Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ ТА НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ

За користування обов’язковими резервами лише з 2 жовтня НБУ починає сплачувати відсотки

Відповідно до постанови Нацбанку 29.09.09  р. №567 «Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку» з 2 жовтня 2009 року за резервами, перерахованим на окремий рахунок у Нацбанку, буде нараховуватися ставка в розмірі 30% дисконтної ставки НБУ (на сьогоднішній день це 10,25% річних). виплачувати відсотки НБУ буде лише за умови виконання банком порядку формування збереження обов'язкових резервів. Відсотки будуть сплачуватися Національним банком щомісяця після закінчення звітного періоду резервування.

Також Нацбанк розіслав лист № 14-011/4626-18130, у якому вказав, що відсотки будуть нараховуватися банкам по залишках коштів на окремих рахунках, тобто виходить, що не на всі резерви відсоток нараховуються!

Раніше Нацбанк посилив вимоги по формуванню банками обов'язкових резервів. Спочатку з 3 серпня НБУ зобов'язав 40% цих резервів перераховувати на спеціальні рахунки в Національному банку, а з 10 вересня — 50% резервів. При цьому на перераховані банками кошти не нараховувалися процентні ставки і НБУ користувався ними безкоштовно.

Петро ПАТЛАТИЙ

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                        29.09.2009  N 567

 

                  Про деякі питання регулювання

                     грошово-кредитного ринку

 

Відповідно до пунктів 1.1 та 1.10 глави 1 Положення про порядок формування обов’язкових резервів для банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 16.03.2006 N 91, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.03.2006 за N 312/12186 (зі змінами), Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Установити, що з 2 жовтня 2009 року за залишками коштів обов’язкових резервів, що перераховані банками на окремий рахунок у Національному банку України, Національний банк нараховує проценти в розмірі 30% від облікової ставки Національного банку України за умови дотримання банком порядку формування та зберігання обов’язкових резервів.

2. Дозволити банкам:

не враховувати вкладення в державні цінні папери, випущені для фінансування заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, під час розрахунку суми розбалансованості між активами та пасивами більше року;

зараховувати для покриття обов’язкових резервів придбані банком цільові облігації внутрішніх державних позик України, випущені з метою залучення коштів для фінансування заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, у розмірі до 20% від суми обов’язкових резервів, що формуються на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України, або ураховувати участь банку у фінансуванні заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, під час надання пропозицій щодо доцільності пролонгації строку дії кредитного договору.

3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Правління Національного банку України від 21.07.2009 N 414 “Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку”.

4. Департаменту монетарної політики (Н.І.Гребеник) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків для використання в роботі.

5. Постанова набирає чинності з 2 жовтня 2009 року, крім абзацу третього пункту 2, який набирає чинності з 10 жовтня 2009 року.

6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України А.В.Шаповалова.

В.о. Голови А.В.Шаповалов

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Департамент монетарної політики

ЛИСТ

                 09.10.2009  N 14-011/4830-18908

 

                                      Начальникам територіальних

                                      управлінь Дирекції

                                      з банківського регулювання

                                      та нагляду,

                                      Департаменту з управління

                                      валютним резервом

                                      та здійснення операцій

                                      на відкритому ринку,

                                      Департаменту інформатизації,

                                      Операційному управлінню,

                                      Центральній розрахунковій

                                      палаті Національного банку

                                      України,

                                      Керівникам банків України

 

                      Про надання роз'яснень

 

У зв’язку з прийняттям Правлінням Національного банку України постанови від 29.09.2009 N 567 “Про деякі питання регулювання грошово-кредитного ринку” (далі — постанова) Національний банк України надає роз’яснення щодо практичного застосування абзацу третього пункту 2 зазначеної постанови.

Відповідно до постанови з 10 жовтня 2009 року банкам дозволено зараховувати для покриття обов’язкових резервів придбані банком цільові облігації внутрішніх державних позик України, випущені з метою залучення коштів для фінансування заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні (далі — цільові ОВДП), у розмірі до 20% від суми обов’язкових резервів, що формуються на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України.

Враховуючи незначне коло банків-власників цільових ОВДП внесення змін до програмного забезпечення щодо складання статистичної звітності за формою N 381А “Довідка про залучені кошти і стан перерахування коштів обов’язкових резервів на окремий рахунок у Національному банку України” не передбачається.

Територіальні управління НБУ при здійсненні контролю за повнотою та своєчасністю виконання банками вимог щодо дотримання нормативів обов’язкового резервування як за звітний період, так і щоденно, самостійно враховують в покриття обов’язкових резервів цільові ОВДП у розмірі, який не перевищує 20% від суми обов’язкових резервів, що формуються на кореспондентському рахунку банку в Національному банку України.

Інформація щодо купівлі цільових ОВДП надаватиметься Департаментом монетарної політики в розрізі банків відповідним Територіальним управлінням НБУ на наступний день їх придбання як при первинному розміщенні, так і за умови їх придбання на вторинному ринку.

В інформацію, яку надають Територіальні управління НБУ структурним підрозділам НБУ, які здійснюють контроль за діяльністю банків та управління грошово-кредитним ринком, в тому числі стосовно застосування заходів впливу до банку, який порушив вимоги щодо дотримання порядку формування обов’язкових резервів, враховуються дані щодо покриття обов’язкових резервів цільовими ОВДП.

У разі прийняття Правлінням Національного банку України рішення щодо пролонгації строку дії кредитного договору банку або наявності у банку вже пролонгованої заборгованості за кредитами, наданими Національним банком для підтримки його ліквідності, придбані банком цільові ОВДП в покриття обов’язкових резервів не зараховуються.

В.о.Голови                                                                              А.В.Шаповалов

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_155.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"