Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу України Комментарий Налогового кодекса Украины| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

ГЛАВА XIIІ. МАРАЗМИ, НОВИНИ ЕНЕРГЕТИКИ

Оплата електричної енергії, спожитої підприємцями у власному житлі – за яким тарифом та скільки лічильників?

Національна комісія регулювання електроенергетики України в Листі від 23.03.2006 р. N А-101-09/59 зазначає, що оплата електричної енергії, спожитої фізичними особами на потреби здійснення підприємницької діяльності має сплачуватись за роздрібним тарифом для першої групи споживачів з моменту державної реєстрації фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності. Але жодного нормативно-правового акта про це немає. Тобто підприємці є частиною населення, а тому і сплачувати електроенергію для своїх потреб вони мають за тарифами для населення, особливо це стосується приміщень, які мають статус житлових.

Тому, якщо підприємець працює у себе вдома, то він має повне право оплачувати спожиту електроенергію за другим класом (як населення), але НКРЕ в Листі від 23.03.2006  N А-101-09/59 рекомендує укладати договори розподілу чи ставити окремі лічильники. Тобто оплата електричної енергії, спожитої фізичними особами на потреби здійснення підприємницької діяльності має сплачуватись за роздрібним тарифом для першої групи споживачів. А якщо це споживання йде в нежитлових приміщеннях, то своє право на тарифи для населення довести важко, але можливо, оскільки ці тарифи застосовуються для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів.

В решті-решт держава могла би прямо стимулювати приватних підприємців тарифами на електроенергію для населення, а не переводити їх до промислових споживачів. Дуже приємною була би така підтримка малого бізнесу.

Фактично це відбулося в Листі НКРЕ від 03.06.2010  N 3314/11/17-10 де сказано: "Правилами не передбачено встановлення декількох приладів обліку електричної енергії у квартирах або інших об’єктах споживача, розташованих за однією адресою". Таким чином підприємець у себе в житлі для здійснення підприємницької діяльності має повно право застосувати тарифи як для населення. Доки його не примусять зробити приміщення нежитловим, але особливо пощастило підприємцям, у яких житлові будинки садибного типу з майстернями в дворі...

Віталій МОСЕЙЧУК

ВІДКРИТТЯ ОФІСУ НАВІТЬ НА ПЕРШОМУ ПОВЕРСІ ВЛАСНОЇ КВАРТИРИ З ОКРЕМИМ ВХОДОМ Є ДОЗВІЛЬНИМ, А НЕ ЗАЯВНИМ МІРОПРИЄМСТВОМ БЕЗ ГАРАНТОВАНОГО ВИРІШЕННЯ

Чи можна використовувати житло під офіс чи промислове виробництво? Садиба – як місце для житла та промислового виробництва

 

Куток споживача. Куток покупця. Куточок споживача. Куточок покупця

Кутки споживача від 99 до 399 грн. + все торговельне законодавство

Вантажний велосипед. Грузовой велосипед. Велорикша Украина

Універсальний вантажний велосипед + ручний вантажний візок в подарунок

Рекламна стійка, інформаційний стенд вертиться, вертящаяся стійка, стенд-листалка, стенд-вертушка

Ротаційна (гортальна) настільна система (промо-стійка), 11 прозорих кишень А4, 250 грн.

 


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                    23.03.2006  N А-101-09/59

 

                                      ЧП Аксьонова О.Ф.

                                      96108, АР Крим, м. Джанкой,

                                      вул. Московська, 140/28

Щодо тарифів на електричну енергію для фізичних осіб — приватних підприємців

Шановна Олено Федорівно!

На Ваш запит від 09.03.2006 щодо тарифів на електричну енергію для фізичних осіб — приватних підприємців Національна комісія регулювання електроенергетики України у межах компетенції повідомляє.

Як зазначено розділом 1 Тимчасової Методики розрахунку роздрібного тарифу на спожиту електроенергію, тарифу на передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами та тарифу на постачання електроенергії (до введення в дію розрахунку тарифів за 4 класами напруги), затвердженої постановою НКРЕ від 06.05.98 N 564, роздрібні споживачі об’єднані у дві групи: 1 група — споживачі промислові та прирівняні до них, комерційні, сільськогосподарські споживачі-виробники, непромислові;

2 група — міське та сільське населення.

Згідно з Порядком застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженим постановою НКРЕ від 10.03.1999 N 309 (у редакції постанови НКРЕ від 25 лютого 2004 р. N 188, відпуск електроенергії населенню проводиться за тарифом 13,0 коп. за 1 кВт.год. За вказаним тарифом оплачується електроенергія, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках; для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач; освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів.

Відносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (ПКЕЕН).

Відповідно до абзаців першого та третього пункту 19 ПКЕЕН розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі фактичних показань приладів обліку. Громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності оплачують електричну енергію, спожиту на потреби підприємницької діяльності, за відповідним тарифом (ціною).

Зазначені тарифи (роздрібні тарифи на електричну енергію) формуються відповідно до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 N 15/1.

Відповідно до встановленого порядку формування витрат господарської (підприємницької) діяльності, витрати, пов’язані із здійсненням діяльності юридичних та фізичних осіб — підприємців, включають комунальні послуги (задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо- та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів), а також витрати для функціонування електроприладів та струмоприймачів, що опосередковано забезпечують здійснення господарської діяльності (освітлення, нагрівання, опалення тощо).

Таким чином, оплата електричної енергії, спожитої фізичними особами на потреби здійснення підприємницької діяльності має сплачуватись за роздрібним тарифом для першої групи споживачів з моменту державної реєстрації фізичної особи як суб’єкта підприємницької діяльності.

Відповідно до пункту 3 ПКЕЕН, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (Додаток 1) і укладається на три роки. При цьому, згідно з пунктом 5 ПКЕЕН у разі розташування об’єктів споживача за різними адресами споживач повинен укласти окремий договір щодо кожного об’єкта. У багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.

З іншого боку, становлення взаємовідносин, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регламентуються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910 (ПКЕЕ). Звертаємо увагу на те, що дія ПКЕЕ поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення). Норми розділів “Загальні положення”, “Межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін” та “Особливості постачання електричної енергії для населених пунктів” поширюються на всіх споживачів без винятку.

Крім цього, пунктом 1.2 ПКЕЕ наводиться визначення поняття “населення”, а саме населення це споживачі електричної енергії — фізичні особи, які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що належать їм за ознакою права власності або користування, за винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в установленому законодавством порядку підприємницької діяльності.

Згідно з пунктом 1.3 ПКЕЕ постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.

З огляду на викладене, споживання електричної енергії у приміщеннях житлового фонду фізичними особами, які не здійснюють господарську діяльність та не зареєстровані відповідно до закону як підприємці, здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією, що укладається відповідно до вимог ПКЕЕН.

Взаємовідносини ж споживачів (юридичних осіб та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності) та постачальників електричної енергії за регульованим тарифом регулюються ПКЕЕ та виникають на підставі договору про постачання електричної енергії.

Згідно з пунктом 6.19 ПКЕЕ, у разі живлення від одного джерела електропостачання електроустановок декількох споживачів та/або струмоприймачів одного споживача, яким встановлюються різні тарифи на електроенергію, за відсутності окремого розрахункового обліку електричної енергії (загальний розрахунковий облік в цьому разі обов’язковий), розрахунки із споживачами (споживачем) здійснюються окремо за відповідними тарифами.

Розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється на підставі договору або акта, який складається представниками постачальника електричної енергії і споживача, в якому визначається частка участі в сумарному електроспоживанні кожного (струмоприймача) споживача відповідної тарифної групи.

У разі звернення споживача щодо використання електричної енергії для потреб підприємницької діяльності є можливим 2 варіанти (за даними заяви споживача):

1. У разі, якщо фізична особа здійснює підприємницьку діяльність в окремому приміщенні, то є можливість обладнати це приміщення окремим обліком для врахування обсягу електричної енергії, що використовується для підприємницької діяльності. При цьому оплата за електроенергію здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії за роздрібним тарифом.

2. У разі, якщо фізична особа здійснює підприємницьку діяльність в належній їй квартирі (помешканні), де одночасно проживає, і відсутня технічна можливість розділити облік, сторонами має бути складено акт розподілу електричної енергії на побутові потреби та на потреби підприємницької діяльності. Оплата за електроенергію здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією за роздрібним тарифом і тарифом на електроенергію для населення відповідно до акту розподілу.

Член Комісії                                                                                               Ю.Андрійчук

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

                   03.06.2010  N 3314/11/17-10

                     На N 109 від 27.05.2010

                                      ПП "Альянс-Україна"

                     Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі — НКРЕ) розглянула ваш лист від 27.05.2010 N 109 щодо надання роз’яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

Взаємовідносини між громадянами (споживачами електричної енергії) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами) (далі — Правила).

Правила обов’язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності (абзац другий пункту 1 Правил).

Відповідно до положень пункту 2 Правил, об’єкт споживача — це житловий будинок, гараж, майстерня або інша електрифікована споруда, що належить споживачу на правах власності або користування.

Згідно з положеннями пункту 9 Правил, споживання електричної енергії без приладів обліку не допускається, крім випадків передбачених цими Правилами.

У квартирах або інших об’єктах споживача, розташованих за однією адресою, встановлюється один прилад обліку незалежно від кількості господарських будівель.

Таким чином, Правилами не передбачено встановлення декількох приладів обліку електричної енергії у квартирах або інших об’єктах споживача, розташованих за однією адресою.

 

Член Комісії                                                                         Ю.Андрійчук

____________

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/index.html?/enegy/13_28.html


Попередня статтяНаступна стаття


[an error occurred while processing this directive]


Головна сторінка | Українська національна ідея. Українократія | КУТКИ СПОЖИВАЧА для всіх міст з літературою |  ІНФОРМАЦІЙНІ СТЕНДИ, щити, дошки | Уголки потребителя для всех городов с литературой | Информационные стенды, щиты, доски | Перекидні системи Перекидные системы | Штендеры, Штендери | Буклетницы Буклетниці | Коментар Податкового кодексу, Митного Комментарий Налогового кодекса, Таможенного| НОВИНИ | RSS | Реклама | Контакт | Журнали з охорони праці та інші | Календар бухгалтера Календарь бухгалтера | Інструкції з охорони праці |Оперативна поліграфія, тиражування |  Фотоприколы | Термінологічний словник | Книги, словник, реферати з історії, ЗНО з історії України

Скачати Книгу маразмів України одним файлом

(C) Copyrіght by V.Moseіchuk, 1999-2023. All rіghts reserved. Тел. (067) 673-51-59, (099) 565-62-62, (093) 918-70-99.
Пропозиції та зауваження надсилайте на
Електронним та друкованим ЗМІ дозволяється  цитування матеріалів Книги маразмів України за умови посилання на Книгу маразмів України та сайт www.marazm.org.ua Обов'язкове посилання наступного змісту: "За матеріалами Книги маразмів України (www.marazm.org.ua)…". з використанням в Інтернеті гіперпосилання (hyperlink) на Книгу маразмів України  (www.marazm.org.ua). Іншим організаціям та приватним особам використання матеріалів для публічних цілей дозволяється за умови окремого дозволу автора з дотриманням вищезгаданих посилань.

Розсилка новин
[an error occurred while processing this directive]
Підтримка проекту:
U634971969297
Z404288205014
E208021446192

Новини
маразмiв


Нова українська національна ідея. Новая украинская национальная идея
 
Кутки споживача для всіх міст із законодавством та книгою скарг. Кутки покупця. Уголки потребителя для всех городов с законодательством и книгой жалоб. Уголки покупателя





Украинские 100x100




Газета "Правовий тиждень"