Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА IV. МАРАЗМИ, НОВИНИ ПОДАТКІВ

ВПЛИВ НАДМІРНИХ ПОДАТКІВ НА ІСТОРІЮ. ЕКСПЕРТИ: УКРАЇНА - ПОДАТКОВЕ ПЕКЛО

Як свідчить світовий досвід, вилучення державою у платника податків 30 — 40% його доходів призводить до скорочення інвестицій в економіку. А вилучення 40—50% доходу i більше взагалі зупиняє розширення виробництва.

В. Соловйов пише: "В следующем, по счету летописца, году (884) Олег пошел на северян, победил их и наложил дань легкую; эта легкость должна объясняться малым сопротивлением северян, которые платили дань козарам и, следовательно, могли легко согласиться платить ее русскому князю; с своей стороны Олег должен был наложить на них только легкую дань, чтобы показать им выгоду русской зависимости перед козарской; он, по преданию, говорил северянам: "Я враг козарам, а вовсе не вам". Радимичи, платившие также дань козарам, в следующем году не оказали никакого сопротивления Олегу, он послал спросить у них: "Кому даете дань?" Те отвечали: "Козарам". "Не давайте козарам, - велел сказать им Олег, - а давайте лучше мне", и радимичи стали платить русскому князю те же два шля- га от рала, которые давали козарам. Таким чином податки зіграли чи не головну роль в об'єднанні словянських племен в Кивську Русь.

Князювання київського князя Ігоря Рюриковича (912—945) закінчилося, як і почалося, повстанням древлян. Розлючені занадто частими походами за даниною, древляни влаштували засідку, в якій і загинув Ігор зі своєю невеликою дружиною.

Його жінка, княгиня Ольга, швидко й жорстоко помстилася древлянам за чоловіка. Разом із тим вона розуміла, що необхідно змінити довільний та безладний спосіб збирання данини, який став причиною смерті Ігоря. Тому Ольга впроваджує перші в Київській Русі «реформи», чітко встановлюючи землі, з яких через певні проміжки часу мала збиратися означена кількість данини. Таким чином древляни є першими, хто масово ухилявся від надмірного оподаткування в Київський Русі та чинив опір податківцям.

Є таке застаріле слово в український та російських мовах – “калита” (наголос на останньому складі). Означає воно торбу для грошей. Був такий московський князь – Іван Калита (князював 1328-1341 рр.), який отримав таке прізвище через те, що почав активно ухилятися від збирання данини (оподаткування) монголо-татарами и збирав гроші для майбутньої боротьби з останніми. І його онук, Дмитро Донський, саме завдяки прихованим від оподаткування коштам, зміг зібрати добре військо та виграти Куликівську битву 8 вересня 1380 року. Таким чином ухилення від надмірного оподаткування стало єдиним шляхом у подоланні монголо-татарського іга.  До речі, остання розмова Дмитра Донського з посланцями Мамая була саме про те, чи згоден Дмитро платити їм данину (“ординського виходу”) як і раніше при перших ханах. У відповідь московське посольство відправило в Орду боярина Тютчева з пропозицією зменшити данину (оподаткування), але домовитися полюбовно не вдалося. І Русь звільнилася від сплати податків іноземцям, хоча ще в часи Катерини II існувала сплата виходу кримським ханам, але це робилося як відкуп від набігів на південь.

Готовясь к проведению пятилетки, большевики за 1928 год почти покончили с частной торговлей и мелкими предприятиями в городах. На всех владельцев магазинов, лавок, ресторанов, разных мастерских и маленьких фабрик наложили такие налоги, что никто не мог их платить. В результате все
эти предприятия конфисковали вместе с личным имуществом их владельцев.
Cамих же владельцев арестовывали и отправляли в концлагеря, а иногда и расстреливали (Краткая история России и Советского Союза DEFENSE LANGUAGE INSTITUTE FOREIGN LANGUAGE CENTER, 1971). Таким чином за допомогою великих податків більшовики покінчили з НЕПом... Ленин в письме к Каменеву от 3 марта 1922 года (опубликовано лишь в 1959 году) он добавил: «Величайшая ошибка думать, что НЭП положил конец террору. Мы еще вернемся к террору, и к террору экономическому»[[1]].


[1] Ленин В., т. 44, с.428.

 

Голодомор 1932-33 року в Україні, на Кубані, в Поволжі та Казахстані з точки зору економіки є нічим іншим, як оподаткуванням селянства за ставками вище 100% від зібраного врожаю... Як сказано в книзі Роберта Конквеста "Жатва скорби (Советская коллективизация и террор голодом)": "Голод был организован с помощью взимания непосильных налогов на урожай, конфискации продовольствия у населения, а также пресечения какой‑либо поддержки голодающим извне, даже из других районов Советского Союза". І почалося це не в 1932, а з 9 травня 1918 року у вигляді Декрету РНК «Про монополію на продукти харчування» з його "славнозвісними" продзагонами, і перший голодомор був у 1921–1922 рр.

Тургенєв писав, що українське козацтво виникло через надмірну панщину та оподаткування у Польщі.

Наведемо деякі факти із впливу надмірного оподаткування на хід закордонної історії. Відома фраза Бенджаміна Франкліна: «У житті немає нічого неминучого, окрім смерті та податків». Гаслом прихильників Наполеона були слова: “Геть податки, хай живе імператор !”. Крім того при багатьох повстаннях популярним було гасло: “Смерть габлерам !” (габлери – збирачі податку на сіль).

Єлізавету I в Англії всі були готові носити на руках через те, що вона відмовилася запроваджувати нові податки. “Накладати податки та користуватися любов’ю народу не дано нікому”, - говорила вона.

Маргарет Тетчер втратила пост прем’єр-міністра Великобританії через те, що як партійний лідер пропонувала запровадити подушний податок.

Цікаво, що Швейцарія відділилася від Австро-Угорщини через надмірне зазіхання останньої на податки. Бєларусь отримала свою назву від того, що вона була вільною від татаро-монголів (біла) і відповідно не платила їм ясаку.

Іспанська імперія розвалилася через те, що її король Карл V спробував силою ввести в Голландії алькабалу (акциз) в 10 відсотків від обсягу продажу.

Сполучені Штати Америки, можливо і сьогодні були би колонією чи домініоном Великобританії, якщо би вони в свій час проводили більш зважену податкову політику. Адже Бостонське чайопиття 1773 року почалося через надмірне ввізне мито на чай.

В кінці грудня 1929 року в Лахорі зібралася чергова сесія Індійського національного конгресу. Минуло десять років з початку першої сат’яграхи. Англійці по-старому господарювали в країні, і свобода Індії була все так само далека. Робота в законодавчих органах теж не принесла успіху. Обставини вимагали прийняття радикальних рішень. Махатма Ганді пропонує: боротьба за повну незалежність Індії. Він знову звертається до своїх ідей: не співробітництво та непокора. З його подання сесія приймає рішення проголосити 26 січня Днем незалежності Індії  і всім мешканцям дати в цей день клятву боротися до кінця за звільнення своєї Батьківщини. Вот фрагмент цієї клятви.

“Ми повинні готуватися до боротьби шляхом припинення, наскільки це можливо, всіх  видів добровільного співробітництва з англійським  урядом, а також повинні готуватися до руху громадської непокори, включаючи несплату податків. Ми переконані, що варто лише припинити добровільну допомогу та сплату податків, не застосовуючи силу навіть у випадку провокації, як з цим нелюдським режимом буде покінчено”. Завдяки цьому Індія отримала незалежність від Британської імперії.

Віталій МОСЕЙЧУК

 

Експерти: Україна - податкове пекло

Кореспондент.net

28 Грудня 2006, 11:09

Всесвітній банк і PricewaterhouseCoopers проаналізували рівень податкових ставок і методи збору податків у різних державах світу. Кращою країною для платників податків визнано Мальдиви, найгіршими - Україна і Білорусь.

В доповіді Paying Taxes ВБ і Pw досліджували 175 податкових систем світу. Вони оцінювали їх за критеріями рівня податкового тиску, за спрощеністю законодавства, за часовими витратами на сплату податків і за їх кількістю.

Основна проблема податкових законів - їх складність і заплутаність, вважають автори. У 2005 р. кожна фірма у світі представила в середньому 35 сторінок податкових декларацій (від 175 сторінок у Камеруну до 17 в Австралії).

Рейтинг за всіма показниками очолюють Мальдиви: це податковий рай, де для сплати одного податку (9,3% доходу) компанії необхідно менше години на рік. У 20 кращих входять ОАЕ, Ірландія, Швейцарія, Нова Зеландія, Данія і Норвегія.

У числі найгірших - 20 країн: Болівія, Венесуела, Китай, Алжир, Україна і Білорусь. Остання володіє самою заплутаною системою, за кількістю платежів лідирує Узбекистан (130), за тимчасовими витратами - Бразилія (2600 годин), а податковий тиск найвищий в Гамбії - 291,4% прибутку.

Бідні країни мають більш заплутану систему і високі ставки, тому 80% їх бізнесу працює неофіційно і податків не платить, зауважує один з авторів дослідження, економіст Всесвітнього банку Рита Ромальо.

У 2004-2006 роках 33 країни знизили податкові ставки, сім - скоротили число податків.

Найзаплутаніше  законодавство у Великобританії. Її податкові правила складається з 8300 сторінок, причому половина з них прийнято за останнє десятиліття. Більший податковий кодекс тільки в Індії (9000 сторінок), у Росії - всього 700. Зате в Британії найнижчий податковий тиск (35,5% від прибутку) серед розвинутих країн.

У Білорусі компанії зобов’язані заплатити 125 платежів. Незважаючи на пільги, збори складають 186% від прибутку, а на їх сплату треба 1188 годин на рік. А в Афганістані навіть наявність всього двох податків (36,6% прибутку) не рятує від 275 годин на рік на їх оформлення. У Гонконгу бізнесменам вистачає 80 годин на сплату всього чотирьох податків (29% від  прибутку).

Російські компанії зобов’язані платити 23 податки, які складають 54,2% від прибутку. З огляду на те, що на сплату податків у світі іде в середньому 332 години на рік, російські  256 годин - непоганий показник. Головною проблемою податкової системи Росії автори вважають бюрократію.

За матеріалами газети Ведомости

 ____________

 Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/tax/4_86.html 


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"