Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XI. МАРАЗМИ БАНКІВ

БАНК ЯК ТзОВ - ЦЕ ПІДОЗРІЛО

Комерційний банк "Приватбанк" (м. Дніпропетровськ), який за даними АУБ є лідером (в  1999 році) за прибутковістю серед комерційних банків України та який претендує на загальноукраїнську першість за основними показниками діяльності, не є акціонерним товариством. Він є товариством з обмеженою відповідальністю, тобто він є лідером серед великих банків України за закритістю управління, на відміну від інших великих банків, які є акціонерними товариствами: Промінвестбанку, АКБ "Україна", Укрсоцбанку, В.А.банку, Правексбанку тощо. Серед найбільших банків світу ви теж навряд чи знайдете банк з літерами Ltd в назві: банкам треба довіряти. Також за даними ДПА України, саме в "Приватбанк" є лідером за кількістю відкритих та викритих рахунків фіктивних фірм на початок 1999 року.

Станом на 01.01.98р. з 227 зареєстрованих банків в Україні 184 були акціонерними товариствами (81%).

За даними газети "Бізнес" засновниками ТзОВ "Приватбанк" є ТзОВ "Солм" - 29,4% статутного фонду, ТзОВ "Сентоза" - 35%, КА "Віст" - 35%. Президентом банка є Геннадій Боголюбов. Хто про них чув ? Чути лише за головами правлінь Сергієм Тігіпко та Олександром Дубілетом (колишній і нинішній голова правління банку відповідно).

В найбільшому в Україні щорічнику "Независимые производители товаров и услуг" за 1997 рік, виданому "Інформсистемою", до речі теж з Дніпропетровська, про вищеназвані фірми із Дніпропетровська ані слова. Чому ?

Як стало відомо автору, згідно із проектом нового закону "Про банки та банківську діяльність" (див. "Українську інвестиційну газету" №28 від 20-26 липня 1999 р., додаток "Нормативна база", стор. 2 (ст. 5 "Організаційно-правова форма банку")) комерційні банки в Україні створюватимуться лише як акціонерні товариства, а всі інші повинні будуть перереєструватися в акціонерні товариства протягом року. Тому можна сподіватися, що закритість в керуванні банками може бути ліквідованою.

За повідомленнями МВС в кінці серпня 1999 року розкрито чергову злочинну групу, яка займалася відмиванням грошей та незаконною конвертацією в Харкові. До її складу входили чотири місцеві мешканці. Для роботи вони використовували фіктивні фірми, розрахункові рахунки, які були відкриті у харківський філії “Приватбанку”. Усіх учасників затримали працівники податкової міліції Харківської області в момент, коли використавши підробні документи, вони отримували чергову партію готівки. За інформацією прес-служби податкової міліції ДПА України, під час затримання зловмисників вилучено чималу кількість печаток та штампів неіснуючих підприємств, паспорти підставних осіб, на чиє ім’я реєструвалися фірми, а також майже 200 тисяч гривень. Попереднім слідством установлено, що у відмиванні грошей та конвертації, харків`яни користувалися допомогою деяких працівників обласної філії “Приватбанку”.

За інформацією ДПА, усього протягом 1999 року податковою міліцією викрито більше 1300 підпільних конвертаційних центрів. Усі вони працювали в регіонах підвищеної ділової активності – Києві, Донецьку, Луганську, Одесі, Харкові. Що стосується банків, через які здійснювався рух коштів для подальшої конвертації, то, за словами начальника податкової міліції Віктора Жвалюка, найбільш активно цим займалися “Приватбанк” (серед його клієнтів виявлено 373 фіктивні фірми), “Донбіржбанк”, “Банківський дім”, “Україна”, “Надра” та “Правекс-Банк” (діловий щотижневик “Галицькі контракти”, №35/99, стор. 47).

Однак в 2000 році КБ "Приватбанк" перетворено з ТзОВ на закрите акціонерно товариство.

Парламент принял закон, по которому все банки через три года должны стать ОАО или кооперативными

УФС. 14 сентября 2006 года. /КИЕВ/. Верховная Рада Украины приняла сегодня во втором чтении и в целом законопроект, согласно которому все украинские банки в течение трех лет должны будут изменить свою организационно-правовую форму на "отрытое акционерное общество" или "кооперативный банк". За проект, внесенный президентом Украины Виктором Ющенко, проголосовали 390 депутатов.

Согласно законопроекту, все новые банки должны иметь на стадии регистрации капитал не менее EUR10 млн. (Сейчас действует норма, по которой для местных кооперативных банков минимум - EUR1 млн., для банков, которые работают на территории одной области - EUR3 млн., и для всеукраинских - EUR5 млн.). В президентском проекте минимальный уставный капитал новых банков был определен в EUR5 млн., однако эта цифра была увеличена вдвое банковским комитетом Рады на стадии подготовки ко второму чтению.

Требование о минимальном капитале в EUR10 млн. не распространяется на уже действующие банки. По данным АУБ на 1 августа 2006 г. только у 50-ти из 151 банка (которые подают данные в ассоциацию) уставный капитал был больше EUR10 млн.

По мнению УФС, изменение организационно-правовой формы на ОАО может существенно повлиять на несколько банков в форме ЗАО, в которых до сих пор было нелояльное отношение к мелким акционерам. После перерегистрации акционеры получат вместо практически бесполезных акций ЗАО полноценные акции ОАО, которые они смогут продать на рынке.

Однако многие банки уже сейчас намерены самостоятельно изменить организационно-правовую форму для привлечения капитала с помощью продажи мелких пакетов своих акций (в основном нерезидентам).

В целом ситуация принципиально не изменится, поскольку собственники банков просто перерегистрируют свои "доли в ООО" в "акции", сохранив структуру капитала. Но при этом банкам добавится проблем, поскольку им придется иметь дело не только с регистрацией документов в Нацбанке, но и в Госкомиссии по ценным бумагам. Кроме того, банки в форме ОАО становятся гораздо более уязвимы для действий конкурентов (например, с помощью рейдерских атак).

Для справки. Лицензию НБУ на осуществление банковских операций на 1 сентября 2006 г. имеют 166 коммерческих банков, в том числе 132 банк - акционерные общества (из них 89 - ОАО, 43 - ЗАО), 34 банков - общества с ограниченной ответственностью.

В первой десятке украинских банков ОАО - "Аваль", "Укрсоцбанк", "Надра", "Брокбизнесбанк". ЗАО - "ПриватБанк", "Проминвестбанк", "УкрСиббанк", "Райффайзенбанк". Государственные "Укрэксимбанк" и "Ощадбанк" также формально открытые АО, однако 100% в них принадлежит государству.

І нарешті цей маразм було ліквідовано Законом від 14.09.2006 р. №133-V "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу".

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу

Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Частину першу статті 336 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 18-22, ст. 144) викласти в такій редакції:

"1. Банки створюються у формі відкритого акціонерного товариства або кооперативного банку”.

2. У Законі України “Про банки і банківську діяльність” (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 5-6, ст. 30):

1) у статті 2 визначення терміну “учасники банку” викласти в такій редакції:

"учасники банку — засновники банку, акціонери банку, який є відкритим акціонерним товариством, і пайовики кооперативного банку";

2) частину першу статті 6 викласти в такій редакції:

"Банки в Україні створюються у формі відкритого акціонерного товариства або кооперативного банку";

3) у статті 31:

частину першу викласти в такій редакції:

"Мінімальний розмір статутного капіталу на момент реєстрації банку не може бути менше 10 мільйонів євро";

у частині четвертій слова “розмірів, передбачених” замінити словами “розміру, передбаченого";

4) у другому реченні частини п’ятої статті 32 слова “необхідного для заснування банку” виключити;

5) частину п’яту статті 35 виключити.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Банки, створені у формі закритого акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, зобов’язані протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом привести свою організаційно-правову форму у відповідність з вимогами цього Закону.

3. Норма абзацу третього підпункту 3 пункту 2 розділу I цього Закону застосовується до банків, створених після набрання чинності цим Законом.

4. Національному банку України в тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Президент України В.ЮЩЕНКО

 м. Київ, 14 вересня 2006 року

          N 133-V


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"