Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА VIII. МАРАЗМИ ТРАНСПОРТУ

МВС ВВАЖАЄ, ЩО ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ, ЯКИЙ ЗДІЙСНЮЄ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВЛАСНОГО ТОВАРУ ІНДИВІДУАЛЬНИМ АВТОМОБІЛЬНИМ ТРАНСПОРТОМ, МАЄ ВИПИСУВАТИ САМ СОБІ ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНУ НАКЛАДНУ

В Листі МВС від 26.09.2005 р. №137-38 "Щодо документів, які повинні мати приватні підприємці при перевезенні вантажів власними автомобільними транспортними засобами" сказано, що приватний підприємець, який здійснює перевезення власного товару індивідуальним, тобто власним, автомобільним транспортом, має виписувати товарно-транспортну накладну, яка є єдиним для всіх учасників транспортного процесу документом, який є обов’язковим для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їхнього переміщення. Виключення зроблено лише для підприємця, який є платником єдиного податку та який не має інформації про транспортні послу в своєму Свідоцтві про сплату єдиного податку. Але від них вимагають документи про легальність товару ! Виходить, що приватні підприємці мають мати на всі речі, які перевозяться документи про легальність їх купівлі ! Комендантська година ...

Таке безглуздя міліція винайшла  з Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, які затверджено наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 р. N 363 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 р. за N 128/2568. В них дійсно наведено визначення:” Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи”.

Тобто товарно-транспортна накладна слугує для списання, обліку на шляху переміщення, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків.

Почнемо з останнього – сам із собою приватний підприємець не розраховується, якщо він везе на своєму авто власний товар. Інша справа, коли є найманий водій – за перевезення вантажу він має отримати заробітну плату або перевозиться сторонній вантаж за плату. Оперативний та бухгалтерський облік для приватних підприємців річ суто добровільна, оскільки Закон України від 16.07.99 р. №996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності , які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством, але не на приватних підприємців. Обов’язку вести оперативний облік у приватних підприємців теж немає, списання теж не відбувається, оскільки переміщення між підрозділами не відбувається, бо приватник єдиний і неподільний – у них є обов’язок вести лише облік своїх доходів та витрат, як це передбачено Указом про спрощену систему оподаткування та Декретом “Про прибутковий податок з громадян”. Але зв’язку між ТТН і обліком доходів та витрат немає. Для цього слугують товарні накладні із платіжними документами, а не ТТН.

МВС пішло навіть на перекручення Закону про автомобільний транспорт, говорячи про те, що при перевезеннях на індивідуальному транспорті стаття 57 цього закону вимагає документів на вантаж – нічого подібного в цій статті немає. Навпаки, частина четверта цієї статті передбачає, що “внутрішні перевезення індивідуальним автомобільним транспортом вантажу, що є особистим майном власника автомобільного транспортного засобу, здійснюються за наявності у водія реєстраційних документів на автомобільні транспортні засоби та посвідчення водія ”. Жодних документів на вантаж.

А головне те, що за відсутність товарно-транспортної накладної відповідальності для приватного підприємця не має. Якщо будуть проблеми – прямо говоріть, що це ваше особисте майно і посилайтеся на частину четверту статті 57 Закону про автомобільний транспорт. У разі перевезення вантажу як надання транспортних послуг слід мати ТТН, яка захістить від того, що до Вас не будуть претензій про те, що ви чогось не привезли. Однак цю проблему вирішить і звичайна накладна. Взагалі існування двох видів накладних є зайвим. І ця проблема має бути вирішена, адже і звичайна накладна підтверджує інформацію  про вантаж, а аналог ТТН міг би застосовуватися виключно для розрахунків з транспортними організаціями та водіями.

Віталій МОСЕЙЧУК

 Стаття 57. Документація перевезення вантажів автомобільним транспортом загального користування у внутрішньому сполученні

Документами на перевезення вантажів є:

для вантажного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання автомобільного транспортного засобу на законних підставах, а для вантажного перевізника, який є одночасно водієм, - також визначені законодавством документи на вантаж, реєстраційні документи на автомобільні транспортні засоби, посвідчення водія, документ встановленого зразка про проходження медичного огляду;

для водія, який працює на умовах найму, - визначені законодавством документи на вантаж, посвідчення водія, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, документ встановленого зразка про проходження медичного огляду.

Автомобільні транспортні засоби, що використовуються для надання послуг з перевезення вантажів, повинні мати ліцензійну картку.

При внутрішніх і міжнародних перевезеннях вантажу відомчим автомобільним транспортом для власних потреб його власника застосовуються документи, визначені частиною першою цієї статті, крім ліцензії.

Внутрішні перевезення індивідуальним автомобільним транспортом вантажу, що є особистим майном власника автомобільного транспортного засобу, здійснюються за наявності у водія реєстраційних документів на автомобільні транспортні засоби та посвідчення водія.

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ УКРАИНЫ
ПИСЬМО
от 26.09.2005 г. №137-38

<...>

В Министерстве внутренних дел рассмотрено Ваше письмо относительно документов, которые должны иметь частные предприниматели при перевозке грузов собственными автомобильными транспортными средствами.

Информируем Вас, что условия выполнения перевозок грузов автомобильным транспортом в Украине регламентированы рядом нормативно-правовых актов.

В соответствии с требованиями статьи 9 Закона Украины «Об автомобильном транспорте» предоставление услуг по перевозке пассажиров и грузов автомобильным транспортом общего пользования подлежит лицензированию в соответствии с требованиями Закона. Пунктом 33 статьи 9 Закона Украины «О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности» конкретизировано, что «предоставление услуг по перевозке пассажиров и грузов автомобильным транспортом» подлежит лицензированию. Статья 57 Закона Украины «Об автомобильном транспорте» определяет: «автомобильные транспортные средства, используемые для предоставления услуг по перевозке грузов, должны иметь лицензионную карточку».

Указанная статья регламентирует, что документами на перевозку грузов являются лицензионная карточка и документ, удостоверяющий использование автомобильного транспортного средства на законных основаниях. Этой же статьей определено, что внутренние перевозки индивидуальным автомобильным транспортом груза, являющегося личным имуществом владельца автомобильного транспортного средства, осуществляются при наличии у водителя регистрационных документов на автомобильные транспортные средства и водительского удостоверения, а также подтверждающих документов на груз.

Вместе с тем Правилами перевозок грузов автомобильным транспортом в Украине, утвержденными приказом Министерства транспорта Украины от 14.10.97 №363, зарегистрированным в Министерстве юстиции Украины 20 февраля 1998 года за №128/2568, установлено, что комплектом юридических документов, на основании которых осуществляется учет, приемка, передача, перевозка, сдача груза и взаимные расчеты между участниками транспортного процесса, является товарно-транспортная документация. При этом единственным для всех участников транспортного процесса юридическим документом, регулирующим списание товарно-материальных ценностей, учет на пути их перемещения, оприходование, складской, оперативный и бухгалтерский учет, а также расчеты за перевозку груза и учет выполненной работы, является товарно-транспортная накладная.

Правила перевозок грузов автомобильным транспортом в Украине определяют в первую очередь права, обязанности и ответственность владельцев автомобильного транспорта. А частный предприниматель, осуществляющий перевозку собственного товара индивидуальным автомобильным транспортом, и является владельцем этого транспорта.

Учитывая вышеизложенное, частный предприниматель, осуществляющий перевозку собственного товара индивидуальным автомобильным транспортом, должен выписывать товарно-транспортную накладную, являющуюся единственным для всех участников транспортного процесса юридическим документом, предназначенным для учета товарно-материальных ценностей на пути их перемещения.

Если водитель работает по найму, то наличие путевого листа на транспортное — средство, зарегистрированное на индивидуального владельца, фактически не является подтверждающим документом, удостоверяющим использование транспортного средства на законных основаниях. Поэтому нормативно-правовыми актами установлено требование относительно наличия временного регистрационного талона, оформленного на водителя, которому предоставлено право управления этим транспортным средством.

<...>

В соответствии с требованиями Законов Украины «О присоединении Украины к Европейскому Соглашению о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ)» и «О перевозках опасных грузов» водитель при перевозке опасного груза должен иметь следующие документы:

документы, указанные в Правилах дорожного движения (раздел 2);

технические условия на перевозку конкретного опасного груза с аварийной карточкой системы информации об опасности (письменные инструкции для водителя на случай аварии или чрезвычайной ситуации);

разрешение на дорожную перевозку (маршрут движения);

свидетельство о допуске транспортного средства к перевозке опасного груза;

ДОПОГ — свидетельство о подготовке водителя транспортного средства к перевозке опасного груза соответствующего класса опасности и типу транспортного средства;

— действующий договор обязательного страхования гражданской ответственности собственника транспортного средства;

договор страхования ответственности субъектов перевозки опасных грузов на случай наступления отрицательных последствий при их перевозке.

Документы на перевозку грузов:

для грузового перевозчика — лицензия и документ, удостоверяющий использование автомобильного транспортного средства на законных основаниях;

для грузового перевозчика, являющегося одновременно водителем, — определенные законодательством документы на груз.

Правила перевозки опасных грузов регламентированы приказом МВД Украины от 26.07.2004 №822, зарегистрированным в Министерстве юстиции Украины 20 августа 2004 года за №1040/9639.

В соответствии с требованиями пункта 21 статьи 11 Закона Украины «О милиции» работники милиции для исполнения возложенных на них обязанностей имеют право:

останавливать транспортные средства в случае нарушения Правил дорожного движения, имеющихся признаков, свидетельствующих о технической неисправности транспорта или загрязнении им окружающей среды, а также при наличии данных о том, что оно используется с противоправной целью;

осматривать транспортные средства и проверять у водителей документы, предоставляющие право пользования и управления ими, путевые листы и соответствие перевозимых грузов товарно-транспортным документам, наличие страхового полиса (сертификата) о заключении договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств.

Мы соглашаемся с тем, что частный предприниматель, в свидетельстве об уплате единого налога которого не указан такой вид деятельности, как перевозка груза, не относится к категории перевозчиков. Поэтому вместо путевого листа и товарно-транспортной накладной он должен иметь документ, удостоверяющий легальность происхождения товара.

В связи с этим сообщаем, что в Верховной Раде Украины подготовлен ко второму чтению проект закона Украины «О внесении изменений в Закон Украины «Об автомобильном транспорте», которым более четко определен перечень документов, которые должны иметь автоперевозчики.

С уважением,

 И. о. Министра

Ю. Луценко

___________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/transport/8_41.html


Попередня статтяНаступна стаття
[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"