Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

XI. МАРАЗМИ БАНКІВ ТА НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ

В Україні іноземна валюта стає раритетом та антикваріатом, який потребує своїх аукціонів в НБУ

Дефіцит валюти в листопаді 2008 року в Україні досяг таких масштабів, що 19 листопада та 26 листопада Національним банком України була здійснена валютна інтервенція з продажу доларів США за гривні шляхом проведення валютного аукціону. Про це відомо з Листів НБУ від 18.11.2008  N 13-117/5296-16095 та від 25.11.2008 р.  N13-117/5427-16459. Таким чином в Україні іноземна валюта стає раритетом та антикваріатом, який потребує валютних аукціонів.

Офіційні коментарі НБУ із приводу того, що відбувається, відсутні. Заступник голови Нацбанку Олександр Савченко в опублікованому 17 листопада інтерв'ю в пресі заявив, що до кінця року курс буде коливатися в межах 5,5-6,0 грн/$1.

Заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак 18 листопада заявив про стурбованість тим, що відбувається на валютному ринку, зокрема, про нерозуміння причин появи щоденного попиту на валюту в розмірі близько $1 млрд.

Проведення валютних аукціонів у січні  2009 року закріплено постанові НБУ №12 від 14 січня 2009 року: Нацбанк планує в січні два рази в тиждень обов'язково виходити на ринок з валютними інтервенціями, при цьому по п'ятницях у формі валютних аукціонів.

 

Віталій МОСЕЙЧУК

 

НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Департамент валютного регулювання

ЛИСТ

                 18.11.2008  N 13-117/5296-16095

 

                                      Керівникам банків

                Про проведення валютного аукціону

Національний банк України доводить до відома уповноважених банків, якими укладена з Національним банком України “ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА про порядок проведення операцій на міжбанківському валютному ринку України”, що 19 листопада поточного року Національним банком України буде здійснена валютна інтервенція з продажу доларів США за гривні шляхом проведення валютного аукціону (далі — аукціон).

Уповноважені банки, які планують взяти участь у аукціоні, за допомогою програмного комплексу “Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України” (далі — СПУ) подають до Національного банку до 14 години за київським часом заявки на участь в аукціоні.

Незадоволений на прямому міжбанківському валютному ринку України обсяг заявок клієнтів та потреб банку подається уповноваженими банками як заявка для участі в аукціоні за формою розгорнутої заявки без зазначення в ній мети купівлі іноземної валюти (за операціями клієнтів, за власними операціями банку) та із зазначенням лише назви самого уповноваженого банку.

Курс іноземної валюти до гривні зазначається в зазначеній заявці з точністю до двох знаків після коми в межах 5,8854+/- 2 %. Уповноважені банки мають право подати декілька заявок, якщо в заявках пропонується різний курс іноземної валюти до гривні (1).

     ________________

(1) Враховуючи можливість чинної СПУ щодо надання однієї розгорнутої заявки за однією валютою, для подання заявок на аукціон, якщо їх декілька, у графі “код валюти” зазначається будь-який інший код валюти, відмінний від долара США. Національний банк буде розглядати такі заявки як заявки за доларом США.

Мінімальна сума заявки становить 100 тис. доларів США.

Заявки, які надійдуть пізніше 14 години за київським часом, до участі в аукціоні не приймаються.

На аукціоні з продажу Національним банком доларів США за гривні заявки уповноважених банків задовольнятимуться відповідно до зниження запропонованого в них курсу, починаючи з найвищого, і надалі поступово до найнижчого до повного використання обсягу валютної інтервенції.

Якщо два або кілька учасників аукціону запропонують однаковий курс, а обсяг валютної інтервенції, що залишився, не достатній для задоволення всіх заявок з однаковим курсом, то кошти розподілятимуться пропорційно між цими заявками уповноважених банків.

Національний банк результати проведеного аукціону повідомить уповноваженим банкам, які брали участь у аукціоні, 19 листопада ц. р. до 17 години за київським часом шляхом направлення відповідного повідомлення.

Перший заступник Голови А.В.Шаповалов

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Департамент валютного регулювання

ЛИСТ

                 25.11.2008  N 13-117/5427-16459

 

                                      Керівникам банків

ТЕРМIНОВО!

Національний банк України доводить до відома уповноважених банків, які уклали з Національним банком України “Генеральну угоду про порядок проведення операцій на міжбанківському валютному ринку України”, що 26 листопада поточного року Національним банком України буде здійснена валютна інтервенція з продажу доларів США за гривні шляхом проведення валютного аукціону (далі — аукціон).

Уповноважені банки, які планують взяти участь у аукціоні, мають:

25 листопада до 18-30 за київським часом перерахувати 100% грошове забезпечення в гривнях для проведення розрахунків за купівлю у Національного банку України іноземної валюти виходячи з курсу, що пропонується банком для участі в аукціоні. Кошти мають бути перераховані на рахунок Національного банку України N 47445992701 “Кредиторська заборгованість з придбання і продажу іноземної валюти, монетарного золота та банківських металів” з призначенням платежу “Участь у валютному аукціоні”.

за допомогою програмного комплексу “Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України” (далі — СПУ) подати до Національного банку до 14 години за київським часом заявки на участь в аукціоні. Заявки, які надійдуть пізніше 14 години за київським часом, до участі в аукціоні не приймаються. Заявки для участі в аукціоні подаються за формою розгорнутої заявки із зазначення в ній мети купівлі іноземної валюти “участь у валютному аукціоні” (без конкретизації — за операціями клієнтів, за власними операціями банку) та із зазначенням назви самого уповноваженого банку.

Мінімальна сума заявки становить 100 тис. доларів США.

Курс, за яким іноземна валюта може пропонуватись банком до участі в аукціоні, зазначається в заявці з точністю до двох знаків після коми. Уповноважені банки мають право подати декілька заявок, якщо в заявках пропонується різний курс.

При формуванні обсягів заявок банки мають виходити з незадоволених потреб клієнтів та власних потреб щодо забезпечення виконання зобов’язань з повернення залучених банком кредитів та депозитів, строк за якими наступив.

На аукціоні з продажу Національним банком доларів США за гривні заявки уповноважених банків задовольнятимуться відповідно до зниження запропонованого в них курсу, починаючи з найвищого, і надалі поступово до найнижчого, до повного використання обсягу валютної інтервенції. Якщо два або кілька учасників аукціону запропонують однаковий курс, а обсяг валютної інтервенції, що залишився, буде не достатнім для задоволення всіх заявок з однаковим курсом, то кошти розподілятимуться пропорційно між цими заявками уповноважених банків. Заявки суб’єктів ринку будуть задовольнятись за курсом заявника.

Національний банк результати проведеного аукціону повідомить уповноваженим банкам, які брали участь у аукціоні, 26 листопада ц. р. до 17 години за київським часом шляхом направлення відповідного повідомлення.

Перший заступник Голови А.В.Шаповалов

ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

14.01.2009  N 12

Про валютні інтервенції

Національного банку України

на міжбанківському валютному ринку України в січні 2009 року

Ураховуючи необхідність подальшого посилення стабілізаційних тенденцій на міжбанківському валютному ринку України, керуючись постановами Правління Національного банку України від 24.10.2005 N 393 “Про здійснення Національним банком України девізної валютної політики” (НДД), зі змінами, та від 13.11.2008 N 377 “Про затвердження Тимчасового положення про проведення Національним банком України валютних аукціонів”, Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити такий графік здійснення валютних інтервенцій Національного банку України на міжбанківському валютному ринку України в січні 2009 року:

1.1. За єдиним визначеним курсом — щопонеділка; у вівторок, середу, четвер — залежно від ситуації на валютному ринку України.

1.2. У формі валютних аукціонів — щоп’ятниці.

2. Департаменту валютного регулювання (Щербакова О.А.)

довести зміст цієї постанови до відома банків України.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України А.В.Шаповалова.

Голова В.С.Стельмах

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/bank/11_116.html


Попередня статтяНаступна статтяNotice: Undefined index: hiddenDir in /home/marazm/domains/marazm.org.ua/public_html/script/show_form.php on line 9

Notice: Undefined index: hiddenField in /home/marazm/domains/marazm.org.ua/public_html/script/show_form.php on line 10

Ваше ім`я:  Захисний код:  <=>
символів залишилось

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2020. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя

Украинские 100x100
Газета "Правовий тиждень"