Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ ТА НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ

Нацбанк пропонує відмовитися від монет номіналом 1 і 2 копійки

Про це повідомив керівник прес-служби НБУ Сергій Круглик. Він також уточнив, що купюру номіналом 1000 грн. вводити не планують. За словами Круглика, дослідження Нацбанку показали, що 93% опитаних громадян підтримують ідею вилучити із обігу ці монети, мотивуючи тим, що на копійку сьогодні нічого не купиш (навіть коробка сірників коштує 15-20 коп.), а продавці на ринках їх уже давно не приймають. З наших копійок уже роблять сувеніри і ґудзики, тому що це дешевше, ніж замовити заготовки. Але згідно із законом Нацбанк зобов’язаний чеканити такі монети, кожна з яких обходиться майже на порядок дорожче за номінал.

І дійсно думка НБУ наразі протизаконна, оскільки згідно з Указом Президента України від 25.08.1996 р. № 762/96 “Про грошову реформу в Україні” (який має силу Закону, оскільки прийнятий в період існування законодавчих повноважень Президента в економічній сфері) Національному банку України з 2 вересня 1996 року було наказано випускати в обіг банкноти вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень та розмінну монету номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок і припинити емісію українських карбованців. І лише Верховна Рада України може цей Указ визнати не чинним.

Крім того бажання Національного банку вилучити з обігу монети по 1 і 2 копійки свідчить про свідоме стимулювання інфляції. Адже всі ціни буде заокруглено до 5 чи 0 копійок, і переважно в більший бік. Таку думку в коментарі ІМК висловив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

http://imk.com.ua/news/info/108110

Є така приказка: “Копійка гривню (рубель) береже”. Тому, якщо ми втратимо копійку, то втратимо і гривню, хоча би через інфляцію. А НБУ замість того, щоб підвищувати номінали грошей, ліпше би зайнятися стримуванням інфляції та рефінансуванням виробничих кредитів для комерційних банків, точніше їхніх клієнтів.

Щороку на виробництво одно- і двокопійчаних монет в Україні витрачають 28-30 мільйонів гривень. А монети з обігу практично не повертаються. Кажуть, що собівартість виготовлення монети номіналом в 1 копійку складає... 16 копійок!

Віталій МОСЕЙЧУК

НЕ ВИСТАЧАЄ РОЗМІННОЇ МОНЕТИ. ЗА ПОСЛУГИ З ОТРИМАННЯ МОНЕТ ІНОДІ ДОВОДИТЬСЯ ПЛАТИТИ НБУ СУМУ, ЩО ДОРІВНЮЄ СУМІ ОТРИМАНИХ МОНЕТ

Для монет номіналом - 1, 2, 5 копійок використовуються нержавіюча сталь, а для 50 копійок - з 2013 року звичайна сталь, щоправда гальванізована

НБУ випустив в обіг пам'ятну монету, яка містить зображення чинного Президента України Віктора Ющенка разом із Вселенським Патріархом Варфоломієм I

НБУ ВВІВ В ОБІГ 26 КВІТНЯ 2006 РОКУ ЮВІЛЕЙНУ МОНЕТУ “750 РОКІВ М. ЛЬВІВ” ЗАМІСТЬ “750 РОКІВ М. ЛЬВОВУ”

НЕ ВИСТАЧАЄ РОЗМІННОЇ МОНЕТИ. ЗА ПОСЛУГИ З ОТРИМАННЯ МОНЕТ ІНОДІ ДОВОДИТЬСЯ ПЛАТИТИ НБУ СУМУ, ЩО ДОРІВНЮЄ СУМІ ОТРИМАНИХ МОНЕТ

Україна в 2006 році випустила найбільшу в світі срібну монету

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про грошову реформу в Україні

З метою сприяння проведенню радикальних ринкових реформ в Україні, забезпечення економіки стабільною національною валютою та відповідно до статей 99 і 102 Конституції України п о с т а н о в л я ю:

1. Провести, починаючи з 2 вересня, в Україні грошову реформу — введення в обіг визначеної Конституцією та іншим законодавством України національної валюти України, якою є гривня та її сота частина копійка.

2. Національному банку України з 2 вересня 1996 року випустити в обіг банкноти вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень та розмінну монету номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок і припинити емісію українських карбованців.

3. Українські карбованці підлягають обміну на гривні (банкноти та розмінну монету) за курсом 100000 карбованців на 1 гривню.

4. З 2 вересня 1996 року по 16 вересня 1996 року на території України функціонують у готівковому обігу гривня, а також український карбованець, який поступово вилучається з обігу.

Починаючи з 24 годин 16 вересня 1996 року, функціонування українського карбованця в готівковому обігу припиняється. З цього моменту єдиним законним засобом платежу на території України є гривня.

5. Органам виконавчої влади, юридичним особам та іншим суб’єктам господарювання всіх форм власності відповідно до встановленого курсу обміну українського карбованця на гривню провести до 2 вересня 1996 року перерахування у гривні без будь-яких обмежень, вилучень і конфіскації:

- цін, тарифів, а також заробітної плати, пенсій, стипендій, допомог та інших грошових виплат населенню з їх округленням до 1 копійки;

- коштів юридичних осіб та інших суб’єктів господарювання (резидентів і нерезидентів), що знаходяться на рахунках в установах банків і в цінних паперах;

- усіх видів заощаджень населення на депозитних та інших рахунках, у депозитних сертифікатах, страхових полісах, а також акціях та інших цінних паперах, в тому числі приватизаційних паперах;

- активів і пасивів балансів, укладених угод.

6. З 2 вересня 1996 року безготівкові рахунки (включаючи перекази), а також бухгалтерський облік усіх операцій та складання звітності юридичними особами та іншими суб’єктами господарювання в усіх сферах діяльності здійснюються лише у гривнях.

7. Виплата заробітної плати, стипендій, пенсій, допомог, інших грошових виплат населенню проводиться з 2 вересня 1996 року лише у гривнях без будь-яких змін порядку і строків такої виплати.

8. Органам виконавчої влади, юридичним особам та іншим суб’єктам господарювання всіх форм власності станом на початок робочого дня 2 вересня 1996 року оформити актами наявність в касах залишків українських карбованців та здати їх того ж дня до 17 годин за місцевим часом в обслуговуючі установи банків.

Установам банків прийняти залишки українських карбованців, зазначені у частині першій цієї статті, та зарахувати їх у межах установленого ліміту залишку готівки в касах на розрахункові (поточні) рахунки відповідних суб’єктів господарювання у гривнях, а в сумах, що перевищують встановлений ліміт залишку готівки в касах, зарахувати на окремі спеціальні рахунки.

Кабінету Міністрів України разом з Національним банком України підготувати пропозиції щодо режиму використання коштів, зарахованих на окремі спеціальні рахунки юридичних осіб та інших суб’єктів господарювання.

9. Українські карбованці готівкою обмінюються населенню на гривні з 2 вересня по 16 вересня 1996 року. При цьому суми до 100 мільйонів українських карбованців обмінюються на гривні готівкою, а понад 100 мільйонів українських карбованців — зараховуються на вклади в банках з правом їх вільного використання у гривнях.

У цей період комерційні банки приймають від населення українські карбованці готівкою на вклади, розрахункові рахунки без будь-яких обмежень за встановленим курсом обміну карбованців на гривні.

10. Установити, що установи банків здійснюють обмін українських карбованців на гривні без стягнення плати за проведення такого обміну.

Національний банк України не приймає претензій від комерційних банків щодо нестачі гривні, одержаної комерційними банками в непошкодженій упаковці установ Національного банку України. Установи Національного банку України приймають від комерційних банків браковані банкноти і монети і обмінюють їх після проведення відповідної експертизи на платіжні банкноти і монети.

11. Національний банк України визначає офіційний валютний (обмінний) курс гривні, виходячи з валютного (обмінного) курсу Національного банку України, що діяв напередодні початку проведення грошової реформи, та курсу обміну українського карбованця на гривню.

Офіційний валютний (обмінний) курс гривні діє з 2 вересня 1996 року; з цього моменту валютний (обмінний) курс українського карбованця не встановлюється.

Купівля-продаж іноземної валюти з 2 вересня 1996 року здійснюється в установленому порядку лише за гривні.

12. Кабінету Міністрів України визначити порядок оформлення державними цінними паперами сум компенсації громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху за станом на 2 січня 1992 року з погашенням таких цінних паперів, починаючи з 2000 року.

13. Кабінету Міністрів України разом з Національним банком України:

- надати інформацію урядам та центральним банкам іноземних держав щодо проведення грошової реформи в Україні, механізму впровадження в обіг гривні і переоцінки залишків коштів на кореспондентських рахунках іноземних банків, відкритих в установах банків України, офіційного валютного (обмінного) курсу гривні;

- вирішити організаційні питання, пов’язані із забезпеченням виконання цього Указу та роз’ясненням його положень у засобах масової інформації.

14. Кабінету Міністрів України визначити у тижневий строк джерела фінансування заходів, пов’язаних із проведенням грошової реформи в Україні.

15. Кабінету Міністрів України, Національному банку України, Уряду Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських Рад, комерційним банкам забезпечити контроль за проведенням грошової реформи.

16. Надати право Державній комісії з проведення в Україні грошової реформи та комісіям з проведення грошової реформи на місцях в окремих випадках вирішувати питання щодо обміну українських карбованців на гривню громадянам, які з поважних причин не змогли здійснити такий обмін, а також вирішувати спірні питання, що виникають у ході проведення грошової реформи.

17. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Л.КУЧМА

 м. Київ, 25 серпня 1996 року

          N 762/96

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_168.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"