Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XXV. МАРАЗМИ, НОВИНИ АРМІЇ ТА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Степану Бандері присвоєно звання Герой України: вірно, але незаконно

Президент України своїм Указом від  20.01.2010 р. № 46/2010 присвоїв Степану Бандері звання Героя України — провідникові Організації українських націоналістів (посмертно) за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу. Це довгоочікувана подія, але вийшла вона незграбно і, головне, протизаконно. А інакше і не могло бути в сучасній нелюстрованій Україні.

По-перше, Президент Ющенко присвоїв таке звання 20.01.2010 року, коли він зрозумів, що у нього не буде другого терміну президентства після першого туру виборів Президента України 17.01.2010 року. Тобто вийшло що за допомогою Бандери Ющенко ніби виправдовується перед історією і надолужує те, чого він не зробив 5 років тому. Що завадило надати це звання рік тому, 1 січня 2009 року, коли святкували 100-річчя з дня народження С. Бандери?

По-друге, згідно зі статтею 6 Закону України від 16.03.2000 р. № 1549-III “Про державні нагороди України” вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України. Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення. Степан Бандера не був громадянином України, а був громадянином Польщі (в останні роки життя в Німеччині - не знаю якої держави, але точно не України). З такого принципу виникають питання, а чому досі не є Героями України Іван Мазепа, Тарас Шевченко, Симон Петлюра чи Богдан Хмельницький? На цій підставі Донецький окружний адміністративний суд 02.04.2010 у Справі N 2а-1219/10/0570 скасував Указ Президента...

По-третє, Герою України вручається орден “Золота Зірка” за здійснення визначного геройського вчинку або орден Держави — за визначні трудові досягнення.

Логіка зрозуміла – геройський вчинок – дають Золоту Зірку, а героїчним трудівникам дають орден Держави. Якщо прочитати Указ Президента, то Степану Бандері вручили орден Держави, а не Золоту Зірку. Ніби за трудові досягнення, хоча в Указі говориться що "За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу". А Золоту Зірку не можуть дати, бо це є атавізм Радянського Союзу...

Петро ПАТЛАТИЙ

Витяг із Закону "Про державні нагороди"

Стаття 6. Звання Герой України

Вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України.

Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення.

Герою України вручається орден "Золота Зірка" за здійснення визначного геройського вчинку або орден Держави - за визначні трудові досягнення.
 

Створення УПА помилково святкується 14 жовтня

Помилково говорять і пишуть ОУН-УПА, але такої організації ніколи не існувало

Украинские повстанцы бандеровского направления имели сине-желтый флаг, а мельниковцы - желто-синий

ПРЕЗИДЕНТ ПРИСВОЇВ РОМАНУ ШУХЕВИЧУ ЗВАННЯ ГЕРОЙ УКРАЇНИ ЗА ВИЗНАЧНІ ТРУДОВІ ДОСЯГНЕННЯ, А НЕ ГЕРОЙСЬКІ ВЧИНКИ!? В УКРАЇНІ ГЕРОЯМИ МОЖУТЬ СТАТИ ЛИШЕ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ

В селі на Львівщині з’явилася і зникла вулиця імені батальйону Вермахту "Нахтіґаль"

Знамя над Рейхстагом водрузили не только Егоров и Кантария, но и украинец Алексей Берест, и про это большинство узнало только в 2005 году

Більшість "Героїв України" виступають або проти України, або утримуються в боротьбі за її незалежність, - Томенко

Для розуміння тодішніх подій розподілу світу тоталітарними державами рекомендується подивитися англійський документальний фільм Друга Світова Війна. За зачиненими дверями / World war two

Частина 1 скачати ~ 640 Мбт

Частина 2 скачати ~ 640 Мбт

Частина 3 скачати ~ 640 Мбт

Частина 4 скачати ~ 640 Мбт

Частина 5 скачати ~ 640 Мбт

Частина 6 скачати ~ 640 Мбт

Фільм Друга Світова Війна. За зачиненими дверями / World war two.
Вторая Мировая Война. За закрытыми дверями

Рік випуску: 2008
Країна: Англія
Жанр: Документальна, Історичний, Реконструкція
Тривалість: 6 ~ 00 ч. 52 хв.
Переклад: Професійний (одноголосий)

 Режисер: Лоуренс Рис, Ендрю Уильямс

 У ролях: Кит Дэвид, Боб Гантон, Стать Хамполец, Олексій Петренко, Валерій Жаков

 Опис: Уперше даний цикл розповідає щиру історію про зіткнення Сталіна спочатку з нацистами, а потім з Черчіллем і Рузвельтом, а також про те, яке величезний вплив зробили ці події на Другу Світову Війну, а пізніше і на долю всієї післявоєнної Європи. Фільм являє собою сполучення, що захоплює, високої політики - включаючи історію про зустрічі союзників у Тегерані, Ялті і Потсдамі - і драматичного досвіду тих особистостей, що на собі несли наслідку прийнятих рішень. Неуявні трагічні факти, узяті з архівних матеріалів, розкривають події, під час яких великі лідери вирішували долю післявоєнного світу. Ці рішення мали миттєвий і найчастіше жахаючий ефект на простих жителів. Подробиці цієї історії будуть розкриті за допомогою документальних архівних зйомок і відвертих інтерв'ю колишніх радянських міліціонерів, моряків, що служили в арктичних конвоях, і ветеранів Червоної Армії, що брали участь у боях на східному фронті. Сценаристом і продюсером циклу виступив кінорежисер Лоуренс Рис, лауреат і призер багатьох премій (Освенцим: Нацисти і "Останнє Рішення", Війна Століття, Нацисти - Історичне Попередження), представивши абсолютно нове розуміння багатьох секретів і драматичних подій Другої Світової Війни.

 

Бандерівці (2008) DVDRip скачати
 

Опис файлу:
Жанр: художньо-документальний
Країна: Україна

Фільм створено Товариством пошуку жертв війни «Пам'ять» та Львівською обласною організацією Всеукраїнського об'єднання «Свобода»

Режисер: Любомир Горбач

Сюжет:
Стрічка присвячена визвольній боротьбі у Західній Україні в 1918–1950 роках і в основі сюжетної лінії лежить правдива історія про одного з районних провідників УПА.
Стрічку знімали у містах Західної України, а саме у Лопатині, що на Радехівщині Львівської області, у тюрмі, що у Комарно на Городоччині.
 

Фільм ОУН - УПА війна на два фронти (2006) скачати ~ 150 Мбт

Документальний фільм про Українську повстанську армію і її боротьбу з фашистами і комуністами в роки війни та після. Не всі знають, що після другої світової війни, війна на західній Україні ще продовжувалась 10 років. Між Українською армією УПА що прагнула незалежності України, і радянськими окупантами.
Також розповідається про страшні злочини, які чинила радянська влада на заході України. Про те, як загони НКВД перевдягались у форму УПА і проводило масові каральні операції під виглядом повстанців для того, щоб народ вважав їх бандитами.

 

Фільм Між Гітлером і Сталіном (2003) скачати

Документальний фільм «Між Гітлером та Сталіном: Україна у Другій світовій війні»

Був знятий на замовлення Україно-Канадського Дослідчо-Документаційного Центру відомим американським режисером українського походження Святославом Новицьким і є першою спробою подати історію найкривавішої війни саме з української позиції.

Стрічка спирається на нові архівні матеріали, секретні документи, досі непоказані зйомки та свідчення очевидців. Створенню фільму передувала кількамісячна робота в архівах України, зокрема, з фото- та відеоматеріалами. Аналізують події та коментують роль України у Другій світовій війні у стрічці провідні західні науковці – Збігнев Бжезинскі, Норман Дейвіс, Роберт Конквест та Джон Армстронг.

Прем'єра оригінальної, англомовної, версії фільму «Між Гітлером та Сталіним: Україна у Другій світовій війні” відбулася ще у вересні 2003 року в Торонто. Стрічка була відзначена на Конкурсі Фільмів та Відео (Нью-Йорк, США) та демонструвалася на 4-ому Міжнародному фестивалі документальних фільмів в Стокгольмі (Швеція).

Фільм присвячений пам’яті всіх, хто боровся за свободу України, а особливо – пам’яті десяти мільйонів українців, які загинули на війні, розв'язаній фашистською Німеччиною, пам’яті незчисленних мільйонів жертв комуністичних репресій і двох із половиною мільйонів українців-остарбайтерів.
 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

02.04.2010 Справа N 2а-1219/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Абдукадирової К.Е., суддів Бєломєстнова О.Ю., Стойки В.В., при секретарі судового засідання Лакушевій Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування Указу Президента України Віктора Ющенка N 46/2010 від 20 січня 2010 року “Про присвоєння С.Бандері звання Герой України” за участю позивача: ОСОБА_1 — особисто відповідача: не з’явився (від третьої особи на стороні відповідача: не з’явився), В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Президента України Ющенка Віктора Андрійовича про визнання незаконним Указу Президента України Віктора Ющенка N 46/2010 від 20 січня 2010 року “Про присвоєння С.Бандері звання Герой України” та зобов’язання скасувати його.

Ухвалою суду від 2 квітня 2010 року закрито провадження в адміністративній справі N 2а-1219/10/0570 в частині позовних вимог ОСОБА_1 до Президента України про зобов’язання Президента України скасувати Указ Президента України Віктора Ющенка N 46/2010 від 20 січня 2010 року “Про присвоєння С.Бандері звання Герой України” у зв’язку із відмовою позивача.

Відсутність підстав для нагородження позивач доводить аналізом положень Конституції України, Закону України “Про державні нагороди”, головним з яких є те, що нагороджувана особа не є і ніколи не була громадянином України, що уможливлює нагородження саме даною державною нагородою.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач до судового засідання не з’явився, надіслав до суду заперечення проти позову, в яких зазначив, що відповідно до пункту 25 статті 106 Конституції України Президенту України належать повноваження нагороджувати державними нагородами. Крім того, позивач оскаржує Указ Президента України від 20 січня 2010 року N 46/2010 “Про присвоєння С.Бандері звання Герой України” незважаючи на те, що цей акт індивідуальної дії не стосується прав, свобод чи інтересів позивача.

Просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі та розглянути справу у його відсутності.

Ухвалою від 24 березня 2010 року судом до участі у справі була залучена третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача, внук нагородженого — ОСОБА_2.

У судове засідання третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, не з’явилась. Про дату час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи і доводи адміністративного позову, суд встановив наступне.

20 січня 2010 року Президент України Ющенко В.А. прийняв Указ N 46/2010 “Про присвоєння С.Бандері звання Герой України”, яким присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена Держави Бандері Степану Андрійовичу — провідникові Організації українських націоналістів (посмертно) (арк. справи 24).

Як вбачається з наявної у матеріалах справи копії протоколу вручення державних нагород України в Національному академічному театрі опери і балету імені Тараса Шевченка від 22 січня 2010 року, Президентом України В.А.Ющенком відповідно до Указу Президента України “Про присвоєння звання С.Бандері Герой України” від 20 січня 2010 року вручено атрибути звання Герой України орден Держави N 227 та посвідчення до звання Герой України N 223 ОСОБА_2 — (внуку нагородженого).

Спірний Указ підписаний Президентом України та оприлюднений на офіційному веб-сайті Президента України в інформаційній мережі Інтернет, де позивач мав можливість з ним ознайомитися.

Повноваження Президента України із нагородження державними нагородами передбачені пунктом 25 статті 106 Конституції України. З цієї норми вбачається, що нагородження державними нагородами є виключною компетенцією Президента України, з огляду на що колегія суддів дійшла висновку про видання спірного Указу у межах компетенції відповідача.

Відповідно до статті 105 Конституції України

звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту.

Преамбулою Закону України “Про державні нагороди України” від 16 березня 2000 року N 1549-III передбачено, що цей Закон відповідно до Конституції України встановлює державні нагороди України для відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною.

Цим законом визначено, що державні нагороди України (далі -

державні нагороди) є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною.

Державні нагороди встановлюються виключно законами України.

Законодавство про державні нагороди складається з Конституції України, цього Закону та указів Президента України, що видаються відповідно до нього.

Державними нагородами є, зокрема, звання Герой України.

Відповідно до частини 2 статті 5 Закону України “Про державні нагороди України” від 16 березня 2000 року N 1549-III нагородження державними нагородами провадиться Указом Президента України, що є формою реалізації владних управлінських функцій.

Нагородження державними нагородами може бути проведено посмертно (частина 3 статті 5 розділу I Закону України “Про державні нагороди України").

Статтею 6 цього Закону визначено, що вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України. Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення. Ця норма є спеціальною щодо звання Герой України тому підлягає переважному застосуванню перед загальними положеннями розділу I Закону.

З аналізу зазначеної норми вбачається, що вона містить імперативний припис відносно правового статусу особи, яка нагороджується — вона обов’язково повинна бути громадянином України.

Україна як незалежна демократична держава проголошена 24 серпня 1991 року, згідно із Постановою Верховної Ради Української РСР від 24 серпня 1991 року N 1427-XII.

Питання громадянства України регулюються Конституцією України, Законом України “Про громадянство України” та іншими законодавчими актами. Підстави набуття громадянства України наведені у статті 2 Закону України “Про громадянство України” у редакції Закону від 8 жовтня 1991 року N 1636-XII та статті 3 у редакції Закону від 18 січня 2001 року N 2235-III. З вказаних норм Законів випливає, що набуття громадянства України є можливим з 1991 року. Отже, особи, що померли до цього року не можуть бути громадянами України.

Відповідно до частини 2 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України судом визнано загальновідомою ту обставину, що Бандера Степан Андрійович помер у 1959 році. Таким чином, судом встановлено, що С.Бандера помер до 1991 року. Тому він не є громадянином України, через що не може бути нагороджений званням “Герой України”.

Суд звертає увагу на те, що надання оцінки діяльності Бандери С.А. у контексті підстав для відзнаки його званням “Герой України” не належить до повноважень суду, а знаходиться виключно у компетенції особи, яка прийняла рішення про його нагородження. Суд може перевіряти це рішення тільки на предмет його відповідності законодавству України.

Акти Президента України можуть бути предметом оскарження у суді, що прямо вбачається з приписів статті 55 Конституції України та підтверджується у рішеннях Конституційного Суду України від 25 грудня 1997 року 9-зп та від 25 листопада 1997 року N 6-зп. При цьому у відповідності з завданням та принципами адміністративного судочинства, які визначені у статтях 2 та 7 КАС України, суд оцінює спірний Указ на відповідність законам України, а не інтересам окремих осіб.

Судом також враховано, що за правовим змістом та підставами позбавлення державних нагород відрізняється від визнання незаконним та скасування актів про нагородження.

Враховуючи те, що спірний Указ був прийнятий з порушенням норм матеріального права та без врахування усіх обставин, що мають значення для прийняття (п. 1, 3 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України), колегія суддів вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Судові витрати відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України підлягають стягненню з державного бюджету України на користь позивача.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 24, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Президента Україна про визнання незаконним та скасування Указу Президента України N 46/2010 від 20 січня 2010 року “Про присвоєння С.Бандері звання Героя України” задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати Указ Президента України N 46/2010 від 20 січня 2010 року “Про присвоєння С.Бандері звання Героя України”.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 грн. (три гривні сорок копійок).

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 2 квітня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня оголошення постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий, суддя К.Е.Абдукадирова

Судді: О.Ю.Бєломєстнов

                                                        В.В.Стойка

 

У К А З ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про присвоєння С. Бандері звання Герой України

За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу п о с т а н о в л я ю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави БАНДЕРІ Степану Андрійовичу — провідникові Організації українських націоналістів (посмертно).

Президент України В.ЮЩЕНКО

 м. Київ, 20 січня 2010 року

          N 46/2010

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/army/25_62.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"