Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ

З 30 ВЕРЕСНЯ 2006 РОКУ БАНКИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ САМОСТІЙНО НАДІСЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДКРИТТЯ АБО ЗАКРИТТЯ РАХУНКУ ПЛАТНИКА ПОДАТКІВ І ЗБОРІВ. А ДПАУ ВВАЖАЄ, ЩО ЦЕ ПОВИННО РОБИТИСЯ ЛИШЕ З ПИСЬМОВОГО ДОЗВОЛУ КЛІЄНТІВ БАНКІВ

Відповідно до статті 5 Закону України від 25.06.1991 р. №1251-XII “Про систему оподаткування” облік платників податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Фінансові установи відкривають рахунки платникам податків і зборів (обов’язкових платежів) лише за умови пред’явлення ними документа, що підтверджує взяття їх на облік в органі державної податкової служби.

Повідомлення про відкриття або закриття рахунків у фінансових установах платник податків і зборів (обов’язкових платежів) — юридична особа чи фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності подає особисто або надсилає на адресу відповідного органу державної податкової служби, в якому він обліковується як платник податків і зборів (обов’язкових платежів), з повідомленням про вручення.

Норми частин другої та третьої цієї статті поширюються на банки лише у разі відкриття ними власних кореспондентських рахунків.

Таким чином Повідомлення про відкриття або закриття рахунків у фінансових установах платник податків і зборів юридична особа чи фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності подає особисто або надсилає на адресу відповідного органу державної податкової служби.

Після Закону України №3456-IV від 22.02.2006 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (закон набув чинності 30 вересня 2006 року, через 6 місяців після оприлюднення в “Урядовому кур'єрі” 29.03.2006 р.) стаття 5 Закону України “Про систему оподаткування” з 30 вересня 2006 року стала звучати по-новому:

“Облік платників податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців як платників податків, зборів (обов’язкових платежів) в органах державної податкової служби здійснюються на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців”, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органами державної  податкової  служби.

Взяття на облік платників податків, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, здійснюється не пізніше наступного робочого  дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Документ, що підтверджує взяття на облік в органі державної податкової служби, надсилається платнику податків наступного робочого  дня з дня взяття на облік.

Порядок обліку платників податків, зборів (обов’язкових платежів) визначається центральним органом державної податкової служби  України. 

Фінансові установи відкривають рахунки платникам податків і зборів (обов’язкових платежів) лише за умови пред’явлення ними документа, що підтверджує взяття їх на облік в органі державної податкової  служби.

Фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунку платника податків і зборів (обов’язкових платежів) — юридичної особи, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до органу державної податкової служби, в якому обліковується платник податків, у триденний строк з дня відкриття/закриття рахунків (включаючи день відкриття/закриття).

Норми частини сьомої цієї статті поширюються на банки лише в разі  відкриття ними власних кореспондентських рахунків.

Фінансові установи починають видаткові операції за рахунком платника податків — суб’єкта підприємницької діяльності (крім банку) з дати отримання фінансовою установою документально підтвердженого повідомлення органу державної податкової служби про взяття рахунку на облік в органах державної податкової служби.

Форма і зміст повідомлень визначаються центральним органом державної податкової служби України.

Таким чином тепер фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунку платника податків і зборів (обов’язкових платежів).

Але ДПАУ вважає за інакше, зокрема в Наказі 22.09.2006 N 561 “Про внесення змін до наказу Державної податкової адміністрації України від 01.07.2002 N 301”, який вніс зміни до Порядку передачі банками інформації про відкриття (закриття) власних кореспондентських рахунків, закриття та зміну рахунків клієнтів — платників податків і зборів, який зареєстровано у Мін’юсті України 28.09.2006 за № 1078/12952, тобто який став чинним з 9 жовтня 2006 року, сказано “Національний банк України, банки (далі — банки) протягом трьох днів з дня проведення операції відкриття/закриття рахунків Платників податків та відкриття/закриття власних кореспондентських рахунків (включаючи день відкриття /закриття) з письмового дозволу клієнтів — Платників податків подають відомості про це в електронному вигляді засобами електронної пошти Національного банку України (далі — НБУ) на адресу державних податкових адміністрацій (далі — ДПА) в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з використанням засобів захисту інформації НБУ згідно з додатком 1.” А також “іншими фінансовими установами Повідомлення про відкриття/закриття рахунку Платника податків у фінансовій установі (додаток 2) подається у паперовому вигляді протягом трьох днів з дня відкриття/закриття рахунку (включаючи день відкриття/закриття) особисто або надсилається поштою з повідомленням про вручення на адресу органу державної податкової служби, у якому Платник податків обліковується як платник податків і зборів (обов’язкових платежів)”. Тобто чомусь інші фінансові установи (крім банків) повинні повідомляти податкові органи про відкриття (закриття) рахунків без письмового дозволу клієнта, а банки мусять мати такий дозвіл, хоча Закон України від 25.06.1991 р. №1251-XII “Про систему оподаткування” зобов’язує всі фінансові установи повідомляти про рахунки платників податків без будь-яких дозволів.

Цікаво те, що примушування банків про повідомлення про відкриття рахунків платниками податків не нове. Воно у нас діяло з 15.01.98 р. за розділом I Закону України від 16.12.1997 р. №725/97-ВР "Про внесення до деяких законів України змін щодо відкриття банківських рахунків". За ним  стаття 31 Закону України "Про банки і банківську діяльність" передбачала, що "з метою забезпечення податкового контролю банки зобов'язані протягом трьох робочих днів з дня відкриття або закриття рахунку юридичній особі, фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності (включаючи день відкриття або закриття) надіслати повідомлення про це податковому органу, в якому обліковується така особа як платник податків, та Національному банку України для включення до зведеного реєстру власників рахунків, який веде Національний банк України". Але із затвердженням нової редакції  Закону України "Про банки і банківську діяльність" згідно із Законом України від 07.12.2000 р. N 2121-III з 07.12.2000 р. банки нічого в обов'язковому порядку не повідомляли до цієї пори (30 вересня 2006 року), хоча і активно це робили в добровільному порядку як приємну послугу своїм клієнтам, яким не слід було витрачати кошти та час на зайві відвідини податкових органів. Що особливо приємно при відкритті рахунку в одному місті за наявності податкової реєстрації в іншому.

Віталій МОСЕЙЧУК

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_76.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"