Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ СІЛЬСЬКОГО ТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

Всі українські корови для ідентифікації повинні мати паспорт, який їх фактично не ідентифікує

Наказом Міністерства аграрної політики від 14.01.2003 N 2 "Про дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби" затверджено Тимчасове положення про ідентифікацію великої рогатої худоби. Положення поширюється на всіх юридичних і фізичних осіб, що мають велику рогату худобу (а також зебу, бізонів і буйволів, якщо такі є в наявності).

Невдовзі Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 342 від 17.09.2003 р., яким було запроваджено постійну ідентифікацію  великої рогатої худоби.

Власне ідентифікація являє собою процес по ототожненню тварини (його нумерація, присвоєння клички і т.п. - правда, не дуже зрозуміло, при чому тут ототожнення, адже клички змінюються на розсуд власника і корова не зобов’язана відгукуватися), що включає:

- прикріплення бирок з ідентифікаційним номером на кожне вухо тварини;

- видачу паспорта великої рогатої худоби;

- видачу ветеринарної картки до паспорта;

- занесення даних про тварину і його переміщення до Реєстру великої рогатої худоби.

Для проведення ідентифікації власник зобов'язаний подати в ДП "Агентство по ідентифікації і реєстрації тварин" заяву на проведення ідентифікації і не менше ніж за 45 днів до початку кварталу, у якому буде проводитися ідентифікація тварин, замовити бирки і засоби для їхнього прикріплення, а також прикріпити їх.

Більш того, у кожнім господарстві необхідно вести облік ідентифікованих тварин: юридичними особами - самостійно шляхом занесення даних про тварин у книги ідентифікації, а фізичними особами - через ДП "Агентство по ідентифікації і реєстрації тварин".

 Після ідентифікації великої рогатої худоби (протягом 7 днів після прикріплення бирок) власник повинний одержати ще паспорт (документ суворої звітності) на кожну тварина. Навіщо корові паспорт ? В такому вигляді, як його затверджено їй потрібен так само, як і сідло. Адже в цьому паспорті немає ані фотокартки тварини, ані масті, ані особливих прикмет, ані генетичної інформації. Там містяться такі дані:

1, 2 

- серія і номер паспорта; 

3, 4 

- робочий і ідентифікаційний номер тварини; 

- кличка тварини; 

- дата народження тварини; 

- код статі; 

8, 9 

- код породи і найменування породи тварини; 

10 

- ідентифікаційний N матері тварини; 

11 

- цифра 1 чи 0 (двійня чи ні); 

12 

- цифра 1 чи 0 (ембріотрансплантант чи ні); 

13 

- місце для штрих-коду; 

14 

- ідентифікаційний N батька тварини; 

15 

- кличка батька тварини; 

16, 17 

- код породи і найменування породи батька тварини; 

18 

- ідентифікаційний N матері тварини; 

19 

- кличка матері тварини; 

20, 21 

- код породи і найменування породи матері тварини; 

22 

- дані про власника тварини; 

23 

- найменування агентства з ідентифікації і реєстрації тварин, яке здійснювало заповнення паспорта; 

24 

- дата заповнення паспорта; 

25 

- підпис керівника агентства, яке здійснювало заповнення паспорта; 

26 

- місце для ветеринарної картки. 

Тобто за одним паспортом, наприклад, загиблої корови, можна “прогнати” сотні корів, замінюючи бірки...

На цьому процес не завершується: після одержання паспорта власник зобов'язаний одержати в державних установах ветеринарної медицини ветеринарну картку (документ строгої звітності).

Якщо тварина буде переміщатися (з господарства в господарство), на власника будуть накладатися додаткові зобов'язання.

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


Про дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби

Наказ Міністерства аграрної політики України
від 14 січня 2003 року N 2

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 січня 2003 р. за N 75/7396

На виконання статей 6, 7 Закону України "Про племінну справу у тваринництві", статті 3 Закону України "Про ветеринарну медицину", Указу Президента України від 22 березня 2001 року N 192 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні", постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року N 179 "Про затвердження Програми запобігання і ліквідації проявів захворювання великої рогатої худоби на губчастоподібну енцефалопатію та інших пріонних інфекцій на території України на 2001 - 2010 роки", рішення колегії Міністерства аграрної політики України від 28 лютого 2002 року НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Тимчасове положення про ідентифікацію великої рогатої худоби (додається).

2. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк), Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький), Державному підприємству "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" (Волков за згодою) здійснити дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби в Київській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській, Вінницькій, Сумській, Черкаській та Хмельницькій областях.

3. Державному підприємству "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" до 1 квітня 2003 року:

3.1. Організувати виготовлення (придбання) та постачання вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби та обладнання для їх прикріплення.

3.2. Організувати виготовлення та постачання бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток.

3.3. Забезпечити формування та ведення Реєстру великої рогатої худоби.

4. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Державному підприємству "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" розробити і затвердити кошториси витрат на дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби.

Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб) передбачити фінансування дослідного впровадження ідентифікації великої рогатої худоби за рахунок коштів Державного бюджету України на виконання державної програми селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу.

5. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією забезпечити подання у встановленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Мельника Ю. Ф.

 

Міністр 

С. Рижук 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства аграрної політики України
від 14 січня 2003 р. N 2

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 січня 2003 р. за N 75/7396 


ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

1. Загальні положення

1.1. Тимчасове положення про ідентифікацію великої рогатої худоби (далі - Положення) розроблено відповідно до:

Законів України "Про ветеринарну медицину", "Про племінну справу у тваринництві";

Указу Президента України від 22 березня 2001 року N 192 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні";

постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року N 179 "Про затвердження Програми запобігання і ліквідації проявів захворювання великої рогатої худоби на губчастоподібну енцефалопатію та інших пріонних інфекцій на території України на 2001 - 2010 роки".

1.2. Положення визначає порядок проведення ідентифікації великої рогатої худоби.

1.3. Поняття, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:

бирка - вушний знак установленого зразка з нанесеним ідентифікаційним номером, що використовується виключно для ідентифікації визначеного виду тварин;

ветеринарна картка - документ суворого обліку, що засвідчує дані стосовно ветеринарно-санітарного стану господарства, де знаходиться тварина, та стану здоров'я тварини і є додатком до паспорта великої рогатої худоби;

відповідальна особа - працівник підприємства, на якого керівником покладено обов'язки здійснення комплексу робіт з ідентифікації тварин;

власник - будь-яка фізична чи юридична особа, яка володіє, користується та розпоряджається тваринами;

господарство - будь-яке підприємство, будівлі, споруди та, у випадку ферм на відкритому повітрі, будь-яке місце на території країни, де утримуються, розводяться або тимчасово перебувають тварини і яке є об'єктом ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

ідентифікаційний номер - індивідуальний номер, що присвоюється тварині, не змінюється протягом її життя та є унікальним у межах одного виду тварин;

ідентифікація - процес (робота) з ототожнювання тварини (її нумерація та присвоєння клички тощо), що включає прикріплення бирок з ідентифікаційним номером на кожне вухо тварини, видачу паспорта великої рогатої худоби, ветеринарної картки до паспорта та занесення даних про тварину та її переміщення до Реєстру великої рогатої худоби;

паспорт великої рогатої худоби (далі - паспорт) - документ суворого обліку, що засвідчує дані стосовно тварини, її походження, власника, місцезнаходження і включення до Реєстру великої рогатої худоби та є супровідним документом при будь-якому переміщенні тварини;

переміщення - процес (дія), результатом якого є зміна власника тварини або зміна господарства, в якому перебуває тварина;

стадо - група тварин, які утримуються в господарстві, що є епідеміологічною одиницею; якщо в господарстві утримується більше ніж одне стадо, кожне з цих стад повинно бути відокремлено від інших;

тварина - тварина виду великої рогатої худоби (Bos taurus), а також зебу (Zebu), бізон (Bizon) і буйвол (Bubalus bubalus);

уповноважений агент з ідентифікації (далі - уповноважений агент) - фізична особа, якій Державним підприємством "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" (далі - агентство з ідентифікації) надано повноваження для проведення комплексу робіт з ідентифікації тварин у визначеному регіоні;

Реєстр великої рогатої худоби (далі - Реєстр) - автоматизована система збору, накопичення та обробки даних про ідентифіковану велику рогату худобу, її переміщення, власників, господарства та їх ветеринарно-санітарний стан.

Бланки паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки є бланками документів суворого обліку і виготовляються відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 року N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого облі ку".

1.4. Дія цього Положення поширюється на всіх юридичних і фізичних осіб, що є власниками великої рогатої худоби.

1.5. Ідентифікації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території областей, де здійснюється дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби.

1.6. Ідентифікація великої рогатої худоби запроваджується з метою:

одержання оперативної і надійної інформації про поголів'я великої рогатої худоби щодо статі, віку, породи та його місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції скотарства;

охорони території України від епізоотичних захворювань;

оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо попередження (профілактики), ветеринарного контролю, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;

контролю за санітарним станом, якістю і походженням продукції скотарства;

контролю за переміщеннями тварин усередині країни та при їх експорті і імпорті;

забезпечення дотримання вимог з племінної справи, включаючи оцінку продуктивності і племінної цінності;

оптимізації розробки і виконання селекційних програм, організації технологічних систем у скотарстві та підвищення достовірності інформації при сертифікації племінних (генетичних) ресурсів;

забезпечення візуальної ідентифікації кожної тварини у стаді.

1.7. Процес ідентифікації великої рогатої худоби складається з таких етапів:

внесення даних про господарство (місцезнаходження тварини) до Реєстру великої рогатої худоби з присвоєнням йому реєстраційного номера;

ідентифікація тварин у господарствах та їх облік;

реєстрація ідентифікованих тварин та їх переміщень у Реєстрі;

оформлення і видача паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток.

1.8. Власник зобов'язаний ідентифікувати всіх тварин, що йому належать.

Для проведення ідентифікації власник зобов'язаний подати агентству з ідентифікації заяву на проведення ідентифікації і не менше ніж за 45 днів до початку кварталу, в якому буде проводитися ідентифікація тварин, замовити бирки та засоби для їх прикріплення.

2. Ідентифікація тварин у господарстві та їх облік

2.1. Процес ідентифікації супроводжується прикріпленням на кожне вухо тварини бирки з ідентифікаційним номером (додаток 1).

2.2. Власник зобов'язаний прикріпити бирки на тварину, яка народжується в господарстві, не пізніше 7 днів з моменту її народження.

2.3. Власник може прикріплювати бирки самостійно або запрошувати для цього уповноваженого агента.

2.4. У кожному господарстві необхідно вести облік ідентифікованих тварин.

Облік ідентифікованих тварин, власником яких є юридична особа, здійснюється власником самостійно.

Облік ідентифікованих тварин, власником яких є фізична особа, здійснюється уповноваженим агентом з ідентифікації.

2.5. Облік ідентифікованих тварин господарства здійснюється шляхом занесення даних про цих тварин до книги обліку ідентифікованої великої рогатої худоби (додаток 2 - для юридичних осіб, додаток 3 - для фізичних осіб).

3. Реєстрація ідентифікованих тварин у Реєстрі, отримання паспорта та ветеринарної картки

3.1. Власник зобов'язаний отримати паспорт (додаток 4) на кожну тварину, якій були прикріплені бирки.

3.2. Видача паспортів здійснюється агентством з ідентифікації після занесення ним даних про тварину до Реєстру великої рогатої худоби.

3.3. Паспорт тварини має лицьовий та зворотний боки.

3.4. Лицьовий бік паспорта заповнюється агентством з ідентифікації і містить поля з такими реквізитами:

назва документа, його серія та номер;

дані про тварину - робочий та ідентифікаційни й номери, дата народження, код статі, код та назва породи, дані про народження (двійня, ембріотрансплантант);

дані про власника тварини та господарство, де вона знаходиться (розводиться та утримується), - ідентифікаційний код (для юридичних осіб - код ЄДРПОУ, для фізичних осіб - ідентифікаційний номер) та найменування власника, реєстраційний номер та місцезнаходження господарства;

дані про походження тварини - ідентифікаційні номери, клички, коди та назви порід матері і батька;

дані про заповнення паспорта - дата заповнення паспорта та назва агентства з ідентифікації, яке здійснювало заповнення та видачу паспорта.

Ідентифікаційний номер, кличка, код та назва породи батька вказуються у тому випадку, якщо тварина знаходиться під племінним обліком.

На лицьовому боці паспорта відводиться місце для нанесення штрихового коду, який містить ідентифікаційний номер, код статі та код породи тварини.

Записи лицьового боку паспорта засвідчуються підписом керівника агентства з ідентифікації та печаткою агентства, яке здійснювало заповнення паспорта.

3.5. Зворотний бік паспорта містить дані про переміщення тварини.

Порядок внесення записів на зворотний бік паспорта регламентується розділами 4, 5 Положення. Дані про переміщення вносяться власником і можуть заповнюватися як від руки (друкованими літерами), так і з використанням персонального комп'ютера чи друкарських машинок. Записи зворотного боку паспорта засвідчуються підписом особи, яка вносила записи.

3.6. Для одержання паспорта на тварину, наявну в господарстві, власник подає агентству з ідентифікації:

для юридичних осіб - відомість реєстрації великої рогатої худоби (додаток 5);

для фізичних осіб - облікову картку великої рогатої худоби (додаток 6).

3.7. Для одержання паспорта на тварину, яка народжується в господарстві, власник подає агентству з ідентифікації:

для юридичних осіб - відомість реєстрації народження телят (додаток 7);

для фізичних осіб - облікову картку великої рогатої худоби.

3.8. Термін подання власником документів, указаних у пунктах 3.6, 3.7 Положення, становить 7 днів від моменту прикріплення бирок.

Агентство з ідентифікації видає паспорт тварини у 14-денний термін від дати подання власником документів.

3.9. Видача паспорта здійснюється особисто власнику тварини або іншій особі при наявності оформленого доручення на отримання паспорта.

3.10. Після отримання паспорта тварини власник зобов'язаний отримати в державних установах ветеринарної медицини ветеринарну картку (додаток 8).

4. Переміщення великої рогатої худоби

4.1. У разі прибуття тварини в господарство без бирок та паспорта власник зобов'язаний у 7-денний термін після прибуття тварини (за винятком імпорту) прикріпити тварині бирки з ідентифікаційним номером, внести дані про неї до книги обліку ідентифікованої великої рогатої худоби та отримати на цю тварину паспорт і ветеринарну картку. Термін прикріплення бирок на тварину, що імпортована, становить 30 днів з моменту ввезення тварини на територію України.

Для отримання паспорта власник повинен у 7-денний термін після прикріплення бирок подати агентству з ідентифікації:

для юридичних осіб - відомість реєстрації великої рогатої худоби;

для фізичних осіб - облікову картку великої рогатої худоби.

Агентство з ідентифікації видає паспорт на тварину в 14-денний термін після отримання від власника документів.

4.2. У разі прибуття тварини в господарство з іншого господарства з бирками та паспортом, власник зобов'язаний внести дані про прибуття до книги обліку ідентифікованої великої рогатої худоби, заповнити зворотний бік паспорта, отримати в установах державної ветеринарної медицини ветеринарну картку до паспорта і в 7-денний термін від дати п рибуття тварини в господарство подати агентству з ідентифікації:

для юридичних осіб - відомість реєстрації переміщень великої рогатої худоби (додаток 9);

для фізичних осіб - облікову картку великої рогатої худоби.

На зворотний бік паспорта власником вносяться такі записи:

ідентифікаційний код власника (для юридичних осіб - код ЄДРПОУ, для фізичних осіб - ідентифікаційний номер);

реєстраційний номер господарства, куди прибула тварина;

дата прибуття;

код прибуття (П - для розведення та утримання);

найменування власника (для юридичних осіб - назва господарства, для фізичних осіб - прізвище, ім'я та по батькові) та місцезнаходження господарства, куди прибула тварина.

4.3. Власник має право на переміщення тварини з господарства тільки в тому разі, якщо тварині прикріплені бирки, на неї виданий паспорт та ветеринарна картка до паспорта.

4.4. Якщо тварина вибуває з господарства в інше господарство чи на експорт, власник тварини зобов'язаний внести записи про вибуття тварини з господарства до книги обліку ідентифікованої великої рогатої худоби, заповнити зворотний бік паспорта та ветеринарну картку і в 7-денний термін від дати вибуття тварини з господарства подати агентству з ідентифікації:

для юридичних осіб - відомість реєстрації переміщень великої рогатої худоби;

для фізичних осіб - облікову картку великої рогатої худоби.

На зворотний бік паспорта вносяться дата вибуття та код вибуття (Р - для розведення та утримання, В - на виставку, Б - на бойню, м'ясокомбінат, У - на підприємство із санутилізації, Е - на експорт). Паспорт при цьому передається у господарство, куди вибуває тварина (за винятком вибуття на бойню, м'ясокомбінат чи підприємство із санутилізації). Якщо тварина вибуває на бойню, м'ясокомбінат чи підприємство із санутилізації, то власник передає паспорт в агентство з ідентифікації.

4.5. У разі вибуття тварини з господарства в інше господарство останній ветеринарний огляд тварини та відмітка про це у ветеринарній картці повинні бути зроблені не раніше 30 днів до моменту вибуття тварини з господарства.

4.6. При виявленні гострих інфекційних захворювань у господарстві, а також якщо господарство втратило свій статус щодо ветеринарно-санітарного благополуччя, обмеження переміщення тварин проводиться у відповідності до ветеринарного законодавства України.

5. Обмін бирок, паспорта та їх використання у разі забою, загибелі, падежу, утилізації тварини в господарстві

5.1. Якщо одну з бирок, прикріплених на вухо тварини, було втрачено чи пошкоджено таким чином, що ідентифікаційний номер, нанесений на ній, не читається, то власник зобов'язаний терміново замовити в агентстві з ідентифікації бирку з тим самим ідентифікаційним номером і після її отримання прикріпити на вухо тварини. Пошкоджена бирка при цьому знімається і передається в агентство з ідентифікації.

5.2. Якщо обидві бирки, прикріплені на вухо тварини, було втрачено чи пошкоджено таким чином, що ідентифікаційний номер на обох бирках не читається, власник зобов'язаний терміново ізолювати цю тварину та звернутися до уповноваженого агента, який проводить звірку ідентифікаційних номерів на бирках інших тварин господарства з записами книги обліку ідентифікованої великої рогатої худоби і паспортами тварин, наявних в господарстві, для встановлення ідентифікаційного номера тварини, бирки якої було пошкоджено чи втрачено. Після встановлення уповноваженим агентом ідентифікаційного номера власник повинен замовити в агентстві з ідентифікації бирки з тими самими ідентифікаційними номерами і після їх отримання прикріпити їх на обидва вуха тварини. Пошкоджені бирки при цьому знімаються власником і передаються в агентство з ідентифікації.

5.3. Якщо власник встановив розбіжності у записах паспорта тварини з обліковими документами або паспорт став непридатним для користування (пошкодження таким чином, що записи на ньому не читаються), то для обміну паспорта власник подає агентству з ідентифікації заяву та паспорт, що підлягає обміну.

5.4. У випадку втрати паспорта власник зобов'язаний терміново подати агентству з ідентифікації заяву із зазначенням обставин втрати і отримати новий паспорт. Паспорт, що видається замість втраченого, містить відмітку "Виданий повторно".

Втраченими вважаються паспорти, які загублені, викрадені тощо.

5.5. Агентство з ідентифікації проводить видачу нового паспорта замість пошкодженого або втраченого протягом 14 днів з моменту подання власником документів, визначених пунктами 5.3, 5.4.

Зворотний бік паспорта, який видається в обмін чи замість втраченого, містить дані про всі здійснені раніше переміщення тварини. Записи про переміщення вносяться агентством з ідентифікації і засвідчуються підписом керівника агентства з ідентифікації, яке здійснювало заповнення паспорта.

Після видачі нового паспорта тварини знайдений втрачений паспорт є недійсним і власник зобов'язаний повернути його в агентство з ідентифікації.

5.6 У випадку забою, загибелі, падежу, утилізації тварини в господарстві власник повинен внести на зворотний бік паспорта дату забою, падежу, утилізації, встановлення факту загибелі та код вибуття (С - загибель, П - падіж, З - забій, Т - утилізація) і в 7-денний термін від дати забою, утилізації, падежу чи встановлення факту загибелі повернути паспорт та бирки, зняті з тварини, в агентство з ідентифікації.

 

Начальник Департаменту ринків
продукції тваринництва з Головною
державною племінною інспекцією 

 
 
Д. М. Микитюк 


 

Додаток 1
до пункту 2.1 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Зразок

порожниста частина 

вхідна частина 

 

 

 

   

- логотип виробника бирок;
- позиції 1, 2 ідентифікаційного номера - літерний код країни походження тварини;
- позиції 3, 4 ідентифікаційного номера - цифровий код області, де проводилась ідентифікація тварини;
- позиції 5 - 8 ідентифікаційного номера - чотири перших цифри номера тварини;
- штрих-код;
- позиції 9 - 12 ідентифікаційного номера - чотири останні цифри номера тварини (робочий номер). 

- логотип виробника бирок;
- позиції 1, 2 ідентифікаційного номера - літерний код країни походження тварини;
- позиції 3, 4 ідентифікаційного номера - цифровий код області, де проводилась ідентифікація тварини;
- позиції 5 - 8 ідентифікаційного номера - чотири перших цифри номера тварини;
- позиції 9 - 12 ідентифікаційного номера - чотири останні цифри номера тварини (робочий номер). 


 

Товщина ліній 

Висота знаків 

порожниста частина 

вхідна частина 

maximum 

minimum 

maximum 

minimum 

maximum 

Код країни 

1 mm 

5 mm 

6 mm 

5 mm 

6 mm 

Шість перших цифр ідентифікаційного номера 

1 mm 

5 mm 

6 mm 

5 mm 

6 mm 

Чотири останні цифри ідентифікаційного номера 

3 mm 

20 mm 

28 mm 

12 mm 

20 mm 


 

Додаток 2
до пункту 2.5 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

Область _______________________ 

Район _________________________ 

Господарство __________________ 

Реєстраційний N господарства ___ 


КНИГА ОБЛІКУ
ІДЕНТИФІКОВАНОЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
(для юридичних осіб)

Початок: ____________
Закінчення: __________ 


N
з/п 

Дата 

Дані про тварину 

Ідентифікаційний N  

Кличка 

Дата народження 

Стать 

Код породи 

Дані про народження 

Серія і N паспорта 

двійня 

ембріо-
транс-
плантант 

10 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


N
з/п 

Дані про походження 

Прибуття 

Вибуття 

мати 

батько 

Дата 

При-
чина 

Дані про господарство 

Дата 

При-
чина 

Дані про господарство 

ідентифікаційний N, кличка 

код породи 

ідентифікаційний N, кличка 

код породи 

11 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

19 

20 

21 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Додаток 3
до пункту 2.5 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

Область _______________________ 

Район _________________________ 

Господарство __________________ 

Реєстраційний N господарства ___ 


КНИГА ОБЛІКУ
ІДЕНТИФІКОВАНОЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
(для фізичних осіб)

Початок: ____________
Закінчення: __________ 


N з/п 

Дата 

Дані про власника 

Дані про тварину 

Ідентифіка-
ційний N  

Кличка 

Дата народження 

Стать 

Код породи 

Дані про народження 

Серія і N паспорта 

двійня 

ембріо-
транс-
плантант 

10 

11 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


N
з/п 

Дані про походження 

Прибуття 

Вибуття 

мати 

батько 

Дата 

Причина 

Дані про господарство 

Дата 

Причина 

Дані про господарство 

ідентифі-
каційний N, кличка, код породи 

ідентифі-
каційний N, кличка, код породи 

12 

13 

14 

15 

16 

17 

18 

19 

20 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Додаток 4
до пункту 3.1 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

лицьовий бік

 

 

Формат бланка - А5. 

Нумерація полів (зон) паспорта (цифри 1 - 26 в бланку не друкуються): 

1, 2 

- серія і номер паспорта; 

3, 4 

- робочий і ідентифікаційний номер тварини; 

- кличка тварини; 

- дата народження тварини; 

- код статі; 

8, 9 

- код породи і найменування породи тварини; 

10 

- ідентифікаційний N матері тварини; 

11 

- цифра 1 чи 0 (двійня чи ні); 

12 

- цифра 1 чи 0 (ембріотрансплантант чи ні); 

13 

- місце для штрих-коду; 

14 

- ідентифікаційний N батька тварини; 

15 

- кличка батька тварини; 

16, 17 

- код породи і найменування породи батька тварини; 

18 

- ідентифікаційний N матері тварини; 

19 

- кличка матері тварини; 

20, 21 

- код породи і найменування породи матері тварини; 

22 

- дані про власника тварини; 

23 

- найменування агентства з ідентифікації і реєстрації тварин, яке здійснювало заповнення паспорта; 

24 

- дата заповнення паспорта; 

25 

- підпис керівника агентства, яке здійснювало заповнення паспорта; 

26 

- місце для ветеринарної картки. 


зворотний бік

 

*  

Нумерація полів (зон) паспорта (цифри 1 - 8 в бланку не друкуються): 

- реєстраційний номер господарства; 

- ідентифікаційний код (для юридичних осіб - код ЄДРПОУ, для фізичних осіб - ідентифікаційний код); 

- дата прибуття тварини в господарство; 

- код прибуття; 

- дата вибуття тварини з господарства; 

- код вибуття; 

- підпис особи, яка вносила записи на зворотний бік паспорта; 

- назва та місцезнаходження господарства. 


 

Додаток 5
до пунктів 3.6, 4.1 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

Дані про господарство

  

Дані про агентство з ідентифікації  


ВІДОМІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Ідентифікаційний номер тварини 

Кличка 

Стать (1) 

Дата народження 

Мати (2) 

Батько (2) 

Код породи 

Серія і N паспорта тварини 

число 

місяць 

рік 

Ідентифікаційний номер 

Кличка 

Ідентифікаційний номер 

Кличка 

матері 

батька 

тва-
рини 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  


Дата відправлення відомості: _____________
Підпис особи, яка заповнила: _____________ 


Примітки: 1. Стать: 1 - корова, телиця, 2 - бугай, бичок. 2. Якщо мати чи батько неідентифіковані, то записуються клички та їх індивідуальні номери. 



 

Додаток 6
до пунктів 3.6, 3.7, 4.1, 4.2, 4.4 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

 

 

Додаток 7
до пункту 3.7 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

Дані про господарство

  

Дані про агентство з ідентифікації  


ВІДОМІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ НАРОДЖЕННЯ ТЕЛЯТ

Ідентифікаційний номер 

Кличка 

Стать (1) 

Дата народження 

Ідентифікаційний номер матері (2) 

Ідентифікаційний номер батька (2) 

Код породи  

Двійня (3) 

Ембріо-
транс-
план-
тант (4) 

Перебіг отелення (5) 

Поряд-
ковий N отелення 

Жива маса приплоду, кг 

Серія і N паспорта тварини 

число  

місяць  

рік  

матері 

батька 

теляти 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

  

  

  

  

  


Дата відправлення відомості: _____
Підпис особи, яка заповнила: _____ 


Примітки: 1. Стать: 1 - телиця, 2 - бичок. 2. Якщо мати чи батько неідентифіковані, то записується кличка та їх індивідуальний номер. 3. Двійня: 1 - так, 0 - ні. 4. Ембріотрансплантант: 1 - так, 0 - ні. 5. Перебіг отелення: 1 - без допомоги, 2 - незначна допомога, 3 - значна допомога, 4 - розтин. 



 

Додаток 8
до пункту 3.10 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

лицьовий бік

 

Нумерація полів (зон) ветеринарної картки (цифри 1 - 16 в бланку не друкуються): 

- серія ветеринарної картки; 

- номер ветеринарної картки; 

- серія паспорта великої рогатої худоби, до якого видається ветеринарна картка; 

- номер паспорта великої рогатої худоби, до якого видається ветеринарна картка; 

- вказується, хто здійснював оформлення та видачу ветеринарної картки; 

- N управління державної ветеринарної медицини; 

- робочий N тварини; 

- ідентифікаційний N тварини; 

- стать тварини; 

10 

- код породи тварини; 

11 

- дата народження тварини; 

12 

- реєстраційний N господарства, де знаходиться тварина; 

13 

- підпис державного інспектора ветеринарної медицини, який здійснював оформлення та видачу ветеринарної картки; 

14 

- дата, до якої дійсна ветеринарна картка; 

15 

- дата вибуття тварини з господарства; 

16 

- підпис власника. 


зворотний бік

 

**  

Нумерація полів (зон) ветеринарної картки (цифри 1 - 8 в бланку не друкуються): 

- реєстраційний N господарства, куди прибула тварина; 

2  

- дата прибуття тварини в господарство; 

3  

- код прибуття; 

- прізвище та підпис власника тварини; 

- дата візиту інспектора ветеринарної медицини; 

6  

- перелік здійснених перевірок; 

7  

- реєстраційний N управління державної ветеринарної медицини; 

- прізвище та підпис інспектора ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство. 


 

Додаток 9
до пунктів 4.2, 4.4 Тимчасового положення про ідентифікацію великої рогатої худоби 


Форма

Дані про господарство

  

Дані про агентство з ідентифікації  


ВІДОМІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ ПЕРЕМІЩЕНЬ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ   

Ідентифікаційний номер тварини 

Прибуття/
вибуття  
(1) 

Код прибуття/
вибуття (2) 

Дата переміщення 

Дані про власника та господарство, куди прибула чи звідки вибула тварина 

число 

місяць 

рік 

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  

_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_ 

  

  

_|_ 

_|_ 

_|_ 

  


Дата відправлення відомості: ________ 
Підпис особи, яка заповнила: ________ 


Примітки: 1. Прибуття/вибуття: 1 - прибуття, 2 - вибуття. 2. Код прибуття: П - для розведення та утримання; код вибуття: Р - для розведення та утримання; В - на виставку; Б - на бойню, м'ясокомбінат, У - на підприємство із санутилізації, Е - на експорт. 


 

МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

                        17.09.2003  N 342

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      9 жовтня 2003 р.

                                      за N 909/8230

 

                 Про запровадження ідентифікації

               і реєстрації великої рогатої худоби

 

      { Iз змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства

                                           аграрної політики

        N 289 ( z1080-05 ) від 29.06.2005

        N 296 ( z0799-06 ) від 14.06.2006 }

 

 

На виконання Законів України “Про племінну справу у тваринництві”, “Про ветеринарну медицину”, Указу Президента України від 22 березня 2001 року N 192 “Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року N 179 “Про затвердження Програми запобігання і ліквідації проявів захворювання великої рогатої худоби на губчастоподібну енцефалопатію та інших пріонних інфекцій на території України на 2001-2010 роки”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2003 року N 555-р “Про запровадження ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби” НАКАЗУЮ:

1. Запровадити обов’язкову ідентифікацію і реєстрацію великої рогатої худоби.

2. Затвердити:

Положення про ідентифікацію і реєстрацію великої рогатої худоби (додається);

Положення про паспорт великої рогатої худоби (додається)

;

Положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби (додається) ;

Положення про Реєстр тварин (додається).

3. Організацію та виконання робіт щодо запровадження і забезпечення функціонування системи ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби покласти на державне підприємство “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” (Волков).

4. Визначити, що, починаючи:

з 1 січня 2004 року, продаж племінних тварин на внутрішньому ринку та експорт великої рогатої худоби здійснюються за наявності прикріплених на тварині бирок, паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки до паспорта;

з 1 січня 2006 року переміщення великої рогатої худоби з господарства в господарство, реалізація молока та забій тварин на м’ясо здійснюються за умови, що тварина ідентифікована двома вушними бирками встановленого зразка, за наявності паспорта великої рогатої худоби і ветеринарної картки до паспорта. (Абзац третій пункту 4 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 289 від 29.06.2005)

5. Установити, що контроль за дотриманням вимог системи ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби здійснюють:

Головна державна племінна інспекція — за виробництвом і реалізацією племінних (генетичних) ресурсів;

Державний департамент ветеринарної медицини та його територіальні органи — за переміщеннями великої рогатої худоби з господарства в господарство, реалізацією молока та забоєм тварин на м’ясо.

(Наказ доповнено пунктом 5 згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 289 від 29.06.2005)

6. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк), Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький):

забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та довести його до відома Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим та областях;

до 1 грудня 2003 року забезпечити приведення у відповідність нормативно-правових актів Міністерства аграрної політики та Державного департаменту ветеринарної медицини до вимог ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби.

7. Державному підприємству “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” забезпечити організацію:

виготовлення (придбання) та постачання вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби та засобів для їх прикріплення;

виготовлення та постачання бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток;

створення і ведення Реєстру тварин;

виготовлення і постачання бланків реєстраційних карток та книг обліку тварин.

8. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Державному департаменту ветеринарної медицини, Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, Управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, управлінням ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим та областях спільно з державним підприємством “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” до 1 грудня 2003 року забезпечити формування агентської мережі та розміщення структурних підрозділів державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”.

9. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією та Державному департаменту ветеринарної медицини спільно з державним підприємством “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” до 1 листопада 2003 року розробити та подати на затвердження порядок замовлення, зберігання, обліку бирок, бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток.

10. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб), починаючи з 2004 року, передбачати кошти на проведення ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби в межах загального обсягу видатків, визначених міністерству.

11. Наказ Міністерства аграрної політики України від 14 січня 2003 року N 2 “Про дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби”, зареєстрований у Міністерстві юстиції 30 січня 2003 року за N 75/7396, визнати таким, що втратив чинність.

12. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника Ю.Ф.

Міністр С.Рижук

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Міністерства

                                      аграрної політики України

                                      17.09.2003  N 342

                                      (у редакції наказу

                                      Міністерства аграрної

                                      політики України

                                      від 29.06.2005  N 289

                                      ( z1080-05 )

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      9 жовтня 2003 р.

                                      за N 909/8230

 

 

                            ПОЛОЖЕННЯ

ПРО IДЕНТИФIКАЦIЮ I РЕЄСТРАЦIЮ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

1. Загальні положення

1.1. Положення визначає порядок проведення ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби.

1.2. Положення є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання — юридичних і фізичних осіб та негосподарюючих суб’єктів — фізичних осіб, що є власниками тварин, займаються їх розведенням, утриманням, торгівлею, транспортуванням, проводять забій, утилізацію тварин, здійснюють ветеринарний контроль, надають сервісні послуги у сфері тваринництва та проводять виставки з участю тварин.

1.3. Iдентифікації і реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.

1.4. Iдентифікація і реєстрація великої рогатої худоби запроваджується з метою:

одержання оперативної і надійної інформації про поголів’я великої рогатої худоби щодо статі, віку, породи та його місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції скотарства;

охорони території України від епізоотичних захворювань;

контролю за санітарним станом, якістю і походженням продукції скотарства;

оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо попередження (профілактики), ветеринарного контролю, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;

контролю за переміщеннями тварин усередині країни та при їх експорті і імпорті;

забезпечення дотримання вимог законодавства з племінної справи у тваринництві;

оптимізації розробки і виконання селекційних програм, організації технологічних систем у скотарстві та підвищення достовірності інформації при сертифікації племінних (генетичних) ресурсів;

забезпечення візуальної ідентифікації кожної тварини в стаді;

підтвердження права власності на тварин.

1.5. Поняття, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:

тварина — тварина виду великої рогатої худоби (Bos taurus), а також зебу (Zebu), бізон (Bizon) і буйвол (Bubalus bubalus);

власник — будь-яка фізична чи юридична особа, яка володіє, користується та розпоряджається тваринами;

утримувач — будь-яка юридична чи фізична особа, яка постійно або тимчасово володіє, користується та відповідає за тварин на підставі повноважень, наданих власником;

господарство — будівлі, споруди, ферми на відкритому повітрі, будь-яке місце на території країни, де перебувають, розводяться або утримуються тварини, місця торгівлі, забою, утилізації, штучного осіменіння, проведення виставок, місця літнього утримання та інші місця зосередження тварин, які є об’єктом ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

стадо — група тварин одного виду, яка складається з різних статевих, вікових і виробничих груп або з однорідної групи тварин, що сформована в господарстві для одержання певної продукції;

ідентифікаційний номер — індивідуальний номер, що присвоюється тварині, не змінюється протягом її життя та є унікальним у межах одного виду тварин;

бирка — вушний знак установленого зразка з нанесеним ідентифікаційним номером, що використовується виключно для ідентифікації визначеного виду тварин;

ідентифікація тварини — процес (робота) з ототожнювання тварини, що включає присвоєння їй ідентифікаційного номера шляхом прикріплення бирок на кожне вухо тварини, унесення інформації до книги обліку тварин господарства, видачу паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки до паспорта;

реєстрація — унесення до Реєстру тварин інформації про ідентифікованих тварин, їх переміщення, власників/утримувачів, господарства та їх ветеринарно-санітарний стан тощо, що здійснюється адміністратором Реєстру тварин;

паспорт великої рогатої худоби (далі — паспорт тварини) — документ, виданий адміністратором Реєстру тварин, що містить дані стосовно тварини, її переміщення, власників/утримувачів, місцезнаходження і реєстрації в Реєстрі тварин та є супровідним

документом при будь-якому переміщенні тварини; { Абзац одинадцятий

пункту  1.5  із  змінами,  внесеними згідно з Наказом Міністерства

аграрної політики N 296 ( z0799-06 ) від 14.06.2006 }

ветеринарна картка до паспорта великої рогатої худоби (далі -

ветеринарна картка) — документ, що засвідчує дані стосовно ветеринарно-санітарного стану господарства, де перебуває тварина, та стану здоров’я тварини, факт проведення вакцинацій, діагностичних досліджень і профілактичних обробок та є додатком до

паспорта великої рогатої худоби; { Абзац дванадцятий пункту 1.5 із

змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики

N 296 ( z0799-06 ) від 14.06.2006 }

Реєстр тварин — автоматизована інформаційно-аналітична система збору, накопичення та обробки даних про ідентифікованих тварин, їх переміщення, власників/утримувачів, господарства та їх ветеринарно-санітарний стан тощо, яка забезпечує зберігання інформації про тварин, надання такої інформації та її захист від несанкціонованого доступу;

замовлення — документ, складений власником тварин або уповноваженою ним особою для проведення ідентифікації та реєстрації тварин, унесення змін у Реєстр тварин;

відповідальна особа господарства — працівник підприємства, на якого керівником покладено обов’язки здійснення комплексу робіт з ідентифікації і обліку тварин у господарстві;

витяг — документ, форма якого встановлюється держателем Реєстру тварин. Витяг видається на запит будь-якої фізичної або юридичної особи адміністратором Реєстру тварин і містить певний об’єм інформації з Реєстру тварин у залежності від категорії особи, яка направила запит, та/або змісту запиту;

інформаційна довідка — документ, який надається лише за офіційним запитом органів державної влади із зазначенням підстав для такого запиту;

переміщення — процес (дія), результатом якого є зміна господарства, у якому перебуває тварина;

книга обліку тварин — документ установленої форми, у який вноситься інформація про тварину, її походження, переміщення, забій, утилізацію, загибель (падіж) тощо в порядку, установленому цим Положенням;

агент з ідентифікації — працівник державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” або фізична чи юридична особа, яка діє від імені державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” на підставі агентської угоди.

Адміністратором Реєстру тварин є державне підприємство “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” (далі — Агентство), що здійснює ідентифікацію тварин, їх реєстрацію, ведення Реєстру тварин, відповідає за збереження даних у Реєстрі тварин, приймає запити, надає витяги з Реєстру тварин тощо, а також виконує інші функції, передбачені цим Положенням.

Держателем Реєстру тварин є Міністерство аграрної політики України, яке забезпечує функціонування Реєстру тварин, визначає порядок та умови користування даними Реєстру тварин та виконує інші функції, передбачені цим Положенням.

1.6. Iдентифікація і реєстрація великої рогатої худоби включає такі процеси:

реєстрацію господарства;

оформлення замовлення;

нумерацію тварин шляхом прикріплення бирок з ідентифікаційним номером;

облік ідентифікованих тварин у господарстві;

реєстрацію ідентифікованих тварин у Реєстрі тварин;

оформлення і видачу паспорта тварини;

оформлення і видачу ветеринарної картки;

реєстрацію в Реєстрі тварин інформації про переміщення, загибель (падіж), забій, утилізацію тварин тощо.

1.7. Агентство здійснює реєстрацію господарств у Реєстрі тварин, розподіл ідентифікаційних номерів, замовлення у виробника бирок, засобів для їх прикріплення, бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток, книг обліку тварин, реєстраційних карток та забезпечує їх видачу власникам/утримувачам, облік та контроль за використанням.

2. Реєстрація господарств

2.1. Суб’єкти господарювання та негосподарюючі суб’єкти зобов’язані зареєструвати свої господарства в Реєстрі тварин перед початком проведення ідентифікації та реєстрації тварин.

Для реєстрації господарства суб’єкт господарювання подає Агентству через агента з ідентифікації заповнену реєстраційну картку господарства (додаток 1).

Реєстрація господарства негосподарюючого суб’єкта здійснюється на підставі даних реєстраційної картки великої рогатої худоби (додаток 2).

2.2. Суб’єкти господарювання, які займаються торгівлею тваринами, проводять забій, утилізацію тварин та виставки з участю тварин, за винятком перевізників, зобов’язані зареєструвати місця торгівлі, виставок, забою, утилізації та інших місць зосередження тварин у Реєстрі тварин з моменту надходження до них першої ідентифікованої та зареєстрованої в установленому порядку тварини. Указані місця реєструються як господарства.

Для проведення реєстрації суб’єкти господарювання подають (надсилають) Агентству реєстраційну картку господарства через агента з ідентифікації.

2.3. У разі, якщо суб’єкт господарювання або негосподарюючий суб’єкт є власником/утримувачем кількох господарств, дані подаються окремо щодо кожного господарства, де перебувають тварини, і реєструються окремо за місцезнаходженням тварин.

2.4. Агентство вносить дані реєстраційної картки господарства, реєстраційної картки великої рогатої худоби (для негосподарюючих суб’єктів) до Реєстру тварин і надсилає суб’єктам господарювання та негосподарюючим суб’єктам довідку про реєстрацію господарства в Реєстрі тварин та присвоєння господарству реєстраційного номера в Реєстрі тварин.

2.5. У разі зміни даних про власника/утримувача чи господарство суб’єкти господарювання та негосподарюючі суб’єкти повинні в триденний термін подати Агентству через агента з ідентифікації заяву про внесення змін до Реєстру тварин (додаток 3) та нову реєстраційну картку господарства чи реєстраційну картку великої рогатої худоби.

3. Iдентифікація тварин

3.1. Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин власник/утримувач подає письмове замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин (додаток 4) установленої форми.

3.2. Замовлення за підписом власника або уповноваженої ним особи подається Агентству через агента з ідентифікації.

3.3. Для негосподарюючих суб’єктів формою замовлення для проведення ідентифікації та реєстрації тварин є заповнена реєстраційна картка великої рогатої худоби.

3.4. Усі тварини, що утримуються в господарстві, повинні бути ідентифіковані за допомогою двох бирок єдиного зразка для ідентифікації великої рогатої худоби (додаток 5 (za080-05), які прикріплюються на кожне вухо тварини і не знімаються протягом усього її життя. На обох бирках указується один і той самий ідентифікаційний номер, який дає змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину.

Iдентифікаційний номер, нанесений на бирці, складається з 12 символів і має таку структуру:

позиції 1, 2 — літерний код країни, де тварину ідентифіковано, відповідно до ISO3166;

позиції 3, 4 — цифровий код області, де проводилась ідентифікація тварини;

позиції 5 — 12 — останні вісім цифр ідентифікаційного номера тварини, з яких чотири останні цифри — робочий номер тварини.

Офіційний колір бирки для ідентифікації великої рогатої худоби — жовтий.

3.5. Розподіл ідентифікаційних номерів для господарств, видача бирок і засобів для їх прикріплення, реєстрація тварин, оформлення та видача паспортів тварин проводяться Агентством на підставі замовлення власника/утримувача.

Замовлення бирок для ідентифікації тварин, що належать фізичним особам, здійснюється агентом з ідентифікації за їх зверненням.

Облік отриманих і використаних бирок у господарствах негосподарюючих суб’єктів веде агент з ідентифікації.

Суб’єкт господарювання — власник/утримувач — повинен вести в установленому порядку облік отриманих бирок і використовувати їх виключно для ідентифікації тварин, що йому належать чи утримуються в його господарстві.

3.6. Кожна тварина, що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

3.7. Власник/утримувач може проводити ідентифікацію тварин самостійно (за винятком тварин, імпортованих з інших країн) або запрошувати для цього агента з ідентифікації.

3.8. Iдентифікація імпортованих тварин проводиться виключно агентом з ідентифікації.

3.9. Якщо тварину імпортовано і вона ідентифікована двома вушними бирками з нанесеними індивідуальними ідентифікаційними номерами згідно з існуючою в країні походження офіційною системою ідентифікації та реєстрації даного виду тварин, заміна бирок не проводиться і тварина зберігає свої початкові вушні бирки з ідентифікаційним номером, присвоєним в країні походження.

Власник/утримувач зобов’язаний у встановленому цим Положенням порядку здійснити дії щодо реєстрації тварини в Реєстрі тварин.

3.10. Якщо тварину імпортовано з країни, де відсутня офіційна система ідентифікації та реєстрації, вона повинна бути ідентифікована та зареєстрована в установленому цим Положенням порядку в термін, що не перевищує 30 днів з моменту прибуття тварини в господарство призначення.

3.11. Якщо господарством призначення тварини, що імпортується, є бійня чи м’ясокомбінат та тварина буде забита протягом 30 днів з моменту її імпорту, ідентифікація тварини не проводиться. Власник/утримувач зобов’язаний внести дату та причину прибуття та забою до книги обліку тварин.

3.12. Після ідентифікації тварини шляхом прикріплення бирок на обидва вуха власник/утримувач зобов’язаний внести інформацію про тварину до книги обліку тварин, у встановленому порядку зареєструвати тварину в Реєстрі тварин.

3.13. Якщо одну з бирок, прикріплених на вухо тварини, було втрачено чи пошкоджено таким чином, що ідентифікаційний номер, нанесений на ній, не читається, власник чи утримувач зобов’язаний терміново замовити в Агентстві дублікат бирки з тим самим ідентифікаційним номером і після її отримання прикріпити на вухо тварини. Пошкоджена бирка при цьому знімається власником/утримувачем і передається Агентству через агента з ідентифікації.

3.14. Якщо обидві бирки, прикріплені на вуха тварини, були втрачені чи пошкоджені таким чином, що ідентифікаційний номер на обох бирках не читається, власник/утримувач зобов’язаний терміново ізолювати цю тварину та звернутися до агента з ідентифікації, який проводить звірку ідентифікаційних номерів на бирках інших тварин господарства з книгою обліку тварин і паспортами тварин для встановлення ідентифікаційного номера тварини, бирки якої були пошкоджені чи втрачені. Після встановлення тотожності тварини власник/утримувач повинен замовити в Агентстві через агента з ідентифікації дублікати бирок з тими самими ідентифікаційними номерами і після їх отримання прикріпити на обидва вуха тварини. Пошкоджені бирки при цьому знімаються і передаються Агентству через агента з ідентифікації.

При неможливості встановлення тотожності тварини в разі, якщо обидві бирки були втрачені чи загублені у декількох тварин відразу, агентом з ідентифікації проводиться повторна ідентифікація цих тварин за рішенням спеціаліста державної установи ветеринарної медицини.

Якщо втрата чи пошкодження однієї чи обох бирок відбулися на м’ясокомбінаті, бойні чи ветсанзаводі, заміна бирок не відбувається і тварина відправляється на забій чи утилізацію за рішенням спеціаліста державної установи ветеринарної медицини.

Для отримання дублікатів бирок власник/утримувач заповнює замовлення на дублікати бирок та ідентифікаційних документів (додаток 6) та відшкодовує їх вартість.

3.15. У разі втрати власником/утримувачем бирок, які не були прикріплені на вуха тварини, власник/утримувач після встановлення факту втрати та проведення звірки залишку бирок з використаними бирками зобов’язаний повідомити про втрату Агентство та вказати номери втрачених бирок.

3.16. У разі втрати або пошкодження бирки, якою було ідентифіковано тварину, завезену з іншої країни, Агентство на замовлення власника/утримувача видає дублікат бирки, на якій нанесено ідентифікаційний номер тварини, наданий тією країною, де тварина була ідентифікована.

4. Облік тварин у господарстві

4.1. Суб’єкти господарювання, які займаються розведенням та утриманням тварин, торгівлею тваринами, проводять забій, утилізацію тварин та виставки з участю тварин, зобов’язані вести своєчасний облік усіх тварин.

Облік тварин у господарствах суб’єктів господарювання — юридичних осіб ведеться власником/утримувачем або відповідальною особою господарства.

4.2. Облік тварин у господарствах негосподарюючих суб’єктів -

фізичних осіб ведеться агентом з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розташоване господарство.

Агент з ідентифікації веде облік тварин, що належать фізичним особам, у кожному населеному пункті окремо.

Власник/утримувач тварин зобов’язаний повідомляти агента з ідентифікації про всі факти народження, передачі права користування, купівлі, продажу та смерті тварини.

4.3. Облік ведеться на паперових носіях шляхом ведення книги обліку тварин:

для суб’єктів господарювання — згідно з додатком 7;

для негосподарюючих суб’єктів — згідно з додатком 8

або в електронному форматі, наданому Агентством.

Iнформація з обліку тварин зберігається 3 роки з дня останнього вибуття тварини з господарства.

4.4. До книги обліку тварин уносяться такі дані:

про господарство — адреса господарства, його назва, реєстраційний номер господарства в Реєстрі тварин та вид тварин, що в ньому утримуються;

про народження тварин — ідентифікаційний номер; кличка, стать, назва породи, дата народження, походження (ідентифікаційні номери, клички, коди порід матері і батька), серія та номер паспорта тварини;

про переміщення тварин:

у разі прибуття тварин в господарство — ідентифікаційний номер тварини, реєстраційний номер, назва та адреса господарства, з якого прибула тварина, дата та причина прибуття; у разі імпорту — назва країни імпорту тварини;

у разі вибуття тварини — реєстраційний номер, назва та адреса господарства, у яке вибуває тварина, дата та причина вибуття; дата та причина забою, загибелі (падежу), утилізації тварини; у разі експорту — назва країни експорту тварини.

4.5. Записи в книзі обліку тварин проводяться відразу ж після прикріплення бирок новонародженим чи наявним у господарстві тваринам та тим, які прибувають до господарства, українською мовою, чітким почерком. Необхідні виправлення здійснюють тільки чітким закресленням попередньої інформації.

4.6. Лікар ветеринарної медицини, що проводить обстеження і лікування тварин чи під контролем якого перебуває господарство, під час відвідування господарства та здійснення будь-яких заходів щодо тварин, повинен розписуватися в книзі обліку тварин, указуючи своє прізвище, дату відвідування, перелік і результати досліджень, обробок і лікувальних заходів.

4.7. Власник чи утримувач зобов’язаний здійснювати періодичну інвентаризацію поголів’я великої рогатої худоби в господарстві в розрізі статево-вікових і виробничих груп та подавати щорічно Агентству звіт про наявність та рух ідентифікованого та зареєстрованого поголів’я великої рогатої худоби в господарстві (додаток 9) (далі — звіт) за встановленою формою.

Звіт подається при початковій реєстрації господарства в Реєстрі тварин разом з реєстраційною карткою та щорічно за станом на 1 січня за минулий рік до 20 січня поточного року.

У разі ліквідації, створення нового або реорганізації господарства звіт подається за даними останньої інвентаризації протягом 10 днів після її проведення.

Разом зі звітом подається довідка державної установи ветеринарної медицини про ветеринарно-санітарний стан господарства, терміни та результати проведення діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та ветеринарних обробок тварин господарства, яка засвідчується підписом відповідального спеціаліста і штампом чи печаткою державної установи ветеринарної медицини.

5. Реєстрація великої рогатої худоби в Реєстрі тварин

5.1. Після ідентифікації тварини шляхом прикріплення бирок власник/утримувач заповнює реєстраційну картку великої рогатої худоби, за винятком даних про стан здоров’я.

Для заповнення даних про стан здоров’я тварини власник/утримувач звертається до державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство, у якому утримується тварина. Спеціаліст державної установи ветеринарної медицини в триденний термін після звернення власника/утримувача вносить дані про стан здоров’я тварини та епізоотичний статус господарства до реєстраційної картки великої рогатої худоби або відомості тварин для оформлення і видачі ветеринарної картки до паспорта великої рогатої худоби (додатки 10, 11) і повертає їх власнику/утримувачу.

Заповнена реєстраційна картка великої рогатої худоби разом з відомістю тварин для оформлення і видачі ветеринарної картки до паспорта великої рогатої худоби (за її наявності) в триденний термін надсилається власником/утримувачем до Агентства через агента з ідентифікації.

Агентство вносить інформацію про тварину до Реєстру тварин та в установленому порядку здійснює оформлення та видачу паспорта тварини та ветеринарної картки.

Датою реєстрації тварини в Реєстрі тварин уважається дата внесення інформації про тварину до Реєстру тварин.

5.2. Оформлені паспорт тварини і ветеринарна картка передаються Агентством відповідній державній установі ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство, у якому утримується тварина. Ветеринарна картка в триденний термін після надходження до державної установи ветеринарної медицини засвідчується підписом спеціаліста та печаткою державної установи ветеринарної медицини і разом з паспортом тварини передається власнику/утримувачу тварини або уповноваженій ним особі через агента з ідентифікації.

Оформлення паспорта тварини та ветеринарної картки проводиться у 21-денний термін після отримання Агентством реєстраційної картки тварини.

У разі виявлення помилок у паспорті тварини та/чи ветеринарній картці власник/утримувач або вповноважена ним особа може протягом десяти робочих днів звернутися через агента з ідентифікації до Агентства із заявою згідно з додатком 3 разом із старим паспортом та/чи ветеринарною карткою про внесення змін у Реєстр тварин та/або видачу нових паспорта тварини та/чи ветеринарної картки, у яких були зроблені помилки.

Агентство після отримання заяви про виявлені помилки перевіряє відповідну інформацію в Реєстрі тварин і за необхідності уносить зміни в Реєстр тварин відповідно до цього Положення та здійснює обмін паспорта тварини та ветеринарної картки в установленому порядку.

5.3. Унесення змін до Реєстру тварин шляхом унесення нових записів після анулювання первісних записів у Реєстрі тварин з наступною видачею нового паспорта тварини та/або ветеринарної картки, чи нової бирки здійснюється у разі:

обміну паспорта тварини та/або ветеринарної картки;

утрати паспорта тварини та/чи ветеринарної картки, бирок;

пошкоджень паспорта тварини та/чи ветеринарної картки, бирок.

При цьому в заяві про внесення змін до Реєстру тварин зазначаються:

ідентифікаційний номер тварини;

підстави внесення змін;

зміни, що пропонується внести в Реєстр тварин;

відомості про власника/утримувача тварини або уповноважену ним особу.

6. Переміщення тварин

6.1. Власник/утримувач має право на переміщення тварини лише в разі, якщо тварина ідентифікована відповідно до розділу 3 цього Положення, зареєстрована в Реєстрі тварин та на неї видані паспорт тварини і ветеринарна картка.

6.2. У разі вибуття тварини з господарства власник/утримувач зобов’язаний:

унести дані про вибуття з господарства до книги обліку тварин, заповнити зворотний бік паспорта тварини та два примірники відомості переміщення тварин (додаток 12);

разом з паспортом тварини, ветеринарною карткою та заповненою відомістю переміщення тварин звернутися до державної установи ветеринарної медицини для отримання в установленому порядку ветеринарних документів;

отримати нову ветеринарну картку (при потребі);

у момент вибуття тварини з господарства перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини і передати фізичній чи юридичній особі, у господарство якої вибуває тварина, або перевізнику паспорт тварини з ветеринарною карткою та другий примірник відомості переміщення тварин.

При зверненні власника/утримувача спеціаліст державної установи ветеринарної медицини вносить до ветеринарної картки дату вибуття тварини та засвідчує записи підписом та печаткою державної установи ветеринарної медицини.

У разі необхідності заміни ветеринарної картки спеціаліст державної установи ветеринарної медицини здійснює дії з оформлення нової ветеринарної картки відповідно до розділу 2 Положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби.

Перший примірник відомості переміщення тварин не пізніше 3 днів після вибуття тварини з господарства надсилається до Агентства через агента з ідентифікації.

6.3. Суб’єкт господарювання або негосподарюючий суб’єкт, у господарство яких прибула тварина, зобов’язаний:

у момент прибуття тварини в господарство перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини та ветеринарної картки;

у встановленому цим Положенням порядку здійснити дії з реєстрації господарства в Реєстрі тварин, якщо господарство не зареєстроване;

унести відповідні записи про прибуття в господарство до книги обліку тварин;

заповнити зворотний бік паспорта тварини та ветеринарної картки;

унести дані про прибуття тварини у відомість переміщення тварин і не пізніше триденного терміну після прибуття тварини в господарство надіслати Агентству через агента з ідентифікації;

у триденний термін після прибуття тварини в господарство разом з паспортом тварини та ветеринарною карткою звернутися до державної установи ветеринарної медицини для отримання нової ветеринарної картки. Попередня ветеринарна картка вилучається спеціалістом державної установи ветеринарної медицини.

Спеціаліст державної установи ветеринарної медицини в установленому Положенням про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби порядку здійснює дії з обміну ветеринарної картки.

6.4. Заповнення відомості переміщення тварин, зворотного боку паспорта та внесення записів до книги обліку тварин, які утримуються в господарствах суб’єктів господарювання, здійснює власник/утримувач або відповідальна особа господарства.

Заповнення відомості переміщення тварин, зворотного боку паспорта та внесення записів до книги обліку тварин для тварин, що утримуються в господарствах негосподарюючих суб’єктів, здійснює агент з ідентифікації за зверненням фізичної особи.

6.5. До відомості переміщення тварин вносяться такі дані:

у разі вибуття тварини з господарства — ідентифікаційний номер тварини, реєстраційний номер (або ідентифікаційний номер власника/утримувача), назва та адреса господарства, з якого вибуває тварина, дата та причина вибуття, дата заповнення відомості переміщення тварини та код агента з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розміщене господарство. У разі експорту тварини — код та назва країни, у яку експортується тварина, дата експорту, дата заповнення відомості переміщення тварини та дані про агента з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розміщене господарство, з якого тварина експортується;

у разі прибуття тварини в господарство — реєстраційний номер господарства, назва та адреса господарства, до якого прибуває тварина, дата та причина прибуття, дата заповнення та дані про агента з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розміщене господарство.

Дані, унесені до відомості переміщення тварин, засвідчуються підписами попереднього власника/утримувача при вибутті та нового власника/утримувача при прибутті тварини з/до господарства та печаткою у разі, якщо власником/утримувачем тварини є суб’єкт підприємницької діяльності, та підписом агента з ідентифікації.

Бланки відомості переміщення тварин суб’єкти господарювання та негосподарюючі суб’єкти отримують в агента з ідентифікації.

Агентство вносить дані відомості переміщення тварин у Реєстр тварин.

6.6. При переміщеннях тварини до книги обліку тварин уносяться такі дані:

дата прибуття чи вибуття тварини;

причини прибуття чи вибуття тварини;

реєстраційний номер, назва та адреса господарства, з якого прибуває чи в яке вибуває тварина.

У разі експорту чи імпорту тварини до книги обліку тварин уноситься назва країни, куди тварина експортується чи з якої вона імпортується.

Для фізичних осіб записи в книзі обліку тварин здійснює агент з ідентифікації.

6.7. У разі імпорту тварини (за винятком імпорту тварини з метою її забою протягом 30 днів) власник зобов’язаний:

замовити та прикріпити тварині бирки з ідентифікаційним номером (за винятком, якщо тварина була імпортована з країни, де функціонує офіційна система ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби);

унести дані про прибуття тварини в господарство до книги обліку тварин;

у встановленому цим Положенням порядку зареєструвати тварину в Реєстрі тварин;

отримати паспорт тварини з ветеринарною карткою.

6.8. У разі експорту тварини власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії відповідно до пункту 6.2 цього Положення.

Працівник відповідної регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті чи її структурного підрозділу заповнює зворотний бік паспорта тварини та другий примірник відомості переміщення тварин і разом з ветеринарною карткою передає (надсилає) їх Агентству через агента з ідентифікації.

6.9. При прибутті тварини на м’ясокомбінат, бойню чи ветсанзавод відповідальна особа останніх зобов’язана:

у момент прибуття тварини — перевірити наявність прикріплених на тварині бирок та відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта та відомості переміщення тварин;

у встановленому цим Положенням порядку здійснити дії з реєстрації господарства в Реєстрі тварин, якщо господарство не зареєстроване;

унести відповідні записи про прибуття в господарство до книги обліку тварин, зворотного боку паспорта тварини та ветеринарної картки;

унести дані про прибуття тварини в господарство до відомості переміщення тварин, одержаної від попереднього власника/утримувача, і не пізніше триденного терміну після прибуття тварини надіслати відомість переміщення тварин, паспорт тварини та ветеринарну картку до Агентства через агента з ідентифікації.

6.10. Якщо тварина відправляється на ринок, виставку або інше місце зосередження тварин, власник/утримувач зобов’язаний перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини, унести відповідні записи до книги обліку тварин та забезпечити супроводження тварини паспортом тварини з ветеринарною карткою.

Відповідальна особа ринку, виставки чи іншого місця зосередження тварин зобов’язана перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини, унести відповідні записи до книги обліку тварин і надіслати Агентству інформацію про перебування тварини в даному господарстві.

6.11. Якщо у власника/утримувача — суб’єкта господарювання є декілька стад тварин одного виду, які утримуються в різних місцях (господарствах), що поєднані територіально та мають однаковий епізоотичний стан, то інформація про переміщення тварини до Реєстру тварин не надсилається. Власник/утримувач або відповідальна особа зобов’язана вносити дані про вибуття (прибуття) тварини з (до) господарства до книги обліку тварин кожного господарства.

6.12. При виявленні гострих інфекційних захворювань у господарстві, а також якщо господарство втратило свій статус щодо ветеринарно-санітарного благополуччя, обмеження переміщення тварин проводиться відповідно до ветеринарного законодавства України.

6.13. У разі, якщо місцезнаходження тварин (господарство) не змінюється, але відбулася зміна власника/утримувача, новий власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії згідно з пунктами 2.5, 4.7 цього Положення.

7. Забій, загибель, падіж, утилізація ідентифікованих тварин

7.1. У разі забою тварини відповідальна особа (м’ясокомбінату чи бойні) або власник/утримувач господарства зобов’язані внести до книги обліку тварин і паспорта тварини дату та причину забою, зняти з тварини бирки, заповнити зворотний бік паспорта тварини, оформити акт на відправлення паспортів великої рогатої худоби, ветеринарних карток та знятих з тварин бирок (додаток 13) і в 7-денний термін від дати забою тварини надіслати бирки, паспорт тварини та ветеринарну картку Агентству для їх знищення в установленому порядку і внесення до Реєстру тварин інформації про забій тварини.

7.2. У разі забою тварини в господарстві власника/утримувача останній зобов’язаний зняти з тварини бирки, унести до книги обліку тварин дату забою і причину забою, заповнити зворотний бік паспорта тварини і в 7-денний термін після забою подати (надіслати) зняті з тварини бирки, паспорт тварини з ветеринарною карткою Агентству через агента з ідентифікації для їх знищення в установленому порядку та внесення до Реєстру тварин інформації про забій тварини.

Для негосподарюючих суб’єктів записи в книзі обліку тварин здійснює агент з ідентифікації. Негосподарюючий суб’єкт повинен повідомити про забій, загибель або падіж агенту з ідентифікації.

7.3. Якщо тварина загинула і відправляється власником/утримувачем на бойню чи м’ясокомбінат, власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії відповідно до пункту 6.2 цього Положення.

Якщо тварина, що загинула, на бойню чи м’ясокомбінат не відправляється, власник/утримувач зобов’язаний внести до книги обліку тварин дату встановлення факту загибелі та причину загибелі, заповнити зворотний бік паспорта тварини, зняти з тварини бирки і разом з паспортом тварини та ветеринарною карткою в триденний термін після встановлення факту загибелі надіслати їх Агентству через агента з ідентифікації для їх знищення в установленому порядку та внесення до Реєстру тварин інформації про загибель тварини.

7.4. У разі падежу тварини власник/утримувач зобов’язаний запросити спеціаліста державної установи ветеринарної медицини, який приймає рішення про утилізацію тварини в господарстві власника або на ветсанзаводі.

Якщо було прийнято рішення про утилізацію тварини в господарстві власника/утримувача, власник/утримувач зобов’язаний: унести до книги обліку тварин дату встановлення факту падежу, причину та дату утилізації;

заповнити зворотний бік паспорта тварини;

зняти з тварини бирки і не пізніше 7-денного терміну передати їх (крім випадків, коли ветеринарним законодавством установлюються інші правила їх знищення) разом з паспортом тварини Агентству через агента з ідентифікації для їх знищення в установленому порядку та внесення в Реєстр тварин інформації про падіж та утилізацію тварини.

Якщо на тварину видано паспорт великої рогатої худоби і спеціалістом державної установи ветеринарної медицини прийнято рішення про утилізацію тварини, спеціаліст державної установи ветеринарної медицини повинен здійснити дії відповідно пункту 2.4 Положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби.

Якщо було прийнято рішення про відправлення тварини на ветсанзавод, власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії відповідно до пункту 6.2 цього Положення.

При утилізації тварини на ветсанзаводі відповідальна особа зобов’язана здійснити дії відповідно до пункту 7.1 цього Положення (крім випадків, коли ветеринарним законодавством установлюються інші правила їх знищення).

7.5. Бирки та паспорти тварин з ветеринарною карткою, які надійшли до Агентства в разі падежу (загибелі), забою чи утилізації тварини, підлягають знищенню в установленому порядку.

(Положення в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 289 від 29.06.2005)

Начальник департаменту ринків

продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Д.М.Микитюк

 

МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

                        17.09.2003  N 342

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      9 жовтня 2003 р.

                                      за N 909/8230

 

 

                 Про запровадження ідентифікації

               і реєстрації великої рогатої худоби

 

      { Iз змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства

                                           аграрної політики

        N 289 ( z1080-05 ) від 29.06.2005

        N 296 ( z0799-06 ) від 14.06.2006 }

 

 

На виконання Законів України “Про племінну справу у тваринництві”, “Про ветеринарну медицину”, Указу Президента України від 22 березня 2001 року N 192 “Про невідкладні заходи щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні”, постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року N 179 “Про затвердження Програми запобігання і ліквідації проявів захворювання великої рогатої худоби на губчастоподібну енцефалопатію та інших пріонних інфекцій на території України на 2001-2010 роки”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2003 року N 555-р “Про запровадження ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби” НАКАЗУЮ:

1. Запровадити обов’язкову ідентифікацію і реєстрацію великої рогатої худоби.

2. Затвердити:

Положення про ідентифікацію і реєстрацію великої рогатої худоби (додається);

Положення про паспорт великої рогатої худоби (додається)

;

Положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби (додається) ;

Положення про Реєстр тварин (додається).

3. Організацію та виконання робіт щодо запровадження і забезпечення функціонування системи ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби покласти на державне підприємство “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” (Волков).

4. Визначити, що, починаючи:

з 1 січня 2004 року, продаж племінних тварин на внутрішньому ринку та експорт великої рогатої худоби здійснюються за наявності прикріплених на тварині бирок, паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки до паспорта;

з 1 січня 2006 року переміщення великої рогатої худоби з господарства в господарство, реалізація молока та забій тварин на м’ясо здійснюються за умови, що тварина ідентифікована двома вушними бирками встановленого зразка, за наявності паспорта великої рогатої худоби і ветеринарної картки до паспорта. (Абзац третій пункту 4 в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 289 від 29.06.2005)

5. Установити, що контроль за дотриманням вимог системи ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби здійснюють:

Головна державна племінна інспекція — за виробництвом і реалізацією племінних (генетичних) ресурсів;

Державний департамент ветеринарної медицини та його територіальні органи — за переміщеннями великої рогатої худоби з господарства в господарство, реалізацією молока та забоєм тварин на м’ясо.

(Наказ доповнено пунктом 5 згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 289 від 29.06.2005)

6. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк), Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький):

забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та довести його до відома Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, Управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, управлінь ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим та областях;

до 1 грудня 2003 року забезпечити приведення у відповідність нормативно-правових актів Міністерства аграрної політики та Державного департаменту ветеринарної медицини до вимог ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби.

7. Державному підприємству “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” забезпечити організацію:

виготовлення (придбання) та постачання вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби та засобів для їх прикріплення;

виготовлення та постачання бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток;

створення і ведення Реєстру тварин;

виготовлення і постачання бланків реєстраційних карток та книг обліку тварин.

8. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Державному департаменту ветеринарної медицини, Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, Управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, управлінням ветеринарної медицини в Автономній Республіці Крим та областях спільно з державним підприємством “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” до 1 грудня 2003 року забезпечити формування агентської мережі та розміщення структурних підрозділів державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин”.

9. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією та Державному департаменту ветеринарної медицини спільно з державним підприємством “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” до 1 листопада 2003 року розробити та подати на затвердження порядок замовлення, зберігання, обліку бирок, бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток.

10. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб), починаючи з 2004 року, передбачати кошти на проведення ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби в межах загального обсягу видатків, визначених міністерству.

11. Наказ Міністерства аграрної політики України від 14 січня 2003 року N 2 “Про дослідне впровадження ідентифікації великої рогатої худоби”, зареєстрований у Міністерстві юстиції 30 січня 2003 року за N 75/7396, визнати таким, що втратив чинність.

12. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника Ю.Ф.

Міністр С.Рижук

                                      ЗАТВЕРДЖЕНО

                                      Наказ Міністерства

                                      аграрної політики України

                                      17.09.2003  N 342

                                      (у редакції наказу

                                      Міністерства аграрної

                                      політики України

                                      від 29.06.2005  N 289

                                      ( z1080-05 )

 

                                      Зареєстровано в Міністерстві

                                      юстиції України

                                      9 жовтня 2003 р.

                                      за N 909/8230

 

 

                            ПОЛОЖЕННЯ

ПРО IДЕНТИФIКАЦIЮ I РЕЄСТРАЦIЮ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

1. Загальні положення

1.1. Положення визначає порядок проведення ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби.

1.2. Положення є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання — юридичних і фізичних осіб та негосподарюючих суб’єктів — фізичних осіб, що є власниками тварин, займаються їх розведенням, утриманням, торгівлею, транспортуванням, проводять забій, утилізацію тварин, здійснюють ветеринарний контроль, надають сервісні послуги у сфері тваринництва та проводять виставки з участю тварин.

1.3. Iдентифікації і реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.

1.4. Iдентифікація і реєстрація великої рогатої худоби запроваджується з метою:

одержання оперативної і надійної інформації про поголів’я великої рогатої худоби щодо статі, віку, породи та його місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції скотарства;

охорони території України від епізоотичних захворювань;

контролю за санітарним станом, якістю і походженням продукції скотарства;

оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо попередження (профілактики), ветеринарного контролю, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;

контролю за переміщеннями тварин усередині країни та при їх експорті і імпорті;

забезпечення дотримання вимог законодавства з племінної справи у тваринництві;

оптимізації розробки і виконання селекційних програм, організації технологічних систем у скотарстві та підвищення достовірності інформації при сертифікації племінних (генетичних) ресурсів;

забезпечення візуальної ідентифікації кожної тварини в стаді;

підтвердження права власності на тварин.

1.5. Поняття, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:

тварина — тварина виду великої рогатої худоби (Bos taurus), а також зебу (Zebu), бізон (Bizon) і буйвол (Bubalus bubalus);

власник — будь-яка фізична чи юридична особа, яка володіє, користується та розпоряджається тваринами;

утримувач — будь-яка юридична чи фізична особа, яка постійно або тимчасово володіє, користується та відповідає за тварин на підставі повноважень, наданих власником;

господарство — будівлі, споруди, ферми на відкритому повітрі, будь-яке місце на території країни, де перебувають, розводяться або утримуються тварини, місця торгівлі, забою, утилізації, штучного осіменіння, проведення виставок, місця літнього утримання та інші місця зосередження тварин, які є об’єктом ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;

стадо — група тварин одного виду, яка складається з різних статевих, вікових і виробничих груп або з однорідної групи тварин, що сформована в господарстві для одержання певної продукції;

ідентифікаційний номер — індивідуальний номер, що присвоюється тварині, не змінюється протягом її життя та є унікальним у межах одного виду тварин;

бирка — вушний знак установленого зразка з нанесеним ідентифікаційним номером, що використовується виключно для ідентифікації визначеного виду тварин;

ідентифікація тварини — процес (робота) з ототожнювання тварини, що включає присвоєння їй ідентифікаційного номера шляхом прикріплення бирок на кожне вухо тварини, унесення інформації до книги обліку тварин господарства, видачу паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки до паспорта;

реєстрація — унесення до Реєстру тварин інформації про ідентифікованих тварин, їх переміщення, власників/утримувачів, господарства та їх ветеринарно-санітарний стан тощо, що здійснюється адміністратором Реєстру тварин;

паспорт великої рогатої худоби (далі — паспорт тварини) — документ, виданий адміністратором Реєстру тварин, що містить дані стосовно тварини, її переміщення, власників/утримувачів, місцезнаходження і реєстрації в Реєстрі тварин та є супровідним

документом при будь-якому переміщенні тварини; { Абзац одинадцятий

пункту  1.5  із  змінами,  внесеними згідно з Наказом Міністерства

аграрної політики N 296 ( z0799-06 ) від 14.06.2006 }

ветеринарна картка до паспорта великої рогатої худоби (далі -

ветеринарна картка) — документ, що засвідчує дані стосовно ветеринарно-санітарного стану господарства, де перебуває тварина, та стану здоров’я тварини, факт проведення вакцинацій, діагностичних досліджень і профілактичних обробок та є додатком до

паспорта великої рогатої худоби; { Абзац дванадцятий пункту 1.5 із

змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства аграрної політики

N 296 ( z0799-06 ) від 14.06.2006 }

Реєстр тварин — автоматизована інформаційно-аналітична система збору, накопичення та обробки даних про ідентифікованих тварин, їх переміщення, власників/утримувачів, господарства та їх ветеринарно-санітарний стан тощо, яка забезпечує зберігання інформації про тварин, надання такої інформації та її захист від несанкціонованого доступу;

замовлення — документ, складений власником тварин або уповноваженою ним особою для проведення ідентифікації та реєстрації тварин, унесення змін у Реєстр тварин;

відповідальна особа господарства — працівник підприємства, на якого керівником покладено обов’язки здійснення комплексу робіт з ідентифікації і обліку тварин у господарстві;

витяг — документ, форма якого встановлюється держателем Реєстру тварин. Витяг видається на запит будь-якої фізичної або юридичної особи адміністратором Реєстру тварин і містить певний об’єм інформації з Реєстру тварин у залежності від категорії особи, яка направила запит, та/або змісту запиту;

інформаційна довідка — документ, який надається лише за офіційним запитом органів державної влади із зазначенням підстав для такого запиту;

переміщення — процес (дія), результатом якого є зміна господарства, у якому перебуває тварина;

книга обліку тварин — документ установленої форми, у який вноситься інформація про тварину, її походження, переміщення, забій, утилізацію, загибель (падіж) тощо в порядку, установленому цим Положенням;

агент з ідентифікації — працівник державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” або фізична чи юридична особа, яка діє від імені державного підприємства “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” на підставі агентської угоди.

Адміністратором Реєстру тварин є державне підприємство “Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин” (далі — Агентство), що здійснює ідентифікацію тварин, їх реєстрацію, ведення Реєстру тварин, відповідає за збереження даних у Реєстрі тварин, приймає запити, надає витяги з Реєстру тварин тощо, а також виконує інші функції, передбачені цим Положенням.

Держателем Реєстру тварин є Міністерство аграрної політики України, яке забезпечує функціонування Реєстру тварин, визначає порядок та умови користування даними Реєстру тварин та виконує інші функції, передбачені цим Положенням.

1.6. Iдентифікація і реєстрація великої рогатої худоби включає такі процеси:

реєстрацію господарства;

оформлення замовлення;

нумерацію тварин шляхом прикріплення бирок з ідентифікаційним номером;

облік ідентифікованих тварин у господарстві;

реєстрацію ідентифікованих тварин у Реєстрі тварин;

оформлення і видачу паспорта тварини;

оформлення і видачу ветеринарної картки;

реєстрацію в Реєстрі тварин інформації про переміщення, загибель (падіж), забій, утилізацію тварин тощо.

1.7. Агентство здійснює реєстрацію господарств у Реєстрі тварин, розподіл ідентифікаційних номерів, замовлення у виробника бирок, засобів для їх прикріплення, бланків паспортів великої рогатої худоби та ветеринарних карток, книг обліку тварин, реєстраційних карток та забезпечує їх видачу власникам/утримувачам, облік та контроль за використанням.

2. Реєстрація господарств

2.1. Суб’єкти господарювання та негосподарюючі суб’єкти зобов’язані зареєструвати свої господарства в Реєстрі тварин перед початком проведення ідентифікації та реєстрації тварин.

Для реєстрації господарства суб’єкт господарювання подає Агентству через агента з ідентифікації заповнену реєстраційну картку господарства (додаток 1).

Реєстрація господарства негосподарюючого суб’єкта здійснюється на підставі даних реєстраційної картки великої рогатої худоби (додаток 2).

2.2. Суб’єкти господарювання, які займаються торгівлею тваринами, проводять забій, утилізацію тварин та виставки з участю тварин, за винятком перевізників, зобов’язані зареєструвати місця торгівлі, виставок, забою, утилізації та інших місць зосередження тварин у Реєстрі тварин з моменту надходження до них першої ідентифікованої та зареєстрованої в установленому порядку тварини. Указані місця реєструються як господарства.

Для проведення реєстрації суб’єкти господарювання подають (надсилають) Агентству реєстраційну картку господарства через агента з ідентифікації.

2.3. У разі, якщо суб’єкт господарювання або негосподарюючий суб’єкт є власником/утримувачем кількох господарств, дані подаються окремо щодо кожного господарства, де перебувають тварини, і реєструються окремо за місцезнаходженням тварин.

2.4. Агентство вносить дані реєстраційної картки господарства, реєстраційної картки великої рогатої худоби (для негосподарюючих суб’єктів) до Реєстру тварин і надсилає суб’єктам господарювання та негосподарюючим суб’єктам довідку про реєстрацію господарства в Реєстрі тварин та присвоєння господарству реєстраційного номера в Реєстрі тварин.

2.5. У разі зміни даних про власника/утримувача чи господарство суб’єкти господарювання та негосподарюючі суб’єкти повинні в триденний термін подати Агентству через агента з ідентифікації заяву про внесення змін до Реєстру тварин (додаток 3) та нову реєстраційну картку господарства чи реєстраційну картку великої рогатої худоби.

3. Iдентифікація тварин

3.1. Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин власник/утримувач подає письмове замовлення на проведення ідентифікації та реєстрації тварин (додаток 4) установленої форми.

3.2. Замовлення за підписом власника або уповноваженої ним особи подається Агентству через агента з ідентифікації.

3.3. Для негосподарюючих суб’єктів формою замовлення для проведення ідентифікації та реєстрації тварин є заповнена реєстраційна картка великої рогатої худоби.

3.4. Усі тварини, що утримуються в господарстві, повинні бути ідентифіковані за допомогою двох бирок єдиного зразка для ідентифікації великої рогатої худоби (додаток 5 (za080-05), які прикріплюються на кожне вухо тварини і не знімаються протягом усього її життя. На обох бирках указується один і той самий ідентифікаційний номер, який дає змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину.

Iдентифікаційний номер, нанесений на бирці, складається з 12 символів і має таку структуру:

позиції 1, 2 — літерний код країни, де тварину ідентифіковано, відповідно до ISO3166;

позиції 3, 4 — цифровий код області, де проводилась ідентифікація тварини;

позиції 5 — 12 — останні вісім цифр ідентифікаційного номера тварини, з яких чотири останні цифри — робочий номер тварини.

Офіційний колір бирки для ідентифікації великої рогатої худоби — жовтий.

3.5. Розподіл ідентифікаційних номерів для господарств, видача бирок і засобів для їх прикріплення, реєстрація тварин, оформлення та видача паспортів тварин проводяться Агентством на підставі замовлення власника/утримувача.

Замовлення бирок для ідентифікації тварин, що належать фізичним особам, здійснюється агентом з ідентифікації за їх зверненням.

Облік отриманих і використаних бирок у господарствах негосподарюючих суб’єктів веде агент з ідентифікації.

Суб’єкт господарювання — власник/утримувач — повинен вести в установленому порядку облік отриманих бирок і використовувати їх виключно для ідентифікації тварин, що йому належать чи утримуються в його господарстві.

3.6. Кожна тварина, що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

3.7. Власник/утримувач може проводити ідентифікацію тварин самостійно (за винятком тварин, імпортованих з інших країн) або запрошувати для цього агента з ідентифікації.

3.8. Iдентифікація імпортованих тварин проводиться виключно агентом з ідентифікації.

3.9. Якщо тварину імпортовано і вона ідентифікована двома вушними бирками з нанесеними індивідуальними ідентифікаційними номерами згідно з існуючою в країні походження офіційною системою ідентифікації та реєстрації даного виду тварин, заміна бирок не проводиться і тварина зберігає свої початкові вушні бирки з ідентифікаційним номером, присвоєним в країні походження.

Власник/утримувач зобов’язаний у встановленому цим Положенням порядку здійснити дії щодо реєстрації тварини в Реєстрі тварин.

3.10. Якщо тварину імпортовано з країни, де відсутня офіційна система ідентифікації та реєстрації, вона повинна бути ідентифікована та зареєстрована в установленому цим Положенням порядку в термін, що не перевищує 30 днів з моменту прибуття тварини в господарство призначення.

3.11. Якщо господарством призначення тварини, що імпортується, є бійня чи м’ясокомбінат та тварина буде забита протягом 30 днів з моменту її імпорту, ідентифікація тварини не проводиться. Власник/утримувач зобов’язаний внести дату та причину прибуття та забою до книги обліку тварин.

3.12. Після ідентифікації тварини шляхом прикріплення бирок на обидва вуха власник/утримувач зобов’язаний внести інформацію про тварину до книги обліку тварин, у встановленому порядку зареєструвати тварину в Реєстрі тварин.

3.13. Якщо одну з бирок, прикріплених на вухо тварини, було втрачено чи пошкоджено таким чином, що ідентифікаційний номер, нанесений на ній, не читається, власник чи утримувач зобов’язаний терміново замовити в Агентстві дублікат бирки з тим самим ідентифікаційним номером і після її отримання прикріпити на вухо тварини. Пошкоджена бирка при цьому знімається власником/утримувачем і передається Агентству через агента з ідентифікації.

3.14. Якщо обидві бирки, прикріплені на вуха тварини, були втрачені чи пошкоджені таким чином, що ідентифікаційний номер на обох бирках не читається, власник/утримувач зобов’язаний терміново ізолювати цю тварину та звернутися до агента з ідентифікації, який проводить звірку ідентифікаційних номерів на бирках інших тварин господарства з книгою обліку тварин і паспортами тварин для встановлення ідентифікаційного номера тварини, бирки якої були пошкоджені чи втрачені. Після встановлення тотожності тварини власник/утримувач повинен замовити в Агентстві через агента з ідентифікації дублікати бирок з тими самими ідентифікаційними номерами і після їх отримання прикріпити на обидва вуха тварини. Пошкоджені бирки при цьому знімаються і передаються Агентству через агента з ідентифікації.

При неможливості встановлення тотожності тварини в разі, якщо обидві бирки були втрачені чи загублені у декількох тварин відразу, агентом з ідентифікації проводиться повторна ідентифікація цих тварин за рішенням спеціаліста державної установи ветеринарної медицини.

Якщо втрата чи пошкодження однієї чи обох бирок відбулися на м’ясокомбінаті, бойні чи ветсанзаводі, заміна бирок не відбувається і тварина відправляється на забій чи утилізацію за рішенням спеціаліста державної установи ветеринарної медицини.

Для отримання дублікатів бирок власник/утримувач заповнює замовлення на дублікати бирок та ідентифікаційних документів (додаток 6) та відшкодовує їх вартість.

3.15. У разі втрати власником/утримувачем бирок, які не були прикріплені на вуха тварини, власник/утримувач після встановлення факту втрати та проведення звірки залишку бирок з використаними бирками зобов’язаний повідомити про втрату Агентство та вказати номери втрачених бирок.

3.16. У разі втрати або пошкодження бирки, якою було ідентифіковано тварину, завезену з іншої країни, Агентство на замовлення власника/утримувача видає дублікат бирки, на якій нанесено ідентифікаційний номер тварини, наданий тією країною, де тварина була ідентифікована.

4. Облік тварин у господарстві

4.1. Суб’єкти господарювання, які займаються розведенням та утриманням тварин, торгівлею тваринами, проводять забій, утилізацію тварин та виставки з участю тварин, зобов’язані вести своєчасний облік усіх тварин.

Облік тварин у господарствах суб’єктів господарювання — юридичних осіб ведеться власником/утримувачем або відповідальною особою господарства.

4.2. Облік тварин у господарствах негосподарюючих суб’єктів -

фізичних осіб ведеться агентом з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розташоване господарство.

Агент з ідентифікації веде облік тварин, що належать фізичним особам, у кожному населеному пункті окремо.

Власник/утримувач тварин зобов’язаний повідомляти агента з ідентифікації про всі факти народження, передачі права користування, купівлі, продажу та смерті тварини.

4.3. Облік ведеться на паперових носіях шляхом ведення книги обліку тварин:

для суб’єктів господарювання — згідно з додатком 7;

для негосподарюючих суб’єктів — згідно з додатком 8

або в електронному форматі, наданому Агентством.

Iнформація з обліку тварин зберігається 3 роки з дня останнього вибуття тварини з господарства.

4.4. До книги обліку тварин уносяться такі дані:

про господарство — адреса господарства, його назва, реєстраційний номер господарства в Реєстрі тварин та вид тварин, що в ньому утримуються;

про народження тварин — ідентифікаційний номер; кличка, стать, назва породи, дата народження, походження (ідентифікаційні номери, клички, коди порід матері і батька), серія та номер паспорта тварини;

про переміщення тварин:

у разі прибуття тварин в господарство — ідентифікаційний номер тварини, реєстраційний номер, назва та адреса господарства, з якого прибула тварина, дата та причина прибуття; у разі імпорту — назва країни імпорту тварини;

у разі вибуття тварини — реєстраційний номер, назва та адреса господарства, у яке вибуває тварина, дата та причина вибуття; дата та причина забою, загибелі (падежу), утилізації тварини; у разі експорту — назва країни експорту тварини.

4.5. Записи в книзі обліку тварин проводяться відразу ж після прикріплення бирок новонародженим чи наявним у господарстві тваринам та тим, які прибувають до господарства, українською мовою, чітким почерком. Необхідні виправлення здійснюють тільки чітким закресленням попередньої інформації.

4.6. Лікар ветеринарної медицини, що проводить обстеження і лікування тварин чи під контролем якого перебуває господарство, під час відвідування господарства та здійснення будь-яких заходів щодо тварин, повинен розписуватися в книзі обліку тварин, указуючи своє прізвище, дату відвідування, перелік і результати досліджень, обробок і лікувальних заходів.

4.7. Власник чи утримувач зобов’язаний здійснювати періодичну інвентаризацію поголів’я великої рогатої худоби в господарстві в розрізі статево-вікових і виробничих груп та подавати щорічно Агентству звіт про наявність та рух ідентифікованого та зареєстрованого поголів’я великої рогатої худоби в господарстві (додаток 9) (далі — звіт) за встановленою формою.

Звіт подається при початковій реєстрації господарства в Реєстрі тварин разом з реєстраційною карткою та щорічно за станом на 1 січня за минулий рік до 20 січня поточного року.

У разі ліквідації, створення нового або реорганізації господарства звіт подається за даними останньої інвентаризації протягом 10 днів після її проведення.

Разом зі звітом подається довідка державної установи ветеринарної медицини про ветеринарно-санітарний стан господарства, терміни та результати проведення діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та ветеринарних обробок тварин господарства, яка засвідчується підписом відповідального спеціаліста і штампом чи печаткою державної установи ветеринарної медицини.

5. Реєстрація великої рогатої худоби в Реєстрі тварин

5.1. Після ідентифікації тварини шляхом прикріплення бирок власник/утримувач заповнює реєстраційну картку великої рогатої худоби, за винятком даних про стан здоров’я.

Для заповнення даних про стан здоров’я тварини власник/утримувач звертається до державної установи ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство, у якому утримується тварина. Спеціаліст державної установи ветеринарної медицини в триденний термін після звернення власника/утримувача вносить дані про стан здоров’я тварини та епізоотичний статус господарства до реєстраційної картки великої рогатої худоби або відомості тварин для оформлення і видачі ветеринарної картки до паспорта великої рогатої худоби (додатки 10, 11) і повертає їх власнику/утримувачу.

Заповнена реєстраційна картка великої рогатої худоби разом з відомістю тварин для оформлення і видачі ветеринарної картки до паспорта великої рогатої худоби (за її наявності) в триденний термін надсилається власником/утримувачем до Агентства через агента з ідентифікації.

Агентство вносить інформацію про тварину до Реєстру тварин та в установленому порядку здійснює оформлення та видачу паспорта тварини та ветеринарної картки.

Датою реєстрації тварини в Реєстрі тварин уважається дата внесення інформації про тварину до Реєстру тварин.

5.2. Оформлені паспорт тварини і ветеринарна картка передаються Агентством відповідній державній установі ветеринарної медицини, під контролем якої перебуває господарство, у якому утримується тварина. Ветеринарна картка в триденний термін після надходження до державної установи ветеринарної медицини засвідчується підписом спеціаліста та печаткою державної установи ветеринарної медицини і разом з паспортом тварини передається власнику/утримувачу тварини або уповноваженій ним особі через агента з ідентифікації.

Оформлення паспорта тварини та ветеринарної картки проводиться у 21-денний термін після отримання Агентством реєстраційної картки тварини.

У разі виявлення помилок у паспорті тварини та/чи ветеринарній картці власник/утримувач або вповноважена ним особа може протягом десяти робочих днів звернутися через агента з ідентифікації до Агентства із заявою згідно з додатком 3 разом із старим паспортом та/чи ветеринарною карткою про внесення змін у Реєстр тварин та/або видачу нових паспорта тварини та/чи ветеринарної картки, у яких були зроблені помилки.

Агентство після отримання заяви про виявлені помилки перевіряє відповідну інформацію в Реєстрі тварин і за необхідності уносить зміни в Реєстр тварин відповідно до цього Положення та здійснює обмін паспорта тварини та ветеринарної картки в установленому порядку.

5.3. Унесення змін до Реєстру тварин шляхом унесення нових записів після анулювання первісних записів у Реєстрі тварин з наступною видачею нового паспорта тварини та/або ветеринарної картки, чи нової бирки здійснюється у разі:

обміну паспорта тварини та/або ветеринарної картки;

утрати паспорта тварини та/чи ветеринарної картки, бирок;

пошкоджень паспорта тварини та/чи ветеринарної картки, бирок.

При цьому в заяві про внесення змін до Реєстру тварин зазначаються:

ідентифікаційний номер тварини;

підстави внесення змін;

зміни, що пропонується внести в Реєстр тварин;

відомості про власника/утримувача тварини або уповноважену ним особу.

6. Переміщення тварин

6.1. Власник/утримувач має право на переміщення тварини лише в разі, якщо тварина ідентифікована відповідно до розділу 3 цього Положення, зареєстрована в Реєстрі тварин та на неї видані паспорт тварини і ветеринарна картка.

6.2. У разі вибуття тварини з господарства власник/утримувач зобов’язаний:

унести дані про вибуття з господарства до книги обліку тварин, заповнити зворотний бік паспорта тварини та два примірники відомості переміщення тварин (додаток 12);

разом з паспортом тварини, ветеринарною карткою та заповненою відомістю переміщення тварин звернутися до державної установи ветеринарної медицини для отримання в установленому порядку ветеринарних документів;

отримати нову ветеринарну картку (при потребі);

у момент вибуття тварини з господарства перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини і передати фізичній чи юридичній особі, у господарство якої вибуває тварина, або перевізнику паспорт тварини з ветеринарною карткою та другий примірник відомості переміщення тварин.

При зверненні власника/утримувача спеціаліст державної установи ветеринарної медицини вносить до ветеринарної картки дату вибуття тварини та засвідчує записи підписом та печаткою державної установи ветеринарної медицини.

У разі необхідності заміни ветеринарної картки спеціаліст державної установи ветеринарної медицини здійснює дії з оформлення нової ветеринарної картки відповідно до розділу 2 Положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби.

Перший примірник відомості переміщення тварин не пізніше 3 днів після вибуття тварини з господарства надсилається до Агентства через агента з ідентифікації.

6.3. Суб’єкт господарювання або негосподарюючий суб’єкт, у господарство яких прибула тварина, зобов’язаний:

у момент прибуття тварини в господарство перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини та ветеринарної картки;

у встановленому цим Положенням порядку здійснити дії з реєстрації господарства в Реєстрі тварин, якщо господарство не зареєстроване;

унести відповідні записи про прибуття в господарство до книги обліку тварин;

заповнити зворотний бік паспорта тварини та ветеринарної картки;

унести дані про прибуття тварини у відомість переміщення тварин і не пізніше триденного терміну після прибуття тварини в господарство надіслати Агентству через агента з ідентифікації;

у триденний термін після прибуття тварини в господарство разом з паспортом тварини та ветеринарною карткою звернутися до державної установи ветеринарної медицини для отримання нової ветеринарної картки. Попередня ветеринарна картка вилучається спеціалістом державної установи ветеринарної медицини.

Спеціаліст державної установи ветеринарної медицини в установленому Положенням про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби порядку здійснює дії з обміну ветеринарної картки.

6.4. Заповнення відомості переміщення тварин, зворотного боку паспорта та внесення записів до книги обліку тварин, які утримуються в господарствах суб’єктів господарювання, здійснює власник/утримувач або відповідальна особа господарства.

Заповнення відомості переміщення тварин, зворотного боку паспорта та внесення записів до книги обліку тварин для тварин, що утримуються в господарствах негосподарюючих суб’єктів, здійснює агент з ідентифікації за зверненням фізичної особи.

6.5. До відомості переміщення тварин вносяться такі дані:

у разі вибуття тварини з господарства — ідентифікаційний номер тварини, реєстраційний номер (або ідентифікаційний номер власника/утримувача), назва та адреса господарства, з якого вибуває тварина, дата та причина вибуття, дата заповнення відомості переміщення тварини та код агента з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розміщене господарство. У разі експорту тварини — код та назва країни, у яку експортується тварина, дата експорту, дата заповнення відомості переміщення тварини та дані про агента з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розміщене господарство, з якого тварина експортується;

у разі прибуття тварини в господарство — реєстраційний номер господарства, назва та адреса господарства, до якого прибуває тварина, дата та причина прибуття, дата заповнення та дані про агента з ідентифікації, що здійснює свою діяльність на території, де розміщене господарство.

Дані, унесені до відомості переміщення тварин, засвідчуються підписами попереднього власника/утримувача при вибутті та нового власника/утримувача при прибутті тварини з/до господарства та печаткою у разі, якщо власником/утримувачем тварини є суб’єкт підприємницької діяльності, та підписом агента з ідентифікації.

Бланки відомості переміщення тварин суб’єкти господарювання та негосподарюючі суб’єкти отримують в агента з ідентифікації.

Агентство вносить дані відомості переміщення тварин у Реєстр тварин.

6.6. При переміщеннях тварини до книги обліку тварин уносяться такі дані:

дата прибуття чи вибуття тварини;

причини прибуття чи вибуття тварини;

реєстраційний номер, назва та адреса господарства, з якого прибуває чи в яке вибуває тварина.

У разі експорту чи імпорту тварини до книги обліку тварин уноситься назва країни, куди тварина експортується чи з якої вона імпортується.

Для фізичних осіб записи в книзі обліку тварин здійснює агент з ідентифікації.

6.7. У разі імпорту тварини (за винятком імпорту тварини з метою її забою протягом 30 днів) власник зобов’язаний:

замовити та прикріпити тварині бирки з ідентифікаційним номером (за винятком, якщо тварина була імпортована з країни, де функціонує офіційна система ідентифікації і реєстрації великої рогатої худоби);

унести дані про прибуття тварини в господарство до книги обліку тварин;

у встановленому цим Положенням порядку зареєструвати тварину в Реєстрі тварин;

отримати паспорт тварини з ветеринарною карткою.

6.8. У разі експорту тварини власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії відповідно до пункту 6.2 цього Положення.

Працівник відповідної регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті чи її структурного підрозділу заповнює зворотний бік паспорта тварини та другий примірник відомості переміщення тварин і разом з ветеринарною карткою передає (надсилає) їх Агентству через агента з ідентифікації.

6.9. При прибутті тварини на м’ясокомбінат, бойню чи ветсанзавод відповідальна особа останніх зобов’язана:

у момент прибуття тварини — перевірити наявність прикріплених на тварині бирок та відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта та відомості переміщення тварин;

у встановленому цим Положенням порядку здійснити дії з реєстрації господарства в Реєстрі тварин, якщо господарство не зареєстроване;

унести відповідні записи про прибуття в господарство до книги обліку тварин, зворотного боку паспорта тварини та ветеринарної картки;

унести дані про прибуття тварини в господарство до відомості переміщення тварин, одержаної від попереднього власника/утримувача, і не пізніше триденного терміну після прибуття тварини надіслати відомість переміщення тварин, паспорт тварини та ветеринарну картку до Агентства через агента з ідентифікації.

6.10. Якщо тварина відправляється на ринок, виставку або інше місце зосередження тварин, власник/утримувач зобов’язаний перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини, унести відповідні записи до книги обліку тварин та забезпечити супроводження тварини паспортом тварини з ветеринарною карткою.

Відповідальна особа ринку, виставки чи іншого місця зосередження тварин зобов’язана перевірити наявність прикріплених на тварині бирок, відповідність ідентифікаційних номерів на бирках даним паспорта тварини, унести відповідні записи до книги обліку тварин і надіслати Агентству інформацію про перебування тварини в даному господарстві.

6.11. Якщо у власника/утримувача — суб’єкта господарювання є декілька стад тварин одного виду, які утримуються в різних місцях (господарствах), що поєднані територіально та мають однаковий епізоотичний стан, то інформація про переміщення тварини до Реєстру тварин не надсилається. Власник/утримувач або відповідальна особа зобов’язана вносити дані про вибуття (прибуття) тварини з (до) господарства до книги обліку тварин кожного господарства.

6.12. При виявленні гострих інфекційних захворювань у господарстві, а також якщо господарство втратило свій статус щодо ветеринарно-санітарного благополуччя, обмеження переміщення тварин проводиться відповідно до ветеринарного законодавства України.

6.13. У разі, якщо місцезнаходження тварин (господарство) не змінюється, але відбулася зміна власника/утримувача, новий власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії згідно з пунктами 2.5, 4.7 цього Положення.

7. Забій, загибель, падіж, утилізація ідентифікованих тварин

7.1. У разі забою тварини відповідальна особа (м’ясокомбінату чи бойні) або власник/утримувач господарства зобов’язані внести до книги обліку тварин і паспорта тварини дату та причину забою, зняти з тварини бирки, заповнити зворотний бік паспорта тварини, оформити акт на відправлення паспортів великої рогатої худоби, ветеринарних карток та знятих з тварин бирок (додаток 13) і в 7-денний термін від дати забою тварини надіслати бирки, паспорт тварини та ветеринарну картку Агентству для їх знищення в установленому порядку і внесення до Реєстру тварин інформації про забій тварини.

7.2. У разі забою тварини в господарстві власника/утримувача останній зобов’язаний зняти з тварини бирки, унести до книги обліку тварин дату забою і причину забою, заповнити зворотний бік паспорта тварини і в 7-денний термін після забою подати (надіслати) зняті з тварини бирки, паспорт тварини з ветеринарною карткою Агентству через агента з ідентифікації для їх знищення в установленому порядку та внесення до Реєстру тварин інформації про забій тварини.

Для негосподарюючих суб’єктів записи в книзі обліку тварин здійснює агент з ідентифікації. Негосподарюючий суб’єкт повинен повідомити про забій, загибель або падіж агенту з ідентифікації.

7.3. Якщо тварина загинула і відправляється власником/утримувачем на бойню чи м’ясокомбінат, власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії відповідно до пункту 6.2 цього Положення.

Якщо тварина, що загинула, на бойню чи м’ясокомбінат не відправляється, власник/утримувач зобов’язаний внести до книги обліку тварин дату встановлення факту загибелі та причину загибелі, заповнити зворотний бік паспорта тварини, зняти з тварини бирки і разом з паспортом тварини та ветеринарною карткою в триденний термін після встановлення факту загибелі надіслати їх Агентству через агента з ідентифікації для їх знищення в установленому порядку та внесення до Реєстру тварин інформації про загибель тварини.

7.4. У разі падежу тварини власник/утримувач зобов’язаний запросити спеціаліста державної установи ветеринарної медицини, який приймає рішення про утилізацію тварини в господарстві власника або на ветсанзаводі.

Якщо було прийнято рішення про утилізацію тварини в господарстві власника/утримувача, власник/утримувач зобов’язаний: унести до книги обліку тварин дату встановлення факту падежу, причину та дату утилізації;

заповнити зворотний бік паспорта тварини;

зняти з тварини бирки і не пізніше 7-денного терміну передати їх (крім випадків, коли ветеринарним законодавством установлюються інші правила їх знищення) разом з паспортом тварини Агентству через агента з ідентифікації для їх знищення в установленому порядку та внесення в Реєстр тварин інформації про падіж та утилізацію тварини.

Якщо на тварину видано паспорт великої рогатої худоби і спеціалістом державної установи ветеринарної медицини прийнято рішення про утилізацію тварини, спеціаліст державної установи ветеринарної медицини повинен здійснити дії відповідно пункту 2.4 Положення про ветеринарну картку до паспорта великої рогатої худоби.

Якщо було прийнято рішення про відправлення тварини на ветсанзавод, власник/утримувач зобов’язаний здійснити дії відповідно до пункту 6.2 цього Положення.

При утилізації тварини на ветсанзаводі відповідальна особа зобов’язана здійснити дії відповідно до пункту 7.1 цього Положення (крім випадків, коли ветеринарним законодавством установлюються інші правила їх знищення).

7.5. Бирки та паспорти тварин з ветеринарною карткою, які надійшли до Агентства в разі падежу (загибелі), забою чи утилізації тварини, підлягають знищенню в установленому порядку.

(Положення в редакції Наказу Міністерства аграрної політики N 289 від 29.06.2005)

Начальник департаменту ринків

продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Д.М.Микитюк

____________

  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/agro/6_46.html


Попередня статтяНаступна стаття

 

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"

 


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.