Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ СІЛЬСЬКОГО ТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА

НАДОЇ МОЛОКА - НЕ БІЛЬШЕ 3000 КГ НА КОРОВУ В РІК

Як сказано в спільному Наказі Міністерства аграрної політики та Української академії аграрних наук від 23.05.2005 р. №225/48 "Про використання потенціалу племінного тваринництва та покращання роботи з відтворення сільськогосподарських тварин", генетичний потенціал тварин дозволяє одержати 7,0 — 8,0 тис. кг молока на корову, середньодобовий приріст молодняку м'ясних порід великої рогатої худоби до 1000 — 1200 грамів, свиней — 650 — 700 грамів, настриг вовни в чистому волокні — 4,5 — 5,0 кг, що в 2 — 3 рази перевищує середні господарські показники по Україні. Тому і виходить, що надої молока від української корови - не більше 3000 кг на корову, в той час коли в Голландії корови дають до 10 тис. кг молока.

Віталій МОСЕЙЧУК

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАКАЗ

від 23 травня 2005 року №225/48

Про використання потенціалу племінного тваринництва та покращання роботи з відтворення сільськогосподарських тварин

Законами України «Про племінну справу у тваринництві» та «Про Загальнодержавну програму селекції у тваринництві на період до 2010 року» визначена концепція розвитку селекційно-племінної роботи та відтворення тварин, намічені шляхи створення конкурентоспроможного тваринництва.

Для виконання вимог зазначених законів в Україні створена відповідна мережа племінних господарств, які займаються розведенням високопродуктивних тварин вітчизняної та зарубіжної селекції.

Генетичний потенціал тварин дозволяє одержати 7,0 — 8,0 тис. кг молока на корову, середньодобовий приріст молодняку м'ясних порід великої рогатої худоби до 1000 — 1200 грамів, свиней — 650 — 700 грамів, настриг вовни в чистому волокні — 4,5 — 5,0 кг, що в 2 — 3 рази перевищує середні господарські показники по Україні.

Разом з тим, тваринництво перебуває у надзвичайно складному стані. Різко зменшилось поголів'я сільськогосподарських тварин, знизились його продуктивність та рівень відтворення, що призвело до значного скорочення обсягів виробництва продукції. Сума збитків від реалізації тваринницької продукції 2004 року становила близько 900 млн. гривень.

З метою реалізації найрезультативнішого шляху створення високопродуктивних стад, підвищення рівня генетичного потенціалу, максимального використання наявного високоцінного генетичного матеріалу, підвищення ефективності використання сільськогосподарських тварин в господарствах усіх форм власності та створення сприятливих умов для розвитку галузі наказуємо:

1. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д. М.), Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб Г. І.), Управлінню реформування управління АПК та соціально-трудових відносин (Савицька О. П.) Міністерства аграрної політики України завершити розробку та затвердження Положення про Державну племінну інспекцію, створення Головної державної племінної інспекції та її мережі в Автономній Республіці Крим, областях та районах.

2. Затвердити план заходів з використання потенціалу племінного тваринництва та покращання роботи з відтворення сільськогосподарських тварин згідно з додатком.

3. Покласти на Національне об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» (Білозерський О. Л., за згодою) координацію та організацію роботи з відтворення поголів'я сільськогосподарських тварин усіх категорій господарств.

4. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Міністерства аграрної політики України, відділенню зоотехнії Української академії аграрних наук (Буркат В. П.), Національному об'єднанню по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання», Державному науково-виробничому концерну «Селекція» (Білоус О. В., за згодою), Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій провести в третьому кварталі 2005 року державну атестацію суб'єктів племінної справи у тваринництві. Звернути особливу увагу на наявність автоматизованого обліку для управління організаційним і селекційним процесами, планів селекційно-племінної роботи та участь у виконанні регіональних програм розвитку тваринництва.

5. Створити при Інституті розведення і генетики тварин УААН (Буркат В. П.) банк генофонду порід сільськогосподарських тварин України, централізовану лабораторію з визначення якості молока і м'яса, передбачивши їх функціонування за рахунок коштів державного бюджету.

6. Суб'єктам племінної справи у тваринництві, яким за наслідками державної атестації присвоєно статус племінного заводу (репродуктора) з розведення великої рогатої худоби молочних та молочно-м'ясних порід, забезпечити:

6.1. Максимальне використання в усіх племзаводах і племрепродукторах для відтворення спермопродукції бугаїв, оцінених за якістю потомства, селекційний індекс яких не нижче:

Голштинська +500 і >
Українська чорно-ряба молочна +500 і >
Українська червоно-ряба молочна +500 і >
Червоні +500 і >
Симентальська, бурі +400 і >
Локальні +100 і >

6.2. Виділити 25 — 30 відсотків парувального контингенту (маточного поголів'я) господарства для використання в оцінці бугаїв за якістю потомства.

7. Суб'єктам племінної справи у тваринництві, яким за наслідками державної атестації присвоєно статус селекційного центру з тваринництва (із скотарства), забезпечити інформування власників великої рогатої худоби щодо наявних племінних (генетичних) ресурсів.

8. Рекомендувати сільгосппідприємствам — власникам великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід виділити 10 — 15 відсотків парувального контингенту для створення репродукторів м'ясної худоби та збільшення обсягів промислового схрещування з бугаями м'ясних порід з метою збільшення виробництва високоякісної яловичини.

9. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Державному департаменту ветеринарної медицини (Вербицький П. І.) Міністерства аграрної політики України забезпечити контроль за дотриманням вимог чинного законодавства щодо використання для відтворення тільки атестованих у встановленому порядку та допущених до відтворення плідників.

10. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики, конкурсній комісії Мінагрополітики з визначення виконавців Загальнодержавної програми селекції у тваринництві та птахівництві на підприємствах агропромислового комплексу у 2005 році передбачити пріоритетне виділення бюджетних коштів на фінансування штучного осіменіння тварин в господарствах населення, виробництва (придбання) та реалізації (використання) спермопродукції особливо цінних плідників, оцінених за власною продуктивністю або за якістю потомства, закупівлі по імпорту обладнання для лабораторій в селекційних центрах, здешевлення реалізації племінних (генетичних) ресурсів та проведення аукціонів племінних тварин.

11. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій:

11.1. При розподілі коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення довгострокових кредитів, забезпечувати першочергове виділення коштів підприємствам (об'єднанням) по племінній справі у тваринництві, сільськогосподарським підприємствам на придбання кріогенного обладнання та спеціального транспорту.

1.1.2. Визначити перелік господарств, які мають умови для придбання в особистих селянських господарствах населення телиць, одержаних від застосування штучного осіменіння з використанням спермопродукції бугаїв, оцінених за якістю потомства, та їх подальшого дорощування з метою збільшення чисельності маточного поголів'я в сільськогосподарських підприємствах.

12. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики України Пабата В. О. та першого віце-президента Української академії аграрних наук Ситника В. П.

 

Міністр аграрної політики
України

 О. П. Баранівський

Президент Української
академії аграрних наук

 М. В. Зубець

____________

  Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/agro/6_30.html


Попередня статтяНаступна стаття

 

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"

 


[an error occurred while processing this directive]

Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.