Хоч є Закон про військовий обов'язок і військову службу, але порядок присвоєння вищих військових звань встановлено Указом ПрезидентаВідповідно до пункту 24 частини першої статті 106 Конституції України Президент України присвоює вищі військові звання, вищі дипломатичні ранги та інші вищі спеціальні звання і класні чини. Але порядок присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів затверджено Указом Президента України від 17.08.2009 р. № 616/2009. На якій підставі Президент затвердив цей Порядок, незрозуміло. Адже Конституція дає йому право присвоювати такі звання, а не визначати порядок такого присвоєння. На диво мовчить і профільний Закон України від 25.03.1992 р. № 2232-XII “Про військовий обов'язок і військову службу”. Він в частині п’ятій статті 5 говорить, що “Присвоєння та позбавлення військових звань, пониження та поновлення у військовому званні військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, переатестація військовозобов’язаних, які мають спеціальні звання, для присвоєння військових звань здійснюються в порядку, визначеному статутами Збройних Сил України, положеннями про проходження військової служби громадянами України, положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві”. Цікаво, що про Порядок присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів від Президента тут не йдеться... Також про присвоєння звань в Статутах не йдеться. Військові звання військовослужбовцям присвоюються: вищим офіцерам — Президентом України за поданням міністра оборона України (п. 24 ст. 106 Конституції); до підполковника (капітана 2 рангу) включно — заступниками міністра оборони України, командувачами оперативних командувань, видів ЗС; полковника (капітана 1 рангу) — міністром оборони України (ст. 21 Положення про проходження військової служби). Вочевидь таким чином армія, точніше генералітет, контролюється Президентом, а не парламентом та народом. А насправді є великий сумнів у законності присвоєння всіх генеральських звань...
Петро ПАТЛАТИЙ Військове звання майор вище за лейтенанта, але генерал-лейтенант старше генерал-майора Військові звання присвоюють військовим у відставці
Указ
|
Президент України |
В. ЮЩЕНКО |
м. Київ |
|
1. Вищі військові звання та вищі спеціальні звання особам офіцерського та начальницького складу присвоюються відповідно до затверджених переліків посад, що підлягають заміщенню особами вищого офіцерського (начальницького) складу, та граничних військових і спеціальних звань за цими посадами, з урахуванням професійно-ділових якостей, військової і спеціальної підготовки, досвіду служби, належного виконання ними покладених обов'язків.
Вищі класні чини працівникам прокуратури присвоюються відповідно до Положення про класні чини працівників органів прокуратури України.
2. Чергові вищі військові звання, вищі спеціальні звання і класні чини присвоюються у послідовному порядку.
3. Особа, призначена на посаду, за якою передбачено граничне вище військове звання, граничні вищі спеціальне звання або класний чин, може бути представлена до присвоєння відповідного вищого військового звання, вищих спеціального звання або класного чину, як правило, не раніш як через рік перебування на відповідній посаді, а також після закінчення передбаченого законодавством терміну перебування у відповідному званні або класному чині, яке вона має.
Чергове вище військове звання, вищі спеціальне звання або класний чин, як правило, можуть бути присвоєні відповідно військовослужбовцям, особам начальницького складу і працівникам правоохоронних та інших державних органів після дворічного терміну перебування у відповідному вищому військовому званні, вищих спеціальному званні або класному чині.
4. Присвоєння вищих військових звань і вищих спеціальних звань особам, відрядженим до державних органів, установ і організацій, здійснюється відповідно до Переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил України, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення в державних органах, установах і організаціях, та граничних військових і спеціальних звань за цими посадами.
Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань особам, відрядженим до державних органів, установ і організацій, вносяться керівником міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що відповідно до закону здійснює керівництво військовим формуванням, іншого державного органу за пропозицією державних органів, установ і організацій, до яких їх відряджено.
5. Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань або класних чинів особам, що перебувають на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, вносяться з урахуванням граничного звання за посадою, на якій вони перебували до обрання.
6. Пропозиції щодо присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів попередньо розглядаються на колегії відповідного органу.
Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів мають бути обгрунтованими і вмотивованими.
Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів вносяться на розгляд Президента України за підписом керівника міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, іншого державного органу.
7. Подання про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів подаються Президентові України не пізніше як за місяць до закінчення встановленого терміну перебування у військовому званні, спеціальному званні або класному чині. За результатами вивчення подання Секретаріатом Президента України в установленому порядку готується відповідний проект указу Президента України.
8. Президент України видає укази про присвоєння вищих військових звань, вищих спеціальних звань і класних чинів, як правило, напередодні Дня незалежності України, відповідних професійних свят.
У разі відхилення подання про присвоєння вищого військового звання, вищих спеціального звання або класного чину матеріали повертаються до органу, який їх направив.
Глава Секретаріату |
|
____________
Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/army/25_87.html
Головна сторінка
|
Українська національна ідея.
Українократія
|
КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою
|
ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки |
Уголки потребителя для всех городов с
литературой |
Информационные стенды, щиты, доски
|
Перекидні системи
Перекидные системы
| Штендеры,
Штендери
|
Буклетницы
Буклетниці
|
Коментар Податкового кодексу, Митного
Комментарий Налогового кодекса, Таможенного|
НОВИНИ |
![]()
|
(C)
Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2024. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження
надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється цитування
матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу
маразмів України та сайт
www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України
(www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України (www.marazm.org.ua).
Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів
для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу
автора з дотриманням вищезгаданих посилань.
Підтримка проекту: U634971969297 Z404288205014 E208021446192 |
Новини |