Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ ТА НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ

З 1 січня 2013 року, як при покупці валюти, так і при її продажі необхідно пред'являти паспорт. За яким Законом?

З 1 січня 2013 року набуде чинності законодавча норма: відповідно до закону, паспорт необхідно буде пред'являти як при покупці, так і при продажі валюти. Про це заявив директор департаменту по керуванню валютним резервом і здійсненню операцій на відкритому ринку Національного банку Олександр Дубихвост. При цьому ні номера, ні назви закону чиновник не вказав. Який це Закон? Насправді це ніякий не Закон. Зміни стосуються Інструкції про порядок організації й здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Діюча редакція пункту 1.3 Інструкції, що передбачає пред'явлення паспорта тільки при продажу валюти, втратила чинність 01.01.2013 р. (відповідно до Постанови Національного банку №349 від 21.08.2012 р.). Таким чином, з 1 січня 2013 року діють зміни, передбачені постановою НБУ від 11.08.2011 р. №278 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації й здійснення валютно-обмінних операцій на території України".

НБУ сподівається, що українці взагалі відмовляться від долара. Вони б і раді відмовитися, але об'єктивно гривня слабкіше долара США або євро. І проти законів економіки не попреш. З іншого боку - вимагати паспорт при дефіциті валюти - маразм, адже це зменшує пропозицію! А чорний ринок одержав черговий «подарунок».

Ще цікаве спостереження. Абзац другий пункту 1.3 глави 1 Інструкції говорить: «Банк (фінансова установа) має право здійснювати операції, зазначені в абзаці іншому пункту 1.2 цієї глави, за умови пред'явлення будь-якого документа, що посвідчує особу, із зазначенням у довідках та квитанціях, передбачених у главі 5 цієї Інструкції, прізвища, імені, по батькові ( за наявності) особини, яка здійснює продажів іноземної валюти. Копіювання сторінок документа, що посвідчує особу, забороняється». Тобто при продажі валюти копіювати сторінки паспорта забороняється, але в банках активно копіюють і при продажі, і при покупці валюти!

Нагадаємо, з 23 вересня 2011 року НБУ поставив за обов'язок банкам здійснювати валютообменные операції з физлицами на суму до 50 тисяч гривень при пред'явленні паспорта.

Цікаво, що паспортизація при покупці й продажу валюти суперечить Закону України про персональні дані. Така думку висловив академік, член Всеукраїнської юридичної ради Володимир Дон.

Також цікаво, що з 17 травня 2004 року при купівлі-продажу російськими громадянами в Росії готівкової іноземної валюти й дорожніх чеків не є обов'язковим пред'явлення паспорта.  Заступник голови банківського комітету Держдуми Анатолій Аксаков на прес-конференції пояснив, що саме в цей день набула чинності відповідна стаття прийнятого в 2003 році закону "Про валютне регулювання й валютному контролі". Закон скасовує вимоги про ідентифікацію особи при купівлі-продажу звичайними громадянами готівкової іноземної валюти й чеків.

Віталій МОСЕЙЧУК
16.01.2012

НБУ: можете без паспорта сдать валюту монетами, но не больше 1 доллара или евро

НБУ запровадив купівлю будь-якої суми валюти за паспортом, як в Білорусії

Діти віком 14-16 років не можуть купувати-продавати валюту

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                        11.08.2011  N 278

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      6 вересня 2011 р.

                                      за N 1050/19788

Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України

Відповідно до статей 7 і 44 Закону України “Про Національний банк України” та розділів II і III Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за N 21/7342 (зі змінами), що додаються.

2. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О.А.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Колобова Ю.В.

4. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова С.Г.Арбузов

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Постанова Правління

                                      Національного банку України

                                      11.08.2011  N 278

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      6 вересня 2011 р.

                                      за N 1050/19788

 

                              ЗМІНИ

до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України

 

1. У главі 1:

1.1. Пункт 1.3 викласти в такій редакції:

"1.3. Банк (фінансова установа) має право здійснювати операції, зазначені в абзацах другому — шостому пункту 1.2 цієї глави, на суму, що не перевищує 50000 гривень, за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу. Працівник банку (фінансової установи) зобов’язаний зазначити прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка здійснює валютно-обмінну операцію, у довідках та квитанціях, передбачених главою 5 цієї Інструкції.

Під час проведення зазначених операцій на суму, що перевищує 50000 гривень, банк (фінансова установа) зобов’язаний (а) зазначити у довідках та квитанціях прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, серію та номер паспорта (іншого документа, що засвідчує особу), дату видачі та орган, що його видав, місце проживання (реєстрації), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).

Працівник банку (фінансової установи) зобов’язаний забезпечити зберігання копій сторінок документа, що посвідчує особу, які містять дані, на підставі яких здійснено ідентифікацію особи, у документах дня.

Вимоги, установлені цим пунктом щодо подання документів, які посвідчують особу, а також щодо ідентифікації особи під час проведення валютно-обмінних операцій, не поширюються на операції, які здійснюються через банківські автомати самообслуговування (далі — банкомати) банків”.

1.2. Главу після пункту 1.3 доповнити новим пунктом такого змісту:

"1.4. Агенти — юридичні особи здійснюють операції, зазначені в абзацах другому — четвертому пункту 1.2 цієї глави, у порядку, визначеному пунктом 1.3 цієї глави”.

У зв’язку з цим пункт 1.4 уважати пунктом 1.5.

1.3. У пункті 1.5:

після слів “через касу банку (фінансової установи)” доповнити

словами  "в  операційному  залі  об'єкта поштового зв'язку [далі -

каса банку (фінансової установи)]";

цифри “80000” замінити цифрами “150000”.

2. Пункт 2.17 глави 2 виключити.

3. Пункт 3.3 глави 3 виключити.

4. У главі 4:

4.1. Пункт 4.3 доповнити другим реченням такого змісту: “Банк має право через банкомати здійснювати операції з купівлі у фізичних осіб готівкової іноземної валюти за готівкові гривні”.

4.2. Главу після пункту 4.6 доповнити новим пунктом такого змісту:

"4.7. Меню банкомата для споживача має містити інформацію про:

курс купівлі іноземних валют;

ознаки платіжності банкнот іноземної валюти”.

У зв’язку з цим пункти 4.7-4.23 уважати відповідно пунктами 4.8-4.24.

4.3. Абзац четвертий пункту 4.10 викласти в такій редакції:

"торговий патент або його нотаріально засвідчена копія”.

4.4. Пункт 4.18 виключити.

У зв’язку з цим пункти 4.19-4.24 уважати відповідно пунктами 4.18-4.23.

5. У главі 5:

5.1. У пункті 5.1:

пункт після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:

"чек банкомата;”.

У зв’язку з цим абзаци сьомий — десятий уважати відповідно абзацами восьмим — одинадцятим;

абзац дев’ятий викласти в такій редакції:

     "Довідки  за  формою  N  377,  квитанції  за формами N 377-А,

377-і,  377-І  (  z0152-01  ), 377-К та чек банкомата є касовими і

розрахунковими документами".

 

5.2. Главу після пункту 5.5 доповнити новим пунктом такого змісту:

"5.6. Чек банкомата видається під час здійснення через банкомат операції з купівлі готівкової іноземної валюти за готівкові гривні”.

У зв’язку з цим пункти 5.6-5.15 уважати відповідно пунктами 5.7-5.16.

5.3. У пункті 5.13 слова “Назва валюти в довідках та квитанціях” замінити словами “Назва валюти в довідках, квитанціях і чеках банкоматів”.

5.4. Пункт 5.16 після цифр і літери “377-І” доповнити словами “та чек банкомата”.

6. У главі 6:

6.1. Пункт 6.2 після абзацу другого доповнити абзацом такого змісту:

"банкомати з оформленням чека банкомата про здійснення операції з купівлі у фізичних осіб готівкової іноземної валюти за готівкові гривні”.

У зв’язку з цим абзаци третій, четвертий уважати відповідно абзацами четвертим, п’ятим.

6.2. Главу після пункту 6.3 доповнити новим пунктом такого змісту:

"6.4. Здійснення дробних трансакцій під час проведення операцій з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти забороняється”.

У зв’язку з цим пункти 6.4-6.8 уважати відповідно пунктами 6.5-6.9.

7. Колонку 6 додатка 6 до Інструкції доповнити словами “чека банкомата”.

8. У додатку 11 до Інструкції :

8.1. У реквізитах слова “(ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів)” замінити словами “(дані згідно з абзацом другим пункту 1.3 глави 1 Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за N 21/7342)”.

8.2. У підрядковій примітці слова і цифри “що перевищує 15000” замінити словами і цифрами “що не перевищує 50000”.

Директор

Генерального департаменту грошово-кредитної політики О.А.Щербакова

 

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/bank/11_222.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"