Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ СІЛЬСЬКОГО ТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Для сільгоспвиробників запровадили нові штрафи – за відсутність проектів землеустрою. Ціни на харчі зростуть

Відповідно до Закону України від 04.06.2009 р. N 1443-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів" з 1 серпня стали чинними норми Земельного кодексу, якими передбачається, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель. За порушення цієї норми відповідно до статті 55 КпАП на громадян накладатимуть адмінштраф у розмірі від 50 до 100 нмдг, на посадових осіб – від 300 до 500 нмдг.

Порядок розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, доручено розробити Кабміну.

На період до 1 січня 2015 року вимоги  щодо проектів землеустрою поширюються лише на тих власників та користувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більш як 100 гектарів.

Таким чином нещасних селян штрафуватимуть за те, що в них немає нового державного папірця. Замість того, щоб штрафувати за погіршення родючості землі...

Адже з 1 серпня Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 р. № 164 “Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах” затверджено нормативи оптимального співвідношення культур у сівозмінах та нормативи структури посівних площ. Нормативи встановлені для Поліського, Лісостепового, Північностепового, Південностепового та Передкарпатського регіону України.  Встановлено нормативну структуру посівних площ (у відсотках), а також уряд встановив наступні допустимі нормативи періодичності вирощування культури на одному і тому самому полі:

- для озимих жита і ячменю, ячменю ярого, вівса, гречки - не менше ніж через один рік; 

- для пшениці озимої, картоплі, проса - не менше ніж через два роки; 

- для кукурудзи в сівозміні або на тимчасово виведеному із сівозміни полі - протягом двох - трьох років поспіль;

- для багаторічних бобових трав, зернобобових культур (крім люпину), буряку цукрового і кормового, ріпаку озимого і ярого - не менше ніж через три роки;

- для льону - не менше ніж через п'ять років;

- для люпину, капусти - не менше ніж через шість років;

- для соняшника - не менше ніж через сім років; 

- для лікарських рослин (залежно від біологічних властивостей) - один - десять років.

Ось за не дотримання цих нормативів і слід штрафувати, а не за відсутність папірців. Землі від того папірця легше не стане. А тепер будуть штрафувати і за відсутність проектів землеустрою і за недотримання сівозміни. А насправді це є одне правопорушення, завуальоване державою під два.

Цікаво, про що думали автори цього Закону Іван Кириленко, Роман Ткач, Руслан Лук’янчук, які придумали, що використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення без проектів землевпорядження, тягне накладення штрафів. При цьому майже всі орендарі і користувачі (майже 19,3 тис.), використовують нині земельні ділянки сільськогосподарських угідь без відповідних проектів... А тепер з них візьмуть кошти і за проекти і за штрафи. І все це вкладеться у вартість продуктів харчування, навіть ризик накладання такого штрафу. Маразм крепчал, країна закріпачена.

Віталій МОСЕЙЧУК
11.08.2010 р.

Що нас чекає в серпні 2010 року

В Україні є єдина ділянка європейського степу, яку не чіпав плуг, і одночасно ми є найбільшими розорювачем земель в Європі

В УКРАЇНІ РОЗОРАНО 80% ЗЕМЛІ

Стан земельних ресурсів України близький до критичного

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України

щодо збереження родючості ґрунтів

     ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2009, N 47-48, ст.719)

 

            ( Із змінами, внесеними згідно із Законом

              N 2290-VI ( 2290-17 ) від 01.06.2010 )

 

Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 55 Кодексу України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10) (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:

"Стаття 55. Порушення правил землеустрою

Відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

2. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 3-4, ст. 27):

1) статтю 22 після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"4. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель”.

У зв’язку з цим частину четверту вважати частиною п’ятою;

2) частину другу статті 79 доповнити словами “якщо інше не встановлено законом та не порушує прав інших осіб";

3) пункт “ґ” частини першої статті 186 викласти в такій редакції:

"ґ) робочі землевпорядні проекти, пов’язані з упорядкуванням, докорінним поліпшенням та охороною земель, раціональним їх використанням, після погодження їх у встановленому порядку розглядаються і затверджуються замовниками цих проектів";

4) пункт “і” частини першої статті 211 викласти в такій редакції:

"і) відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою; використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь";

5) розділ X “Перехідні положення” доповнити пунктом 18 такого змісту:

"18. На період до 1 січня 2015 року вимоги частини четвертої статті 22 цього Кодексу поширюються лише на тих власників та користувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більш як 100 гектарів”.

3. Статтю 52 Закону України “Про землеустрій”

(Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 36, ст. 282) доповнити частиною третьою такого змісту:

"Порядок розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, встановлюється Кабінетом Міністрів України”.

4. У Законі України “Про охорону земель”

(Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 39, ст. 349):

1) частину другу статті 1 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:

"ґрунтовтома — порушення біоенергетичного режиму ґрунтів та різке зниження урожайності сільськогосподарських культур внаслідок їх беззмінного вирощування або частого повернення на попереднє поле сівозміни, що призводить до погіршення якісного стану ґрунтів, накопичення у ґрунтах специфічних хвороботворних мікроорганізмів та насіння бур’янів”.

У зв’язку з цим абзаци дев’ятий — вісімнадцятий вважати відповідно абзацами десятим — дев’ятнадцятим;

2) частину першу статті 30 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:

"оптимального співвідношення культур у сівозмінах у різних природно-сільськогосподарських регіонах”.

У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом шостим;

3) доповнити статтею 33-1 такого змісту:

"Стаття 33-1. Нормативи оптимального співвідношення культур у

                   сівозмінах у різних

                   природно-сільськогосподарських регіонах

 

Нормативи оптимального співвідношення культур у сівозмінах у різних природно-сільськогосподарських регіонах встановлюються для досягнення високих і стабільних урожаїв та запобігання виснаженню і втраті родючості ґрунтів внаслідок ґрунтовтоми.

Нормативи оптимального співвідношення культур у сівозмінах визначають структуру посівних площ для різних природно-сільськогосподарських регіонів та перелік установлених культур для вирощування у цих регіонах”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через дев’ять місяців з дня його опублікування, крім пункту 1 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 1 січня 2012 року.

(Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно із Законом N 2290-VI від 01.06.2010)

2. Кабінету Міністрів України та іншим центральним органам виконавчої влади протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Президент України В.ЮЩЕНКО

 м. Київ, 4 червня 2009 року

          N 1443-VI

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

                   від 11 лютого 2010 р. N 164

                               Київ

                   Про затвердження нормативів

оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах

          ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ

            N 536 ( 536-2010-п ) від 30.06.2010 )

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити нормативи оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах, що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 серпня 2010 року.

Прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО

Інд. 22

                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

                             постановою Кабінету Міністрів України

                                  від 11 лютого 2010 р. N 164

 

                            НОРМАТИВИ

оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонах

----------------------------------------------------------------------------------------

|    Природно-    |               Структура посівних площ (у відсотках)                |

|    сільсько-    |--------------------------------------------------------------------|

| господарський   |зернові та |  технічні культури  |картопля| кормові культури |чорний|

|    регіон       |зернобобові|---------------------|і овоче-|                  | пар  |

|                 |культури   |усього| у тому числі |баштанні|                  |      |

|                 |           |      |--------------|культури|------------------|      |

|                 |           |      |ріпак|соняшник|        |усього|  у тому   |      |

|                 |           |      |     |        |        |      |   числі   |      |

|                 |           |      |     |        |        |      |багаторічні|      |

|                 |           |      |     |        |        |      |   трави   |      |

|-----------------+-----------+------+-----+--------+--------+------+-----------+------|

|Поліський        |   35-80   | 3-25 |0,5-4|  0,5   |  8-25  |20-60 |    5-20   |      |

|-----------------+-----------+------+-----+--------+--------+------+-----------+------|

|Лісостеповий     |   25-95   | 5-30 | 3-5 |  5-9   |  3-5   |10-75 |   10-50   |      |

|-----------------+-----------+------+-----+--------+--------+------+-----------+------|

|Північностеповий |   45-80   |10-30 |  10 |   10   | до 20  |10-60 |   10-16   | 5-14 |

|-----------------+-----------+------+-----+--------+--------+------+-----------+------|

|Південностеповий,|   40-82   | 5-35 | 5-10|  12-15 | до 20  |до 60 |   до 25   |18-20 |

|у тому числі в   |           |      |     |        |        |      |           |      |

|умовах зрошення  |           |      |     |        |        |      |           |      |

|-----------------+-----------+------+-----+--------+--------+------+-----------+------|

|Передкарпатський |   25-60   | 5-10 | 5-7 |        |  8-20  |25-60 |   10-40   |      |

----------------------------------------------------------------------------------------

Примітка. Допустимі нормативи періодичності  вирощування  культури

          на одному і тому самому полі становлять:

          для озимих жита і ячменю,  ячменю ярого, вівса, гречки -

          не менше ніж через один рік; 

          для пшениці озимої, картоплі, проса - не менше ніж через

          два роки;

          для кукурудзи в сівозміні або на тимчасово виведеному із

          сівозміни полі - протягом двох - трьох років поспіль;

          для багаторічних  бобових  трав,  зернобобових   культур

          (крім  люпину),  буряку  цукрового  і кормового,  ріпаку

озимого і ярого — не менше ніж через три роки;

для льону — не менше ніж через п’ять років;

для люпину, капусти — не менше ніж через шість років;

для соняшника — не менше ніж через сім років;

          для лікарських   рослин   (залежно    від    біологічних

          властивостей) - один - десять років.

(  Нормативи  із  змінами,  внесеними згідно з Постановою КМ N 536

( 536-2010-п ) від 30.06.2010 )

____________

  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/agro/6_79.html


Попередня статтяНаступна стаття

  [an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"