Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXV. МАРАЗМИ, НОВИНИ АРМІЇ ТА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Моряки ВМФ мусять щодня піднімати два прапори: державний та ВМФ

Міністр оборони України Михайло Єжель підписав наказ від 20 серпня 2010 року №444 «Про затвердження ритуалу підйому (спуску) державного прапора України в Збройних силах України». Відповідно до наказу, державний прапор піднімається (спускається) щодня в місцях постійної дислокації військових частин, вищих військових навчальних закладах. Прапор піднімається (спускається) на флагштоку, встановленому на стройовому плацу. Підйом прапора в будні здійснюється о 8:30, у вихідні і святкові дні — о 9:00, а спуск о 20:00.В правових базах і через місяць цього наказу не з'явилося, навіть на сайті Міністерства оборони цього Наказу немає. Це маразм №1. Відповідно цей наказ не було зареєстровано в Міністерстві юстиції. Це маразм №2. Це є як треба "любити" державний прапор...

Для справжніх військових моряків місцем постійної дислокації, як правило, є бойовий корабель. Відповідно пункту 3 Положення про корабельну службу у Військово-Морських Силах Збройних Сил України (затверджено Наказом Міноборони № 415 від 25.11.2003 та зареєстровано у Мін’юсті України 17.12.2003 за № 1170/8491) надводні кораблі, підводні човни, кораблі спеціального призначення, морські та рейдові судна забезпечення, а також їхні катери та шлюпки несуть прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України, який визначає державну належність корабля. Кораблі, що будуються, від початку розміщення на них особового складу несуть Державний Прапор України, піднятий на кормовому флагштоку (на гафелі).

Крім того військові моряки піднімали та піднімають Державний прапор у виключних випадках (відповідно до пункту 748 Положення): Державний прапор України підіймається на кораблях Військово-морських сил в наступних випадках: перед початком бою, у разі відвідування корабля Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, головою Верховної Ради України, прем’єр-міністром України; за розпорядженням командира з’єднання кораблів на відзначення державних свят та важливих подій державного та військового значення, а також під час перебування кораблів у територіальному морі (портах) іноземних держав – у дні національних свят цих держав.

На ходу надводного корабля перед початком бою Державний прапор України підіймається на грот-стеньгу (на однощогловому кораблі – на стеньгу щогли) і його охорона в бою є почесним обов’язком екіпажу корабля, який зобов’язаний самовіддано та мужньо захищати Державний прапор України і не допустити його захоплення противником. І тепер у моряків, вочевидь, бій буде щоденно – бо державний прапор піднімають щодня. І піднімати їм щодня доводиться два прапори – державний і ВМФ... Це маразм №3.

Петро ПАТЛАТИЙ
16.09.2010

В Збройних силах України 19 років не було щоденного ритуалу підйому (спуску) державного прапора України

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Витяг із Положення про корабельну службу у Військово-Морських Силах Збройних Сил України

Розділ 19.

Підіймання і спуск прапорів на кораблі

Державний Прапор України

748. Державний Прапор України, піднятий на кораблі, визначає його державну приналежність.

Державний Прапор України підіймається на кораблях Військово-Морських Сил: перед початком бою; у разі відвідування корабля Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України; за розпорядженням командира з’єднання кораблів на відзначення державних свят та важливих подій державного та військового значення; а також під час перебування кораблів у територіальному морі (портах) іноземних держав — у дні національних свят цих держав.

На ходу надводного корабля перед початком бою Державний Прапор України підіймається на грот-стеньгу (на однощогловому кораблі — на стеньгу щогли).

749. Охорона Державного Прапора України, піднятого на кораблі перед початком бою, є почесним обов’язком екіпажу корабля.

Особовий склад корабля зобов’язаний самовіддано та мужньо захищати Державний Прапор України і не допускати захоплення його противником.

Охорона Державного Прапора України в бою і безпосереднє спостереження за його станом покладаються на спеціально призначених осіб, зазначених у корабельному розписі з бойової тривоги.

750. Якщо під час ведення бою полотнище Державного Прапора України збивається, то воно негайно замінюється запасним. Для заміни збитого в бою Державного Прапора України напоготові є запасні полотнища Державного Прапора України, які зберігаються на містку надводного корабля. У разі неможливості підняти запасне полотнище Державного Прапора України на грот-стеньгу воно підіймається на аварійному флагштоку, який закріплюється у будь-якому місці корабля.

751. Під час стоянки надводного корабля на якорі (бочці, швартовах) Державний Прапор України підіймається на стеньгах щогл, крім грот-стеньги, а на підводному човні — на одному з висувних пристроїв або виносній щоглі.

752. Державний Прапор України, піднятий на кораблі, спускається за наказом командира корабля (командира з’єднання кораблів): після закінчення бою; після сходження з корабля Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України; після заходу сонця у дні відзначання державних свят і важливих подій державного та військового значення; під час перебування в територіальному морі (порту) іноземної держави відповідно до керівних документів.

Прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України

753. Прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України, піднятий на кораблі (катері, шлюпці), на флагштоках споруд і військових містечок, означає їх належність до Військово-Морських Сил.

Особовий склад Військово-Морських Сил повинен віддавати встановлені почесті піднятому прапору Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

754. На кораблі, який стоїть на якорі (бочці, швартовах), Прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України підіймається щоденно на кормовому флагштоку корабля в робочі дні о 8-й годині, у вихідні та святкові дні — о 9-й годині і спускається після заходу сонця.

755. У разі виходу корабля в море після заходу сонця й до 8 (9)-ї години ранку прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України підіймається на гафелі чи кормовому флагштоку у момент переходу корабля з положення “на якорі” (бочці, швартовах) до положення “на ходу”.

Під час перебування корабля в морі прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України не спускається ні вдень ні вночі.

Якщо корабель повертається з моря до пункту базування чи заходить до порту (гавані) у нічний час або до 8 (9)-ї години ранку, то прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України спускається у момент переходу корабля з положення “на ходу” до положення “на якорі (бочці, швартовах)”.

У зазначених випадках під час підіймання та спуску прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України команда “Струнко” не подається.

У разі зміни кораблем місця стоянки у гавані в нічний час і до 8 (9)-ї години ранку прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України на кораблі не підіймається.

756. У разі перебування на рейді кількох кораблів прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України підіймається і спускається за сигналом командира з’єднання кораблів або старшого на рейді командира (начальника).

757. Підіймання (спуск) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України може призначатися урочистим і повсякденним.

Перед урочистим підійманням (спуском) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України виконується порядок його внесення (винесення) відповідно до Порядку проведення ритуалу внесення (винесення) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України на кораблі (додаток 17 до Положення).

758. Урочисте підіймання прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України здійснюється: у разі включення корабля до складу Військово-Морських Сил (перше підіймання прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України); під час відвідування корабля Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України; на відзначення державних свят і важливих подій державного та військового значення.

759. Урочисте підіймання прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України здійснюється у такому порядку.

За 15 хвилин до підіймання прапора на кораблі виконується сигнал “Повістка”. За 5 хвилин до підіймання прапора на кораблі, де перебуває старший командир з’єднання кораблів або старший на рейді, за командою вахтового офіцера “Виконавчий до половини” підіймається до половини сигнал, який складається з двох прапорів “Виконавчий”. На кораблях інших командирів з’єднань кораблів цей сигнал повторюється, а на решті кораблів підіймається до половини “Вимпел у відповідь”. Одночасно за сигналом “Великий збір” на кожному кораблі увесь екіпаж в оголошеній формі одягу шикується згідно зі схемою шикування, сигнальники посилаються на фали, черговий корабля (вахтовий офіцер) доповідає командирові корабля (командирові з’єднання кораблів): “Через 5 хвилин урочисте підіймання прапора”.

У момент виходу командира корабля (з’єднання кораблів) на верхню палубу подається команда “Струнко”. Прийнявши доповідь старшого помічника, командир корабля (з’єднання кораблів) вітається з особовим складом і, якщо це потрібно, поздоровляє його. Після цього подається команда “Вільно”.

За хвилину до підіймання прапора на кораблі командира з’єднання кораблів або старшого на рейді командира (начальника) сигнал “Виконавчий, виконавчий” підіймається на місце. На всіх кораблях, які повторюють дії старшого на рейді, зазначений вище сигнал або “Вимпел у відповідь” підіймається до місця.

Черговим корабля (вахтовим офіцером) подається команда “На прапор, гюйс, стеньгові прапори та прапори розцвічування, струнко”. За цією командою особовий склад приймає положення “струнко”, офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, не прикладають руки до головних уборів, крім командирів підрозділів, які стоять у строю.

Для підіймання прапора після доповіді командирові корабля (черговому корабля, вахтовому офіцерові) “Час закінчився”, рівно о 9-й годині (чи в призначений час) швидко спускається сигнал “Виконавчий, виконавчий” чи “Вимпел у відповідь” і черговий корабля (вахтовий офіцер) подає команду “Прапор, гюйс, стеньгові прапори і прапори розцвічування підняти”. Прапори в розгорнутому вигляді повільно підіймаються. Під час підіймання прапора виконується Державний Гімн України, офіцери, мічмани, старшини, які проходять військову службу за контрактом, прикладають руки до головних уборів.

Після урочистого підіймання прапора, гюйса, стеньгових прапорів і прапорів розцвічування і закінчення виконання Державного Гімну України з дозволу командира корабля (командира з’єднання кораблів) подається команда “Вільно”.

760. Повсякденне підіймання (спуск) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України виконується в такому порядку.

За 15 хвилин до підіймання (спуску) прапора на кораблях виконується сигнал “Повістка”. За 5 хвилин до підіймання (спуску) прапора на кораблі, де перебуває старший командир з’єднання кораблів чи старший на рейді, за командою чергового корабля (вахтового офіцера) “Виконавчий до половини” підіймається до половини прапор “Виконавчий”. На кораблях, де перебувають інші командири з’єднань, “Виконавчий” повторюється, на решті кораблів “Вимпел у відповідь” підіймається до половини.

Потім на кораблях виконуються такі дії: сигналіст викликається наверх; сигнальники посилаються на фали прапора та гюйса; черговий корабля (вахтовий офіцер) доповідає командирові корабля (командирові з’єднання кораблів): “Через 5 хвилин підіймання (спуск) прапора"; у разі підіймання прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України із шикуванням особового складу за сигналом “Великий збір” екіпаж корабля шикується згідно зі схемою шикування.

У момент виходу командира корабля на верхню палубу подається команда “Струнко”. Прийнявши доповідь старшого помічника (помічника) командира корабля, командир корабля вітається з особовим складом. Після цього подається команда “Вільно”.

За хвилину до підіймання (спуску) прапора на кораблі, де перебуває командир з’єднання кораблів чи старший на рейді, сигнал “Виконавчий” підіймається до місця. Усі кораблі, які повторюють дії корабля, де перебуває старший командир з’єднання кораблів чи старший на рейді, підіймають сигнал “Виконавчий” чи “Вимпел у відповідь” до місця.

Черговий корабля (вахтовий офіцер) подає команду “На прапор і гюйс струнко”. За цією командою особовий склад приймає положення “струнко”, офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, не прикладають руки до головних уборів, крім командирів підрозділів, які стоять у строю.

Точно в момент, призначений для підіймання (спуску) прапора, після доповіді командирові корабля: “Час закінчився” черговий корабля (вахтовий офіцер) подає команду “Прапор і гюйс підняти (спустити)”.

Прапор і гюйс у розгорнутому вигляді повільно підіймаються (спускаються), а сигнал “Виконавчий” або “Вимпел у відповідь” швидко спускається. Особовий склад повертає голови в бік прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а офіцери, мічмани і старшини, які проходять військову службу за контрактом, крім цього, прикладають руки до головних уборів.

Якщо здійснюється спуск прапора, то сигналіст виконує сигнал “Зоря”.

Після закінчення підіймання (спуску) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України черговий корабля (вахтовий офіцер) за дозволом командира корабля подає команду “Вільно”.

761. Екіпаж корабля не шикується для підіймання (спуску)

прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України: під час приготування корабля до бою та походу; під час перебування корабля у стані бойової готовності; у дні проведення на кораблі великого прибирання, авральних робіт; під час повсякденного спуску прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України; за несприятливих погодних умов. У цих випадках черговий корабля (вахтовий офіцер) за 2-3 хвилини до підіймання (спуску) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України подає команду “Стати до борту”. За цією командою особовий склад, який перебуває на верхній палубі, стає обличчям до середини корабля. У всьому іншому порядок підіймання прапора Військово-Морських Сил той самий, що й у разі підіймання прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України із шикуванням екіпажу.

Під час урочистого спуску прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України на підводних човнах і надводних кораблях 3-го і 4-го рангів екіпажі не шикуються, а за командою “Стати до борту” особовий склад, який перебуває на верхній палубі, стає обличчям до середини корабля.

762. Матроси і старшини, які під час підіймання (спуску)

прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України перебувають поблизу кораблів на стінках, пірсах і причалах, призупиняють роботи, заняття та стають у положення “струнко” обличчям до свого чи найближчого корабля, а офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, крім цього, прикладають руки до головних уборів.

763. На шлюпці, яка міститься поблизу корабля, на якому здійснюється підіймання (спуск) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України, якщо дозволяє обстановка, за командою старшини шлюпки веслярі сушать весла, а старшина шлюпки, а також офіцери, мічмани та старшини, які проходять військову службу за контрактом, що перебувають у ній, не підіймаючись з банок, прикладають руки до головних уборів.

764. На морських та рейдових суднах забезпечення, навчальних суднах, суднах забезпечення бойової підготовки кораблів, суднах забезпечення випробувань зброї та бойової техніки, посильних суднах, а також інших суднах і плавучих засобах, які укомплектовані екіпажами з військовослужбовців, підіймання (спуск) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України виконується в установленому порядку.

765. Прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України не підіймається на кораблі, якщо оголошено наказ про його виключення зі складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

766. У дні відзначання державних свят і важливих подій державного та військового значення прапор Військово-Морських Сил Збройних Сил України дозволяється підіймати на флагштоках будівель і територій військових містечок Військово-Морських Сил з дотриманням порядку його внесення (винесення) відповідно до порядку проведення ритуалу внесення (винесення) прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України на кораблі, який викладений у додатку 16 до цього Положення.

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/army/25_77.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"