Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ

МАКСИМАЛЬНА СУМА ГОТІВКОВОГО РОЗРАХУНКУ МІЖ ПІДПРИЄМСТВАМИ ПОПЕРЕДНЯ – 10 ТИС. ГРН., АЛЕ ПОСТАНОВА ПРО ЦЕ НЕ ПРОЙШЛА РЕЄСТРАЦІЇ В МІНЮСТІ

Відповідно до пункту 2.3 нового Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (див. “ДК” №5/2005) гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється окремою постановою Правління Національного банку України. Що і було зроблено постановою Правління Національного банку України від 09.02.2005 р. №32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку". При цьому, як раніше, сума граничного готівкового розрахунку між підприємствами (підприємцями) залишалася попередня – 10 тис. грн. НБУ зазначає, що платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі, при цьому кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Однак є метод, коли можна провести розрахунок готівкою на суму понад 10 тис. грн. без загрози застосування штрафних санкцій. Суть його полягає в тому, що, відповідно до абзацу 4 пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси. Таким чином, щоб уникнути штрафів за великі розрахунки, платник повинен мати великий ліміт каси, але не тримати залишок готівки в касі, який разом і сумою перевищення межі розрахунку перевищить ліміт каси. Тоді можна проводити розрахунок на суму понад 10 тис. грн. Наприклад, підприємство має ліміт каси - 2 тис. грн., але в касі є лише 500 грн., таким чином можна провести розрахунок готівкою на суму до 11,5 тис. грн., оскільки 1,5 тис. грн. (сума перевищення розрахунку над 10 тис. грн.) + 500 грн. =  2 тис. грн., що дорівнює ліміту каси в 2 тис. грн. І штрафів немає.

Зауважимо, що чомусь коментована Постанова не пройшла реєстрації в Мінюсті (але ж вона стосується і громадян-підприємців!), через що виникає великий сумнів в її законності та правомірності накладання штрафів при її порушенні (це може бути методом захисту при намаганнях податкових органів накласти штрафи за розрахунки в більших сумах). Однак в самій Постанові написано, що вона набрала чинності з дня набуття чинності новим Положенням про ведення касових операцій, яке, в свою чергу, було оприлюднене в “Офіційному віснику України” 4 лютого 2005 року, року, а тому діє через 10 днів, тобто з 15 лютого.

Відповідно до Указу Президента України «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» з 1 січня 1993 р. нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації. Зареєстровані у Мін’юсті акти набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності (ст. 3 Указу).

Постановою Кабміну від 28.12.1992 р. № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» міністерствам та іншим органам виконавчої влади приписано не допускати випадків направлення на виконання нормативно-правових актів, що не пройшли державну реєстрацію та не опубліковані в установленому законодавством порядку.

Невдовзі сталося диво. І маразм було ліквідовано завдяки приватним підприємцям та Книги маразмів України. 

Що сталося.

Оскільки Постанова Правління Національного банку України від 09.02.2005 р. №32 "Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку" зачіпає права громадян-підприємців, то НБУ, як законослухняне відомство, все ж зареєструвало її в Мін’юсті (ліпше пізно, ніж ніколи), але реєстрація відбулася лише 18 квітня, а тому межа в 10 тис. грн для розрахунків має застосовуватися лише з 29 квітня ! При цьому зареєстровано Постанову зі зміненою редакцією пункту 4 – замість слів “Постанова набирає чинності з дня набрання чинності Положенням” там говориться, що “Постанова набирає чинності через 10 днів  після  державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.”

Що робити.

Якщо в період з 15 лютого по 28 квітня 2005 року включно Ваше підприємство здійснило закупівлі за готівку на суму понад 10 тис. грн., то вам не варто переживати, що сума понад 10 тис. грн. буде розрахунково додана податківцями до ліміту каси та порівняна із встановленням ліміту каси. І у разі перевищення ліміту буде застосовано штраф відповідно до Указу Президента України від 12.06.95 р. N 436 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" в двократному розмірі переліміту. Нічого боятися – через порушення НБУ порядку держреєстрації нормативно-правових актів та завдяки приватним підприємцям в період з 15 лютого по 28 квітня 2005 року включно готівкою можна було розраховуватися без кількісних обмежень.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 лютого 2005 року N 32

Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку

Відповідно до статті 33 Закону України "Про Національний банк України" Правління Національного банку України постановляє:

1. Встановити граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами відповідно до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 637 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за N 40/10320 (далі - Положення), у розмірі 10000 (десять тисяч) гривень.

2. Управлінню зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації (С. М. Войцеховська) та Департаменту готівково-грошового обігу (Н. В. Дорофєєва) забезпечити опублікування в засобах масової інформації цієї постанови протягом 10 днів з дати офіційного опублікування Положення.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України В. Л. Кротюка.

4. Постанова набирає чинності з дня набрання чинності Положенням.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

 
 
 
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
 
                        П О С Т А Н О В А
 
                         09.02.2005  N 32
 
                                      Зареєстровано в Міністерстві
                                      юстиції України
                                      18 квітня 2005 р.
                                      за N 410/10690
 
 
                    Про встановлення граничної
                   суми готівкового розрахунку
 
 
     Відповідно до статті 33 Закону України "Про Національний банк
України" Правління  Національного  банку  України 
П О С Т А Н О В Л Я Є:
 
     1. Встановити граничну  суму  готівкового  розрахунку  одного
підприємства  (підприємця)  з  іншим  підприємством  (підприємцем)
протягом одного дня за одним або кількома  платіжними  документами
відповідно  до пункту 2.3 Положення про ведення касових операцій у
національній валюті в Україні,  затвердженого постановою Правління
Національного  банку  України  від 15.12.2004 N 637  і
зареєстрованого  в  Міністерстві  юстиції  України  13.01.2005  за
N 40/10320 (далі  -  Положення),  у  розмірі  10000 (десять тисяч)
гривень.
 
     2. Управлінню зв'язків з громадськістю  та  засобами  масової
інформації  (С.М.Войцеховська) та Департаменту готівково-грошового
обігу (Н.В.Дорофєєва) забезпечити опублікування в засобах  масової
інформації цієї постанови протягом 10 днів.
 
     3. Контроль   за   виконанням   цієї  постанови  покласти  на
заступника Голови Національного банку України В.Л.Кротюка.
 
     4. Постанова набирає чинності через 10 днів  після  державної
реєстрації в Міністерстві юстиції України.
 
 Голова                                               В.С.Стельмах
  

 ____________

 

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_39.html


Попередня статтяНаступна стаття



[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"